Dolar 19,0199
Euro 20,3876
Altın 1.212,88
BİST 4.975,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Çok Bulutlu
İstanbul
12°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 13°C
Cum 14°C
Cts 15°C

HDP’nin CHP ve İP’i Aklama operasyonu ve Amiraller

04/04/2021 15:37 | Son Güncellenme: 04/04/2021 15:42

HDP’nin CHP ve İP’i Aklama operasyonu ve Amiraller

Türk Milleti’nin bulaşıcı koronavirüs ve ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu bir dönemde muhalefetin devamlı ekonomik çığırtkanlık yaparak Milli ve yerli teknolojik atılımların önünü kesmesine alıştığımız bir dönemde Demirtaş’ın “Bana göre, eğer muhalefetteki milliyetçi odaklar demokrasi ittifakına ısrarla engel olmaya devam edeceklerse bu durumda HDP’nin öncülüğünde üçüncü bir ittifak, ‘demokrasi ittifakı’ olarak ilan edilebilir” açıklaması bizi çokda fazla şaşırtmadı.

“Milliyetçiler” vurgusu bir başkaldırı yada itiraz gibi görünse de mesaj kandırmaya çalıştıkları İp ve CHP’ye oy veren Milliyetçi seçmenin gözünü boyama açıklamasından başka Bir şey değildir. Sanki CHP ve İp milliymiş ve milli bir duruş sergiliyormuş gibi bir gerginlik yaratarak her zaman ki gibi seçmene yani tirübüne oynuyorlar. Mızrağın çuvala sığmadığı şu günlerde kan kaybeden zillet ittifakı HDPKK’nın terörle bu kadar içli dışlı olmasından ve bu durumun halkın gözünden kaçmadığından terörden bıkmış binlerce ŞEHİT veren Milletin gözünden düşmeleri korku ve kaygı verirken bu durumu lehlerine çevirmek için ve olası bir hdp kapatılma durumunda CHP ve İp’e kızmış olan seçmenin oylarını kurtarma operasyonudur. Millet 2016 öncesi yanlış olan bir takım kararların çözüm süreci ve terör odaklı bölücü Kürdistan hayali kuran unsurlara verilen tavizlere kızarak Zillet ittifakına yakınlık göstermiş ancak 2016 sonrası Fetö nün terörsitlerinin kalkışması ile Ak partinin özellikle Sayın Erdoğan’ın, Başkurt MHP lideri Devlet Bahçeli’nin söylemlerinin haklılığını görerek 15 Temmuz Kanlı kalkışmanın ardından Türk milletinin kurduğu Cumhur ittifakı ile bir olup, Türk devletinin Milli çizgisine ve Atatürk’ün Türk Milleti düsturu ile kurmuş olduğu Türk devletinin şahlanışına aynı kurtuluş savaşında olduğu gibi mihenk taşı olmuştur.

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.”

2016’dan bu güne Atatürk’ün;

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.

***

Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne yedi bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

***

Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.” sözleri adeta yol gösterici olmuş Türk milleti Binerce yıl öncesinde Ata sözlerini yol edinmiş ve Türk yeniden Adaletin kırbacı olma yolunda Titremiş ve kendine gelmiştir.

Evet kimse herşey güllük gülistenlık demiyor…. Evet yoksulluk var işsizlik var! Ve Dünyanın başında olduğu gibi Ülkemizinde başında bir virüs belası var’! Unutmayın ki Haçlı severleri Haçlı Torunları ile farklı kalıplarla devam etmektedir. Devletin Olmadığı yerde Demokrasi özgürlük en önemlisi güvenlik yoktur.

