Dolar 17,9647
Euro 18,2855
Altın 1.021,76
BİST 2.986,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

Başkaldıranın Başı alına! Hak İsteyenin Hakkı verile!

A+
A-
09/02/2020 01:19

KAĞAN ODUR Kİ ADALETİ ÜSTÜN TUTA! TÖREYİ YAŞATA! TÖRE YOK OLURSA İL YOK OLUR, İL OLMAZSA BUDUN KUL OLUR

Başkaldıranın Başı alına! Hak İsteyenin Hakkı verile!

BAŞKALDIRANIN BAŞI ALINA! HAK İSTEYENİN HAKKI VERİLE!

Yukarda başlık olarak yazdığım Atam Oğuz’un 33 maddelik töre yani yasasının 17. maddesi ve son maddesi yani 33. maddesi de diyor ki,

“KAĞAN ODUR Kİ ADALETİ ÜSTÜN TUTA! TÖREYİ YAŞATA! TÖRE YOK OLURSA İL YOK OLUR, İL OLMAZSA BUDUN KUL OLUR!”

yani sen Türk Devlet Töresini ve adaletini doğru uygulamaz adam sendecilik yapar yada siyasi ikbalin için adaletini eğip bükürsen ihnaet ve hadsizlik kaçınılmaz olur. İçerde veremediğin adalet. Dışarda güç bulur ve daha cüretkar hadsizlikler ile gücünü sınanmaya kalkarlar.

İçerde yıllarca Pkk ile çözüm diye bebek katillerine taviz verildi. Ve devamında Muhterem Fetullah bir baktık ki, Terörist Fetö oldu. Devlet olarak ayağa kalkıldı Mhp ve lideri tam destek vererek bu ihanet şebekesini bertaraf ettiler ama ne var ki SİYASİ teröristlere, fetöye övgüler yağdıranlara, onun için ağlayanlara, yurtta sulh konseyi ve bu yurtta sulh söylemini dillendirenleri, başbakan olacam diyenlere hala dokunulmadığı gibi cambaza bak diyerek konuyu geçiştirecek cevaplarla milleti oyalar oldular. Bir seçim atmosferinde TRT yani devletin kanalında Bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kurdi’ye çıkartılması ve bu durumu da basitleştirilerek gereken ceza verilmedi. Birileri teröristlerin cenazelerine katılırken adalet çalışmıyorsa, birileri terörist taziye çadırlarında taziyede bulunup göz yaşı dökerken adalet çalışmazsa, Birileri Diyarbakır’da HDP yi ziyaret edip sonrada Belediye başkanı seçilebiliyorsa Pkk terörüne evlatlarını kaptıran Anneleri görmezden gelip papazlarla Türk düşmanı yabancı elçilikleri ziyaret edip resim veriyor, Deprem ziyareti yapıp sonra kayak yapmaya gidip millet vicdanında hüküm giyiyor ve adalet olarak karşılık bulmuyorsa, verilen sözler madii kaygılarla yerine getilmeyip Rıskı verenin ALLAH olduğu unutuluyorsa, Ülkemde adaletin terazisi şaşmış, manevi güçten uzaklaşılmış Binlerce verdiğim şehidimin ve Atam Oğuzdan bu tarafa tüm Şehitlerimin kemiklerini sızlatmış olusunuz.

Ve sen Devlet olarak içeride sağlayamadığın Töre ve Adalet dışarda Türk düşmanlarının iştahını kabartır.

Suriye İdlipte askerimi şehit ederler, Yunan tohumu Ab parlamentosunda hadsizce Şerefli Bayrağımızı yırtar, Türk yurdu Kıbrıs’ın sözde cumhurbaşkanı hadsizce Hatay benzetmesi yaparak KKTC ini vatan yapan Mehhmetcik kanıyla sulanan yurdun başı, Hatay gibi yutturmayacağız der, yine Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK’nın kırmızı bültenle aranan elebaşlarının Avrupa Parlamentosu’nda ağırlanıp Türkiye’ye tehditler savurmasına göz yumulup çanak tutulur. Tabi görüntüde Rusya ile iyi ilişki içinde olduğumuz görünsede sınır operasyonlarında barış pınarı operasyonun önü Rusya ve ABD iki azılı duşman görünenlerin nasıl anlaştığı ABD’nin çekilip Rusların girdiği ve 30 km yerine 10 km ile sınırlandırıldığımız yanı durdurulduğumuz önümüzün kesildiği anlaşma ile masa başında kalmamıza yol açarlar. Yani ey Devleti yöneten güç ben okumuş siyasi ilmi olan biri değilim belki ancak ADALET içerde sağlanamaz ise Dışarda hükmün olmayacağı. Adalet duruma yada çıkara göre değil ALLAH vekil dir yardır yardımcıdır diyerek siyasi ikbalinde zararda görsen adaleti sağladığında Dünya sana saygı duyacak ve Adaletinden korkacaktır.

