Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Açık
İstanbul
22°C
Açık
Paz 23°C
Pts 24°C
Sal 23°C
Çar 20°C

ABD’nin Tüekiye’de Yeni “KAHRAMANI” Kim?

28/08/2022 01:37
A+
A-

ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger “Biz Amerika olarak neden güçlüyüz, biliyor musunuz? der ve kendi sorduğu soruya açıklık getiri! Kissinger ; “Bizler Amerika olarak içimizdeki vatan hainlerini çabuk etkisiz hâle getiririz… Dünyanın birçok ülkesindeki vatan hainlerini de kahraman yapar, onları ülkelerinde önemli yerlere getiririz.”

Türkiye’de sokak siyasetine kulak verdiğinizde duyduğumuz, duymaya alışkın olduğumuz sözler vardır. Köşe başlarında, kahve de, meyhane de, cami de, sanayi de, hastane de, siyasetin mahelle teşkilatlarında… terör örgütlerinin arkasında Avrupa ve Abd var. peki bunlar halk arasında konuşulurken bilinçli yada kulakdan dolma söylemlerlede olsa duyulurken ve teşhis konulurken neden bu kahramanlar bilinçli, bilinçsiz desteklenip demokratik hak olan seçimlerde sandıktan bunlar çıkar? Hiç düşündük mü? Kafa patlatıyoruzda anlam veremiyoruz düşünsenize kimin destek verdiği ortadayken neden sandıktan bunlar çıktı ve iktidar oldu.

Çok öteye beriye gitmeye gerek yok…

Abd’ye teslim olan yada Abd yönetimine eyvallah edenler bu ülkede çoğu kez iktidar olmuş ve Maalesef Dünya da olduğu gibi Türkiye’de de sonuçları ağır olmuştur. Yerli uçak ve yerli Araba olayını her fırsatta anlatmaya çalıştım ve yine vurguluyorum o dönem iktidar olan ABD’ye yakın olan içimizdeki yöneticiler ABD’nin teklifine yani bu üretimin maliyeti fazla gelin biz size yarı fiyatına uçak verelim teklifine evet diyerek Uçak fabrikalarını Ahır saman deposu olarak kullandılar, Yerli araba ise yakıtını koymayan zihniyet araç yolda kaldı mazeretiyle üretime izin vermeyip onlarca yıldır yerli araba imalatına izin verilmemiştir. Ki o döenem kimler vardı iktdarda google amcaya sorun söyler.

Ve Adnan Menderes, Turgut Özal Türk siyasetine iz bırakan iki siyaset adamı iki isiminde özelliği ilk dönemlerde ABD ile ilişkilerinin çok iyi olması ve Abd çıkarları doğrultusunda Türk siyasetinde kararlar alınmasıdır. Yıllar içerisinde oynan oyunların farkına varan liderler ABD ye karşı bir duruş sergilemeye kalksalarda başaramamışlar ve biri kara leke olarak Türk siyasetine damga vuracak olan olay Menderesin İdamı, ikincisi ise Özal’ın şaibeli ölümü ikisininde ortak özelliği iktidara gelirken ABD ile iyi ilşkilerde olmasıdır. Ve asıl hazin olan ise ikisinide yıkan siyasi güç yani Türkiye’den güçlenenlerde yine ABD sayesinde güçlenerek iktidar değiştirmişlerdir. Bu konu çok çok tartışma konusudur.

Ancak ben fazla detaya girmeyeceğim, Atatürk ne güzel söylemiş yıllar öncesnden Meclis konuşmasında.

/ İş Bankası Kültür Yayınları./
TBMM Gizli celse zabıtları cilt–3. /.6 Mart 1922.- Mustafa Kemal: “

Oysa hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir. Tarihte, böyle bir olay yaratmaya kalkışanlar, zehirli sonuçlarla karsılaşmışlardır. İste Türkiye de, bu yanlış zihniyetle sakat olan bazı yöneticiler yüzünden, her saat, her gün, her yüzyıl, biraz daha çok gerilemiş, daha çok düşmüştür.’ Bilelim ki, ulusal benliğini bilmeyen uluslar, başka uluslara yem olurlar “ demiştir.

