DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

Tarihe Karşı Sorumluluğumuz

07.08.2019
A+
A-

Beslediklerimizi, gözümüzü oymaya çalışan kargalar olarak görüyoruz..
Bizler kimin hangi plan proje içinde olduğunu en iyi bilenlerdeniz ,yanlışı doğruyu ayırt etmekte üstümüze yoktur.Dalımıza taş atanların ağaçlarını kırmakta kimse bizimle yarışamaz
Herkes haddini yerini bilecek…!

Tarihe Karşı Sorumluluğumuz


‘’Tarihi kahramanlar yazar hayatı korkaklar yaşar..!’’
Birkaç gündür Türkiye’nin gündemine düşen Türkiye sevdalılarını heyacanlandıran 
Türk Dünyasının ve Milliyetçi ülkücü Hareketin Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin
“Adımız bir, anımız bir, acımız bir;büyük bir aileyiz.
Kuzeyden güneye, doğudan batıya tek bilek, tek yüreğiz.

Biz Türkiye’yiz.”


Sözünün ete kemiğe bürünmüş çağrısının ve buna karşı ayrılık azabının cenderesine düşmüşlerin tepkilerine çırpındıkça battıklarına şahit olduk.
Bu yazıyı kaleme almadan önce Türkiyenin muhtelif bölgelerindeki ”bir ülkünün peşinde ”Lider Teşkilat Dokrin”felsefesinden hiç ayrılmamış yazarlarımızla düşünürlerimizle aklı Türkiye Yüreği vatan olan aksaçlı delikanlılarımızla çeşitli toplum kuruluşlarıyla istişarelerde bulunduk.Tepkiler çığ gibiydi.


Ortak kanaatlerimizi Ve MHP ve Ülkücü kuruluşlarımıza yöneltilen suçlamalara bir cevap verme ve Tarihe Karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için ortak düşünce ve fikirlerimiz içeren, bir yazı hazırlama görevini üstlendim.
Katkı veren bütün ülküdaşlarımızdan Rabbim razı olsun..


Diyoruz ki:
Milliyetçi hareket Partisi Genel başkanı ve ülkücü hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli o tarihi çağrısında diyordu ki:
”İyi Parti 4. Olağanüstü Kurultayı öncesi “Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir.

İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır”


Bu yazıdaki ilham kaynağımız,Türk Dünyasının ve Milliyetçi ülkücü Hareketin Bilge Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin olaylara Türkçe bakışı Türkçe düşünmesi Türkçe yorumlaması ve Türkçe ifade etmesi ”Önce ülkem sonra Partim ” anlayışıdır..


Tarihe,Milletimize karşı susamazdık .Vicdani,insani kanaatlerimizi yerine getirme konusunda Hiç kimse de susmamalıdır.
Ben yazmasam sen konuşmasan o tepkisini koymasa ;başkaları bizim adımıza,yazar konuşur! Tarihte başkalarının algılarında ki bizi yazardı..!
”Unutulmasın ki tarihi kahramanlar yazar hayatı korkaklar yaşar.” Biz hiç korkaklardan olmadık .Bu konuda da olmayacağız.Ama başkalarının yazdığı senaryoda da figüran olmayacağız


Bizleri buna sevk eden de 
Bu çağrıdan sonra bazı İp yetkililerinin içlerindeki dağılmayı önlemek için maksatlı bilerek isteyerek MHPye ve liderimize edebe adaba nezakete uymayan açıklamalar yapmış olmalarıdır.Bunlar Pkknın siyasi temsilcilerinin ”o koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz”sözlerine muhatap olan ve gıkını çıkaramayan korkaklardır.
Kurumsal kimliğimize uzatılan o zehirli dili kınıyor ve misli ile kendilerine iade ediyoruz….


İp genel başkanı M. Akşener’in kongredeki konuşmasında Milliyetçi ve ülkücü hareket mensuplarına kullandığı ” 
”haydutlar” zırvası istem dışı bir söz değildir. Bilerek isteyerek bir yerlere mesaj vermek için 50 yıllık bir harekete ilk defa sol jargon dışında böyle bir dil kullanmıştır.


Diyoruz ki bu dil :
Bu dil seksen öncesi Komonistlerin dilidir 
Bu dil Fetö ve emrindeki haşhaşilerin dilidir
Bu dil Kandildeki Pkk farelerin dilidir
Bu dil emperyalistlere uşaklık eden hain bir dildir
Bu dil münafık dildir
Bu dil Türk düşmanlarının dilidir
Bu dil toprağa düşmüş şühedayı gazileri inciten bir dildir
Bu dil milyonlarca ülkücüyü kahreden bir dildir
Bu dil Cennet mekan Başbuğumuzun Ülkücüler için “Hepiniz birer Türk Bayrağısınız” sözünü lekelemek isteyen Türk Bayrağına düşman dilidir.
Bu dil tam bir zillet dilidir.
Bütün bunlar taktiksel kirli proje fitne mesaj dilidir

Son bir çırpınışla, O Mesaj şudur.
“Ne olur beni bırakmayın!”
“Benim üzerimden elinizi çekmeyin!” 
“Aradığınız en doğru Figür benim.Başkasını aramanıza gerek yoktur.Bakın MHP ve Ülkücülere en büyük düşman benim demiştir.
Bu mesaj Fetöyedir Kandiledir küresel emperyalizmedir.’’birlikte oldukları zillet ittifakınadır.


Liderimizin Çağrısını ve zamanlamasını en iyi anlayan İp’in başıdır son can havliyle bu dili kullanmıştır
Taşıdığı misyonun gereğini yapmıştır
Biz de Sözü hiç uzatmadan onlara diyoruz ki :Ülkü Ocaklarından haydut çıkar diyenler şerefsiz ,namussuz aşağılık mahlûklardır..Bizim hayatımız vatan hainleriyle, şerefsiz döneklerle mücadeleyle geçmiştir.
Bir sözümüz de geçmişte Meral Akşener için imza veren geçmiş dönem Ülkü Ocakları Genel Başkanlarınadır.


Vaktiyle yönettiğiniz kuruma ve ülküdaşlarınıza ” haydut ” denmiştir.bu kavrama itiraz etmeyenlerde bundan nasiplenmişlerdir.
Bu sözle yukarıda izah ettiğimiz verilmek istenen mesajın altına odun atmaktır MHP ve Ülkücü düşmanlığını körüklemektir 
O zaman size düşen bir deklerasyonla bunu kınamanız amaçlanan stratejiyi boşa çıkartmaktır.


-Ya M.Akşenerin o konuşmasını alkışlayanlar siz de başınız kadar MHP ve Ülkücü düşmanı olduğunuzu Nazim hikmet önünde tescillendirdiniz.
Bundan sonra Başbuğ Türkeş’i Ülkücülüğü ağzınıza almanız, bırakın bizleri ,kargalar bile güldürür..!


Beslediklerimizi, gözümüzü oymaya çalışan kargalar olarak görüyoruz..
Bizler kimin hangi plan proje içinde olduğunu en iyi bilenlerdeniz ,yanlışı doğruyu ayırt etmekte üstümüze yoktur.Dalımıza taş atanların ağaçlarını kırmakta kimse bizimle yarışamaz
Herkes haddini yerini bilecek…!


Selam sevgiler saygılar olsun Aklı Türkiye yüreği vatan olan, büyük Türkiye sevdalılarına,Turanı kurmak yolunda koşanlara ülküdaşlarımıza.

İhsan Akan 
6 Ağustos 2019

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.