Dolar 32,3062
Euro 35,0878
Altın 2.415,91
BİST 10.165,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
32°C
Parçalı Bulutlu
Per 30°C
Cum 25°C
Cts 28°C
Paz 29°C

Yaptıklarınızı Neden Konuşuyorsunuz Diyorlar!

01/05/2023 18:40
A+
A-

Yaptıklarınızı neden konuşuyorsunuz diyorlar, gerçekleri yada Milletimiz adına yapılan gurur kaynağı olacak ve ülkemizin istikbalinin teminatı yapıların teknolojinin seçim arifesinde anlatılması bazı zihniyeti bozuk ve aklını kiraya vermişeri rahatsız ediyor, bu gelişmeler onları ve okyanus ötesini rahatsız ediyor neymiş bunları seçim malzemesi yapmayın gelecekte ne yapacağınızı anlatın diyorlar.

Hani bir söz var! Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Seçim nedir?

Seçim propagandası nasıl yapılır?

Bir seçim dönemi yaşıyoruz geçmişten bugüne yaşanılmışlıklar var. Acılarımız var. Parlementer sistem döneminde çekilen çileler yönetimdeki aksaklıklar var. Bu ülke geçmişte Atatürk’ün eliyle açılmış uçak fabrikalarının, savunma sanayinin, Atatürk’den sonra nasıl kapataldığı şahsi ikballer uğrunu istikbalimizin nasıl köreltildiği nasıl satıldığını geleceğimizin teknolojik olarak nasıl onlar ca yıl geri bırakıldığı Türk milletinin boynuna ve ayaklarına prangalar vurulduğunu gördük bildik ve yaşadık.Bunlar hangi siyasi dönem içinde yaşandı çoklu partiye geçtiğimiz Atatürk’den sonraki süreçte Parlementer sistemde yaşandı. Cumhurbaşkanını seçemediler o dönem mecliste ve darbeye zemin hazırlandı.Düşünün bu ülkenin Başbakanı idam edildi. Bu aslında hazin bir olaydan öte kendini haçlı torunlarına teslim eden güruhun üzerinden Türk düşmanlarının Türk dünyasına “biz istersek başbakanınızıda asarız” mesajıydı. Muhahalefetin geri getirmeyi çok arzu ettiği eski ve erör veren ihanete açık veren parlementer siztemi döneminde olmuştur.

Vurgusunu yaptığım başlığıkta “neden yaptıklarınız söylüyorsunuz” ifademde anlatmak istediğimde Türk düşmanları ile işbirliği yapan iradesini okyanus ötesine teslim etmişlerin söylemidir. Eğer bugün ki gelişmeleri kendileri yapmış olsalardı belki onlar dahada abartıp milletin gözüne sokarcasına yaparlardıki, yapmaları kadar normal bir şey yok. Adı üstünde bu bir seçim sürecidir ve bu süreçte siyasi irade ve partiler yaptıklarını ortaya koyar ve daha iyisini yapacaklarını seçim beyannamelerinde yazılı olarakda beyan ederler. Tabi malum, iradesini teslim etmiş masalar Türk devletinin gözünden düştükleri için göz nuru olan gelişmelerinde milletin gözünden kaçırmak yada basitleştirmek suretiyle gözden düşürmeye yada eşitlik bakımından haksızlık olarak göstermek isteyerek maduriyet eşitsizlik olarak gösterme çabasıdır.

Bu ülke özgüvenini yitimişti, bu ülkenin insanı Atatürk’ün “Türk Milleti Zekidir” vurgusunu, istese zekasıyla neler yapabileceklerini unutturmuşlardı.

Ve böyle bir durumda 2016 bir dönüm noktası olmuş kanlı bir ihanet kalkışmasının ardından devlet aklı tepki vermiş. Ve bunun ete kemiğe bürünmesini sağlayan, sesi olan Başkurt Türkmen beyi MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gürleyen sesi ile ilk açıklama yapılış “bu ihanet kalkışmasının karşısınde hükümetimizin ve Türk devletinin yanındayız” açıklamsıyla devlet ayağa kalktı, bu özgüvenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN açıklama yaparak Türk milleti sokağaçağrılddı. Türk askeri Polisi Jandarması ile vatan sevdalıları, Şehit Halis Demir isimsiz yiğitlerimizin sayesinde kalkışma bastırılmış, Başkurt Devlet beyin açıklamasıyla “80 darbesinde onların çocukları kazanmıştı,2016 tarihinde bizim çocuklar kazandı” ifadesii ile mücadelenin ne çetin olduğu kimlerin arkasında olduğuğuda anlam kazanmış oldu.