Yazmadan geçemiyeceğim, Abd malum dünya siyasetinde kendinden başka hiç bir ülkede milliyetçi vatanını seven bir partiyi iktidar yapmaz, yapmamıştır malum kullanılabilir olmalıki biat etsin, Milliyetciden hain olmaz. Ne acıdır ki, 91 seçimleri ve BBP’si nasıl kurulmuş araştımakta fayda var! Ki o dönem cumhurbaşkanı kimdi? Çok değil, ne zaman milli bir diriliş olsa millet ne zaman yeter dese Miliiyeteçi Hareket partisi ne zaman oy yükseltese bir parçalama operasyonu olmuştur. 1. si, Bbp partisi. 2. si Genç parti, 3.sü, sözde iyi parti İp tarla partisi… bu oluşumlara bakın zamana ve nasıl ortya çıktıklarına anlayacaksınız ABD’nin kahramanlarını… bazıları sadece kullanılır iktidar yapmak istediklerinin engllerini kaldırmak içindir. Ve Milli bir oluşumun önünü kesmek içindir. Belki iktidar olmanın önünü kestler hatta 1. ve 2. oyunlarında başarılı oldular ancak Başkurt Devlet bey 3. oyunu bozmuş ve baraj altında kalmasına milletin desteği dik duruşu ile izin vermemiştir. ABD’ye tokatı vurmuştur.

Bugün İçişleri Bakanı Soylu bir açıklama yaptı dedi ki; “Terör örgütleri DEAŞ, PKK/PYD ve FETÖ’nün sahibinin Amerika” olduğunu söyledi.

Bunu uzun zamandır devlet diliyleyle söyleyen ilk bakan oldu iyide oldu.

Tarih tekerrürden ibaret derler.

Abd terör örütü fetö yapılanmasını uzun zaman önce kurguladı yıllarca bir din adamı gibi süsledi kimisi sözde peyagamber gibi pazarladı söz söyletmediler… Ve Ak partinin içinde yuvalanıp en güçlendiği dönemi yaşadılar. Hatırlayalım Sayın Cumhurbaşkanı fetö yapılanması içinde nasıl parlatıldı bir şiir ve ceza evi sonrası kahraman, kullanılan figür yada odak islamdı… Tarih aynı Menderes ve Özal gibi yaşandı ama sonuç bu sefer farklı oldu. Yanlışdan döenmek isteyen liderler bunu canları ile ödedi ancak Sayın Erdoğan öyle olmadı 15 Temmuz gecesi onu Allahın izni ile koruyan vatan sevdasından başka bir düşüncesi olmayan Başkurt Devlet Bahçeli ve Bozkurtları bu oyuna bu sefer izin vermedi ve Geçmişde ABD’nin çocukaları kazanmıştı bu sefer bizim çocuklar kazandı açıklamsı ile oyunun gerçek yüzünü ortaya koydu… Ve Türk devletinde son oynanan ve tarihe ikinci bir Menderes olayı gibi geçecek olan oyunu bozdu. Başkurt biz şahsi kızgınlıklarımızı bir kenara bıraktık Devlet ve milletin geleceği için Cumhur ittifakını kurduk bu ittifak Türk milletinin kararı ile kurulmuştur dedi. Nefsini zincire vurarak Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve ben sözünün boş olmadığını tüm dünyaya gösterdi.

Şimdi oyunu bozulan ABD yuvarlak masa 6+1 şovelyeleri ile top çeviriyor yeni bir kahraman nasıl çıkarırızın hesabını yapıyor.

Bunu nerden mi çıkardım? Adaylarını hala açıklayamadılar .

Bir, sözde özgürlük kahranı için ortam arıyorlar. İki, madur olmalı halkın gözünde. Üç, kurtarıcı olmalı… ve bu kurtarıcı özgürlük budalası, terör sevicide olmalı… Bunların Özgürlük anlayışında milli olmayan terör ve parçalama odaklı her fikire yer var. Biz unutmadık İnönü zamanında pkk lıların nasıl meclise girdiğini. Kısacası ABD hem milli olacak hem terör sevici hem sosyalist hem islam böyle bir karakter çıkarmalı ortaya ama bulamıyor.

Oyunlar her seferinde MHP lideri, Bilge lider, Türk’ün Başkurt’u Devlet Bahçeli tarafından tüm oyunları bozuyor.

Unutmayın ABD oyunları oynamaya devam edecek. 6 yılda Türkün aklı ve cesareti ülkeyi çağlar ötesine attı ve bunun kalıcı olması için 2023 çok önemli. ABD’de bu güçlenmenin belini kırmak için her oyunu oynayacak.

Yeni kahranlara ihtiyacı yok Türkiye’nin.

Türkiye’nin istikrara ve tüm gelişmelerin savunma sanayinin ve ekonomik yapılanmanın devamlılığına ihtiyecı var. Bunun içinde 2023’de BİR OY CUMHURA BİR OY MHP’YE abd’den ve piyonlarından kurtulmanın tek yolu bu.

Başkurta kulak ver Türkiye…

Yardım almaya alışan, emir almayada alışır! Sultan IV. Murad

yani Bizim yardıma ihtiyacımız yok Sağlam bir siyasi irade ve milli gelişen bir üretim, ekonomiye ihtiyacımız var. Sabır ve destek bizim ekonomik sorunlarımızı ve terörü ortadan kaldıracktır. Sabır ve şaşmaz irade…

Karaca Hasan