Dolar 18,6344
Euro 19,6306
Altın 1.077,07
BİST 4.962,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Pts 13°C
Sal 12°C
Çar 14°C
Per 15°C

Makama saygısızlık Millete Hakaret Devlete Başkaldırıdır

02/10/2022 15:23 | Son Güncellenme: 02/10/2022 16:21

Adam olmak cinsiyet meselesi değil karakter duruş meselesidir. Derler…

Herkesin bildiği bir hikaye vardır. Hani bir baba vardır, oğluna sen adam olamazsın senden adam olmaz der. Gün gelir devran döner Babanın oğlu bir bölgeye vali olur. Ve o çocuk emir verir! Babasını yaka paça makamına getirir ve büyük bir kibirle -Sen bana Adam olmazsın derdin bak vali oldum emrimde bir çok insan çalışıyor der. Ve Baba der ki; – Ben sana Vali olmazsın demedim “ADAM” olamzsın dedim. Görüyorum ki “Adam” olamamışsın der.

Mesle adamlık meselesi büyüğe saygı küçüğe sevgi haktan yana yaşadığın toprktan Devletinden taraf olma ve sadakatle bağlı olma meselesidir. İnsanın duruşu yaşam tarzı kişiliğini ve tarafını gösterir. Yani söylediğin sözler ile yaptıkların yaşamınla örtüşmüyorsa bu senin iki yüzlü olduğunu doğduğun, doyduğun ve mensup olduğun bu topraklara karşı çapsız duruş gösterdiğin anlamına gelir. Yani Türk tarihinden töresinden ve İslamdan bi haber olduğun yada bilinçli olarak düzeni ve devlet yapısını yıkmak istediğini, göbeğinin bir yerlere bağlı olduğunun göstergesidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açılışı oluyor, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Meclise giriş yapıyor malum muhalefet ayağa kalkmıyor kim bunlar CHP, Atatürk’ün kurduğu, meclisin açılışını yapan Atatürk’ün partisi Öbürüde pkk nın siyasi kuyruğu hdpkk bu nasil bir aymazlık nasıl bir şeydir adını bile koyamadığım bir harekettir. Şahsi kinin ötesindedir bu duruş bu duruşun tek bir açıklaması var oda TÜRK Milletine ve devletine başkaldırı ihanettir. Kimse bana demokratik bir tepkidir demesin demokrasi dediğin şey bir devletin töresi ve binlerce yıl içerisinde oluşan olgunun birikimin neticesidir. Hiçbir tepki devlete ve devletin varlığını oluşturan Millete saygısızlık yapamaz. Millet olmadan Devlet, Devlet olmadan Millet olamacağını düşünürsek ve günümüz demokrasisinde yönetim şekli farklılıklar göstersede yönetenleri Milletin oyları ile belirlendiğini düşündüğümüzde kurulan Hükümetleri yönetenlerin Devleti yönettiğini ve bu devletin en üst makamı olan ordunun ve sivil yönetimin başı cumhurbaşkanlığı makamıdır. Ve bu makamı temsil eden Milletin çoğunluğunun oyu ile belirlenmiş Recep Tayyip Erdoğan ise sizler o makama sadakatle bağlı olacak ve ayağa kalkacaksınız.

Ama sizin sözde demokrasi, insan hakları, özgürlük anlayışınızda Türk vatandaşının özgürlükleri, demokrasisi ve insan hakları olmadığı için bu hareketinizin şahsi kinlede açıklanamayacağıda aşikardır. Sizler ülkemde ne kadar bölücü, piyon, ülkenin gücünü zayıflatan yani vatan haini varsa bunların savunucuları olduğunuz için bu… ben ve benim gibi düşünenleri şaşırtmıyor.

Burdan yasa yapıcılara sesleniyorum, yeni anayasa öyle bir çizgide yapılmalıdır ki, Ülkenin yönetim şekli Töresi ve çıkarlarına ters düşen her harekete yaptırım uygulanmalıdır. İdam geri gelmeli terör , vatana ihanet ve yüz kızartcı tecavüzcü kim varsa idamla yargılanmalı gereken yapılmalıdır. Bir ülkenin özgürlüğü Adalette ne kadar keskin olduğu ile bellidir. Dünyaya bakın süper güç denilen ülkeler İhaneti affetmiyor ve İdam ediyor. Tabi bir insanı ayağa kalkmadı diye idam edemezsin bunu demekte istemiyorum. Ama bir yaptırım olmalı kişisel kinler makama hakarete varamaz makam temsil makamıdır ve o makam Türk Devletini temsil etmektedir. Siyaseten muhalefet edenler Milletin seçtiği devletin en üst temsil makamına saygısızlık yapamaz. Makama saygsızlık, ekmeğini yediğin devletin vatandaşının vekil olarak seçtiği kişiye değildir. Bilakis, Milletin kendisinedir. Türk Milleti bu Saygısılığın hesabını 2023 seçimlerinde soracaktır.

Burda sözüm CHP’nin Atatürkçü, ulusalcı seçmeninedir. CHP milli değildir. Hdpkk ile içiçe girmiş sırf iktidar uğruna İP’ide yanına alarak ülkeyi bölmeyi, zayıflatmayı göze almış ve makam iktidar sevdasına Türk düşmanı devletlerin desteği ile ülkeyi uçuruma sürüklemek istiyor. Karar sizin söylenenlerle yaptıkları birbirini tutmuyorsa gözlerinizle değil Kalbinizle imanınızla bakın olaylara o zaman göreceksiniz gerçekleri.

Bu hadsizlik cevapsız kalmamalıdır mesele ekonomiden daha ciddidir.

Başkurt MHP lideri Devlet Bahçeli Beyin dediği gibi Devlet olmazsa siyaseti nerede yapacağız. Para yoksa kazanılır, evin yoksa alınır, bugün açsak yarın doyarız ama! Vatan elden giderse elimizde mücadele edecek hiçbirşey kalmaz.

Unutma destek verdikleri savundukları ne varsa terörist çıkıyor. Mersin’de terörist iki kişi bir vatan evladını Şehit etti kimdi biri zamanında gazeteci diye özgürlük istediği bir terörist. Kime şefer madalyandır çekitilerin dedi? Dağda devlete kurşun sıkan kardeşi olan onlarca vatandaşın ölmesine sebep olan Bebek katilinin heykelini dikecek biri. Sen aklını başına almazsan 2023 seçiminde… sonrası uyandığında ya esir olursun yada hiç uyanamazsın.

Karaca Hasan