Bu TÜRK tarihinde hep böyle olmuştur. Sen TÜRK’SÜN ADALETSİN İSLAMSIN

Atam Oğuz aslında bugüne 33 maddelik yasası ile ışık tutmaktadır. Unutan yada bilmeyene hatırlatmak için tekrar yazıyorum. Korkma sen TÜRKSÜN ALLAHIN (TANRININ) kırbacısın Sen KUT’sun…

TÜRK TÖRESİ (Yasası)

1.TENGRİ TEK!

2.HER KİM Kİ GÖK TENGRİ’deN KUT ALMAK DİLERSE BAŞKASINA YAKARMASIN!

3.BİR İL, BİR KAĞAN, BİR TENGRİ!

4.BİR KINA İKİ KILIÇ, BİR HATUN İKİ ERKEK ALAMAZ ve BİR BUDUNda İKİ TÖRE OLMAZ, TÖRE TEKTİR! TÖRE KESİN VE KESKİNDİR! KİM Kİ 5.TÖREYE UYA KUTLANIR, KİM Kİ TÖREYE KIYA KATLANIR!

6.KİMSE TÖREDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR! DİRLİK VE BİRLİK İÇİN TÖRE BUDUR.

7.BİR ÇOBAN SÜRÜSÜNDEN, BİR ER AİLESİNDEN, BİR KAĞAN BUDUNUNDAN SORULA!

8.HER KİM Kİ EŞİNE, ATINA, PUSATINA SAHİP ÇIKA!

9.ANA BABAYA HER DAİM TAZİM DURULA.

10.HISMINA SARILA, KOMŞUSUNU GÖZETE!

11.ER KİŞİ YALAN SÖYLEMEYE!

12.MAL ÇALAN MÜLK ÇALAN MİSLİYLE ÖDEYE, HESabi YA MALIYLA YA CANIYLA SORULA!

13.KİM Kİ BİR IRZA MUSALLAT OLA, YA EVLENE YA CANINDAN OLA!

14.HER KİM OLURSA OLSUN HAKSIZ, ALDATICI İŞ TUTA HESABI HEMEN SORULA!

15.CENKTEN BERİ DURAN YA DA KAÇAN TAMUYA UÇA!

16.AMAN DİLEYENE KILIÇ ÜŞÜRÜLMEYE, SIĞINANA ARKA DÖNÜLMEYE.

17.BAŞKALDIRANIN BAŞI ALINA! HAK İSTEYENİN HAKKI VERİLE!

18.KİMSE KİMSEYE ÜSTÜNLÜK TASLAMAYA! NE AK ETİN KARADAN, NE KARANIN KIZILDAN, NE DE KIZILIN SARIDAN FARKI OLMAYA!

19.KİN VE GURURDA UZAK OLA!

20.MAZLUMA MERHAMET, ZALİME AZAP DUYULA!

21.ZAYIFA, YARALIYA, ÇOCUĞA VE KADINA EL KALDIRILMAYA!

22.KIZI İSTEYEN KAĞAN DA BEY DE OLSA KIZ İSTEDİĞİNE VERİLE!

23.GEREKSİZ YERE AĞAÇ KESMEYE, SUYU KİRLETMEYE!

24.BİLMEYİP DE BİLDİM DEMEYE, BİR BİLENE DANIŞA!

25.BUGÜNÜN İŞİNİ, YARINA KOMAYA!

26.KUSUR GÖRMEYE, KUSUR ARAMAYA!

27.YAZGISINA ASİ OLMAYA!

28.GÜÇLÜYKEN AFFEDE, ZAYIFKEN SABREDE!

29.YAPTIĞI İYİLİĞİ UNUTA, YAPILAN İYİLİĞİ UNUTMAYA!

30.HER KİM Kİ ADALETLE İŞ GÖZETE!

31.HER NE EDERSE ETSİN, YARGILANACAĞINI HER DAİM AKILDA TUTA!

32.MİLLETİNE YABAN KALMAYA! İPEĞİN İYİSİNE, SÖZÜN GÜZELİNE KANMAYA! ONLARA BOYANMAYA!

33.KAĞAN ODUR Kİ ADALETİ ÜSTÜN TUTA! TÖREYİ YAŞATA! TÖRE YOK OLURSA İL YOK OLUR, İL OLMAZSA BUDUN KUL OLUR!

EY TÜRK OĞUZ BEYLERİ, MİLLETİM, İŞİTİN! ÜSTTE MAVİ GÖK ÇÖKMEDİKÇE, ALTTA YAĞIZ YER DELİNMEDİKÇE, SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR. TİTRE VE KENDİNE DÖN!

KARACA Hasan