Ancak kimse haksızlık etmemelidir ki, Atatürk’ün ölümünden sonraki cumhuriyet sürecinden bu güne 2016 sonrasında ki gibi, milli seferberlik, bir kalkınma ve dünyaya karşı milli duruş- İktidar – İttifak hiç olmamıştır. Tarımdan savunmaya bu kadar yatırım yapılmamıştır. Bugün KIZIL ELMA hayali ile yanıp tutuşan binlerce yıllık TURAN hayali canlanmış Türk dili konuşan Ülkeler, Türk konseyi, Türk ekonomi kurumları hiç bukadar aktif olmamıştır. Cumhurbaşkanı, Artık Türk konseyinin Resmi uluslararası bir platforma taşıma zamanı gelmiştir İnşallah Türkiye’de yapacağımız toplantıda açıklayacağız sözleri Türk dünyasına umut, ışık olmuş Türk düşmanlarına ise korku endişe salmıştır.

Hal böyle iken muhalefetin 2016 öncesi bölücü söylemleri hevesleri bir kenara bırakan iktidarın Atatürk gibi Türk milleti’nin şahlanış hayallerine MHP ile birlik olup, sıkı sıkıya bağlanmasının tersine CHP ve İP’in HDP ve onların bölücü söylemlerine sıkı sıkıya sarılıp sahiplenmesi bir dönem FETÖ terör örgütünün başı Fetullahın Ölüleri mezardan çıkarıp oy kullandırın diyerek yıllarca ülkenin altını oyan bir guruhu dahi sahip çıkmaları dehşet verici bir durum olarak gözlerden kaçmıyor.

Unutulmasın ki, Başkurt MHP Lideri Devlet Bahçeli Fetullah Gülen ve yapılanması, okulları bir an önce durdurulmalıdır açıklaması yaptığında karşı çıkanlar hatta Başkurtu dinsizlikle suçlayan zihniyeti bugün Millet İttifakı adı altına Zillet İttifakı savunmakta ve Demokrasi şemsiyesi altında koruyup kollamaya çalışmaktadır. Aynı CHP’nin yıllarca Atatürk resmi altında teröristleri içlerinde barındırdığı ve meclise taşıdığı gibi…

Bugün sözde 103 Amiralin yaptığı hadsiz açıklamada Atatürk’ü işaret ederek Fetö kalkışmasını işaret ederek sözde mağduriyetlere vurgu yapıp Atatürk ilkelerine ve Anayasanın değişmez değerlerine Çağdaş yaşam Demokrasi sözleri ile Fetönün terörist ve gravatlı siyasi terörsitlerini savundukları gibi..

Montro antlaşmasına vurgu yapan bu kendini bilmez amiraller Montros anlaşmasını hiç okumuşmudur….? Okumuşturlar tabide hangi taraf  dan bakarak yorumluyorlar tartışılır. Çünkü bence anlaşmanın Osmanlı ve çöküşü ile ortaya çıkan TÜRK devletinin lehine bir tane maddesi yoktur. Keza bunun iptali de sözkonusu bile değilken Meclis Başkanın bir açıklamasına karşı darbe çığırtkanlığı yaparak gündem değiştirmeye çalışmakta kimlerin değirmenine su taşıdığınızı net olarak göstermektedir.

Ancak benim anladığım, sizin derdiniz Montro anlaşması değil KANAL İSTANBUL projesinin hayata geçme ihtimali. Çünkü Kanal İstanbul otomatik olarak MONTRO anlaşmasının iptali demek. Çünkü ikinci bir yol açılıyor olması Türk milletinin İstanbul boğazını ticari anlamda dünyaya kapatıp ticari bir kazanç kapısı açarak hem güvenliğini hemde maddi kazanç sağlamasıdır.

Kudurun bakalım…

Birgün kılıç artığı GRAVATLI terörsitlerinde sonu gelecek o gün TÜRK devleti TURAN ile birlikte Dünyaya yeniden NİZAM getirecek.

Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisinin Kurucusu Turan ülküsü , Türk ve İslam sevdalısı merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Beyi rahmet ve minnetle anıyor mekanı cennet olsun dileklerime bugün ki yazıma son veriyorum

Karaca Hasan