Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Açık
İstanbul
23°C
Açık
Pts 26°C
Sal 23°C
Çar 20°C
Per 18°C

Ülkücü düşmanı CHP’li Zeydan Karalar’a tepki yağdı!

Ülkücü düşmanı CHP’li Zeydan Karalar’a tepki yağdı!
25/03/2024 17:48
A+
A-

Ülkücü düşmanı CHP’li Zeydan Karalar’a tepki yağdı!

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar’ın skandal açıklamalarına tepki yağdı. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Zeydan Karalar’ın toplumda infial uyandıran bölücü, ırkçı, mezhepçi, faşist söylemiyle milli güvenlik sorunu haline geldiğini söyledi.

CHP’li Karalar’dan skandal sözler: Taş medresede yetişenler bizim kardeşimiz olamaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı; Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Zeydan Karalar’ın toplumda infial uyandıran bölücü, ırkçı, faşist söylemiyle milli güvenlik sorunu haline geldiğini söyledi.
GERÇEK YÜZÜNÜ BİR KERE DAHA GÖSTERDİ”
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı CHP’li Zeydan Karalar’ın Karataş ilçesinde halka açık bir toplantıda “Taşmedresede yetişenler bizim kardeşimiz olmaz.” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Kanlı, Karalar’ın bu sözleriyle gerçek yüzünü bir kere daha gösterdiğini ifade etti.
“BENİM KİNİM, DİNİMDİR DEMİŞTİR”
Başkan Yusuf Kanlı’nın, Zeydan Karalar’ın kamuoyunda infiale yol açan skandal konuşmasına yönelik yaptığı açıklama şöyle:
“CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, bu sözleriyle ülkücü, milliyetçi, muhafazakâr camiaya duyduğu kin ve nefreti bir kere daha açığa vurmuştur. Hayatını kin, nefret ve düşmanlık duygularıyla inşa ettiği anlaşılan Zeydan Karalar adeta ‘Benim kinim dinimdir’ demiştir.”
“KABURGACIDA ŞİŞİRDİĞİN BEDENİNDEN AĞIR GELİR”
“Zeydan Karalar haddini bileceksin! Taşmedreseli Ülkücüler, ‘Önce ülkem ve milletim’ diye can veren altın neslin yaşayan temsilcileridir ki, hak ve hakikat terazisinde onların saçının bir teli, kaburgacıda şişirdiğin bedeninden ağır gelir.”
“KARALAR, CHP’Lİ KARDEŞLERİMİZİN DE KARDEŞİ OLAMAZ”
“Sen ve senin gibi içi kin ve nefret  kaplamış, zehirli diliyle bölücülük yapan, fitne saçan hiç kimse ne bizim, ne hemşehrilerimizin, ne de ‘Bu vatan, bu bayrak benim diyen, Mustafa Kemal Atatürk’ün  izini takip eden CHP’li kardeşlerimizin kardeşi olmadı, olamaz, olamayacaktır.”
“RESEN SORUŞTURMA KONUSU”
“Temsil ettiği makamın sorumluluğunu taşıyamayan Zeydan Karalar, toplumun bir kesimine duyduğu kin, nefret ve düşmanlık hislerini silaha dönüştürmüş; dil, din, mezhep, bölge ayrımı olmaksızın kederde ve sevinçte bir olan milletimizin bütünlüğüne, kardeşlik hukukuna karşı kullanmış ve suç işlemiştir. Resen soruşturma konusu olan bu suç cezasız kalmayacaktır.”
“FAŞİST ZİHNİYET GİDECEK, KARDEŞLİK KAZANACAK”
CHP’nin Adana’ya böyle bölücü, faşist, ırkçı, mezhepçi bir zihniyeti Adana’ya aday yapması milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Bu vesileyle 86 milyon vatandaşımızı kardeş bilen Cumhur İttifakı’nın toplumun bütününü ayrımsız kucaklayan, ‘Herkes için, herkese göre belediye’ misyon ve vizyonunun ne kadar önemli ve değerli olduğu daha iyi anlaşılmıştır. İnanıyoruz ki saygıdeğer vatandaşlarımızın feraset ve basiretiyle 31 Mart’ta bölücü, ırkçı, mezhepçi, faşist zihniyet gidecek; Cumhur İttifakı’yla Adana’da kardeşlik, birlik ve beraberlik kazanacaktır.”
