Dolar 17,9647
Euro 18,2855
Altın 1.021,76
BİST 2.986,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur

A+
A-
07/01/2013 20:57

180915_187880167913101_6099168_n

Bu yazımı 07/02/2012 yazmıştım tekrar yayınlama gereksinimi duydum bugün güncel olan meseleler biraz daha aydınlağa kavuşmuş, teröristler masumlaştırılmaya çalışılmakta ve o gün yazdığım yazı bugün biraz daha anlamlı hale gelmiş durumdadır. Ve bugün başbakanımız tepkiler karşısında ev hapsi diye bir şey yok teröre karışmışları affetmeyecegiz diyor peki bu imralı ile görüşmeler ve kandile şirin gözükmelerin sebebi nedir? Aslında bu yazım bir hatırlatma yazısıdır.

 

Geldiğimiz nokta içler acısı, ahvalimiz belli değil sureç her geçen gün daha da karmaşık ve ülkenin parçalanmasına doğru gitmek dedir.

Özelleştirmeyle başladık, 36 etnik guruba bölündük açıldık teröristi haburda kırmızı halılarla karşıladık, dersim dedik eşkıya ayaklanmasına yapılan askeri harekat’a canilik dendi, gerekirse devlet adına özür dileriz dendi, cesaret madalyası ilk defa bir Müslüman başbakana verildi, ilk defa bir Müslüman başbakan papaz cübbesi giydi, kiliseler açtık, camii yıktırdık, Dinler arası diyolok dendi islamiyet’e göre İslam dan başka din olmamasına rağmen ANTALYA ‘ da SİNEGOG, KİLİSE VE CAMİİ’Yİ yan yana yapıp avlusu ortak yaptık yani aynı bahçeyi paylaştırdılar.

 

Sonra ne oldu ikinci sahne, Anayasa değişikliği kafadan başladılar ilk üç madde değişebilir, tepki geldi nadasa bırakdılar, ama sihirli kelime özgürlükler diyerek Devlet Bahçeli beyin tabiriyle ağlamaklı adam Kürtlerin tüm hakları verilecek beyanatı geldi ve her şey olgunlaştıkdan sonra MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN gençliğe hitabesi bir ayet midir diyerek okullardan kaldırılmasının sinyalini verdi. Sanırım en güzel cevap MHP Genel Başkanın cevabı oldu BÜTÜN TEŞKİLATLARA ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNİ göndereceğini söyledi ve gönderdi.

 

İktidarın yapmaya çalıştıgı aşikar ortadadır, ülkenin millet kavramını bitirmek ümmetci bir toplum yaratıyormuş gibi görünerek ve müslüman’lığı kullanarak Vatan sevgisini yok edip VATAN SEVMEK İMANDANDIR fikriyatını bitirip haçlı zihniyetine hizmet etmekdir.

 

Tabi AYET mi kelimsine deyinmeden geçemiyeceğim. Sayın bakan a birileri Gençliğe hitabenin AYET olduğunumu idda etti de siz cevap mı verdiniz, nedir bu açıklamanın sebebi. Siz ülkenin hal ve ahvalini anlatan yıllar öncesinden bu günü gören MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ün gençliğe hitabesinden rahatsız olduğunuz ve bu düsturla yetiştirilen gençlik olduğu sürece  TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ yıkamayacağınızı bildiğiniz için mi böyle bir açıklama yapma gereksinimi duydunuz nedir bu kininiz anlaşılır gibi değil, bu ülkeye vekillik yapıp bu ülkenin maaşını alarak bu ülkenin kırmızı çizgilerini yok etmeye çalışmaya utanmıyormusunuz.

 

Ve Türk milleti Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir, der atam.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Bellidir  bu yüzden ülkemin Vatan’ını seven Milletime sesleniyorum, zaman birlik olma ve gözümüzü açma zamanıdır  demokrasiyle geldiler ihanetin karşılığın da demokrasi ile gönderilmelidirler. DEVLET BAHÇELİ beyin dediği gibi %50 oyu bu millet ülkeyi parçalamak içinmi size verdi. Ve anlatmaya çalışdığım durumu ATAM ATATÜRK net anlatmış yıllar önceden ve  inadına bende  buradan yayınlıyorum.

 

KUDRET DAMARLARINDA Kİ ASİL KANDA MEVCUTTUR  TÜRK MİLLETİ.

 

Ey Türk gençliği !
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazinedenmahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet’i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜR

 

 

KARACA Hasan

07/02/2012