İşte böye bir durumda Devletin ayağa kalması ve millileşme serüveni başlamış oldu. Bugün milli savunmada ve ekonomide yapılanlar… siha,iha,atak,ida,tcg,uydularımız,toğğ,köprüler, yollar,tüneller,asgariücretde iyileştirme, çiftcilikte destek kıradileri, sağlıkda reform yapıldı ve bunları neden anlatıyorsunuz diyorlar.

Seçim nedir siyaseiler seçimlerde ne yapar tabiki icraatlarını anlatırlar tabiki yaptıklarımız gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır deme hakkına sahip olurlar. Bu gelişmeleri anlatırlar ve Cumgurbaşkanlığı hükümet sisteminin bu ülkeye neler kazandırdığınında açık bir örneğidir. Başkurt Devlet Beyin teklifi ile ortaya çıkan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türk milletinin referandumda kullandığı oylarla kazanılmış kazanımın bir zaferidr. Türk milleti bu hantal ve ihnaet odaklarının kullanımına açık olan milletin iradesine pranga vurulduğunu gören 367 meclis çokluğunu ortya koyan muhalefetin nasıl Cumhurbaşkanı seçtirmediğini gördü, bir daha geri dönmemek üzere Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini seçmiştir. Ve bu sistemle birlikte iradesini başkalarına teslim etmiş siyasilerin nasıl işlevsiz hale geldiğini görmüş, 5 senesini dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet sitemi neleri başardığını Türk milleti görüyor işte tamda bu sebepten neden yaptıklarınız anlatıyorsunuz, yapacaklarınızı anlatın, neden toğğ’u milletin gözüne sokuyorsnuz bu ülkede şimdiye kadar öküz arabasımı kullanılıyordu diyorlar. Evet belki bu ülkede öküz arabası kullanılımıyordu ama yıllar önce kendi arabasını yapan milletin gözünün önünde geleceğinin nasıl çalığındığını gördüler, yıllar önce uçak fabrıkalarının gözlerinin önünde nasıl kapatılık saman deposu olduğunu gördüler. İşte tamda bu yüzden bu kadar sahipleniyorlar bu kada heycanla tepki veriyorlar siz bunu nasıl anlayacaksınız bir aidat duygunuz yoksa.

Türk milleti yapılanlarıda, felaketleride bu 5 senede gördü hastalıkları (korona),sel felaketini, yangınları,asrın felaketi depremleri gördü ve bunları Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle aştı. Birlik beraberlikle aştı. Hepsinide 6-7 yıl içinde yaşadı.

Eğer Parlementer sistem olsyadı, mecliste disiplin olmayacak başbakan Bir şey diyecek Cumhurbaşkanı başka Bir şey diyecek meclisden kanun çıkmayacak çıksada Cumhur bu yanlış düzelt diyecek ve rezillik, kaus,çaresizlik,sahipsizlik olarak millete yansıyacak, dünya ülkelerinin, Türk düşmanlarının külüne muhtaç duruma gelecektik. Ama bunların hiç biri olmadı çünkü irade ve istikrar yani CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ile yönetiliyorduk kimse çalışmaların önüne geçemedi tek başlılık hızlı müdahaleyi getirdi. Var olsun Başkurt Türkmen beyim.

İşte bunlar yapılanların anlatılmasından bu yüzden rahatsız. İşte okyanus ötesi ve uşağı fetö bu yüzden rahatsız. Zillet ve gizli destekcileri bu yüzden rahatsız.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Türk milleti Zillete izin vermeyecek bizler yapılanları anlatmaya ve daha iyisinin yapılacağınıda anlatmaya deveam edeceğiz.

Duam o dur ki bu mücadelenin sonunda Türk milleti tüm zillet zihniyetini baraj altında bırakır inşallah.