CHP’li ülkücü düşmanı Zeydan Karalar’a bir diğer tepki de MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dan geldi. Büyükataman, açıklamasında “PKK terör örgütünün uzantısı DEM’in kapısında kardeşlik naraları atan Zeydan Karalar: elbette vatan millet yolunda, Türk-İslam davası uğrunda candan geçmiş, zindanları medreseye çevirmiş olan yiğit Taşmedreseliler sizin kardeşiniz olmaz!” ifadelerini kullandı.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ın açıklması:
CHP DEM birlikteliğinden rahatsızlık duymayan CHP’li Zeydan Karalar: “Taşmedreseliler bizim kardeşimiz olamaz” diyerek içindeki ülkücü nefretini dışa vurmuş. PKK terör örgütünün uzantısı DEM’in kapısında kardeşlik naraları atan Zeydan Karalar: elbette vatan millet yolunda, Türk-İslam davası uğrunda candan geçmiş, zindanları medreseye çevirmiş olan yiğit Taşmedreseliler sizin kardeşiniz olmaz! Siz bu kardeşliğe layık değilsiniz. Siz ancak Kandil’den talimat alan terör aparatlarının kardeşi olmaya layık olabilirsiniz! Siz Türk milletinin varlığına, vatanımızın bütünlüğüne göz diken katil sürüsü, eli kanlı terör örgütünün kardeşi olmaya layıksınız. Yüce Allah’ın izniyle 31 Mart’ta Türk milleti size layığınızı verecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’da Zeydan Karalar’a sert tepki gösterenler arasında.
MHP’li Yaşar Yıldırım’ın açıklaması ise şöyle:
Gerçek Taş Medrese ’lilerin sizinle işi zaten olmaz! Taş Medrese ’de yetişenler, Mazlumlarla kardeş, gariplerle yoldaştır. Taş Medrese’nin tedrisatından geçenlerin boğazından helalden başka lokma geçmemiştir, dolayısıyla haramilerle düşmandırlar. Taş Medrese’nin çilekeş mensupları, Yusuf yüzlüdürler, Firavunları sevmezler. Taş Medrese’den başı dik çıkan yiğitler, Bozkurtlarla öz kardeştir, itlere selam vermezler, sırtlanlarla aynı sofrada oturmazlar, züpppelerin, teröristlerin, satılmışların sirklerinde soytarılık yapanlarla kardeşlik yapmazlar!
MHP Genel Başkan Yardımcı Sadir Durmaz ise tepkisini “Sen ay yıldızlı al bayrağımızı yere fırlatmış, şanlı bayrağımıza hakaret etmiş bir “Bayraksızsın”! O ihanet kokan pis ağzına ülkücüleri sakın alma!” İfadeleri ile gösterdi.

MHP’li Sadir Durmazın işte o açıklamaları:
1. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ‘BAYRAKSIZ’ Zeydan Karalar! Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile kankardeş olan DEMlenmiş CHP’nin belediye başkanı Zeydan Karalar! Kulağını aç iyi dinle, gözünü aç iyi oku!
2. Vatan millet mukaddesat uğruna, idam sehpalarında sınanmış, işkencelerle sorgulanmış, zindanları inançlarıyla Taş Medrese’ye çevirmiş, kutlu davamızın çilekeş ağabeyleri elbette senin kardeşin olamaz! Senin kardeşlerin Kandil’deki mağaralarda ‘sarı torba’ sırasına girenlerdir!
3. Senin kardeşlerin, vatan millet ve mukaddesat düşmanı bölücü hainlerdir! Zira sen de ay yıldızlı al bayrağımızı yere fırlatmış, şanlı bayrağımıza hakaret etmiş bir “Bayraksızsın”! O ihanet kokan pis ağzına ülkücüleri sakın alma!

 

 

 

 

KAYNAK: Türkgün