Dolar 32,3565
Euro 34,4292
Altın 2.435,74
BİST 9.814,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Açık
İstanbul
23°C
Açık
Pts 26°C
Sal 23°C
Çar 20°C
Per 18°C

MHP’li Yalçın açıkladı! Slogan belli: Ülke İçin Var Olduk / Bir Ülküye Yar Olduk

MHP’li Yalçın açıkladı! Slogan belli: Ülke İçin Var Olduk / Bir Ülküye Yar Olduk
03/03/2024 17:12
A+
A-

MHP’li Yalçın açıkladı! Slogan belli: Ülke İçin Var Olduk / Bir Ülküye Yar Olduk

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “17 Mart Pazar günü yapılacak 14. Olağan Büyük Kurultay’a” dair açıklamalarda bulundu. MHP’nin Türkiye sevdalısı olduğunu belirten Yalçın, Büyük Kurultay’ın sloganını da açıkladı. “Ülke İçin Var Olduk / Bir Ülküye Yar Olduk” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 17 Mart Pazar günü yapılacak 14. Olağan Büyük Kurultay’a dair açıklamalarda bulundu. MHP’nin Türkiye sevdalısı olduğunu belirten Yalçın, “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gümrah ırmaklarından beslenen MHP; Türkiye sevdalısı, kendini milletinin refah ve saadetine, yükselme ve güçlenmesine adamış nesillerin ocağı olarak göreve hazırdır.” İfadelerini kullandı. 14. Olağan Büyük Kurultay “Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin.” sloganı altında gerçekleştirilecektir” dedi.
MHP’li Yalçın’ın açıklamasının tamamı:
Türkiye her sabah, iç ve dış dinamikleri yansıtan yoğun bir gündeme uyanmaktadır. Gerek içeride gerekse dışarıda birbirini takip eden, biri diğerini etkileyen karmaşık hadise ve gelişmeler; küresel bağlamda zaruri bir değişimin, kaçınılmaz bir yeni oluşumun doğum sancılarını haber vermektedir.
Sömürgeci Batı ülkelerinin yüzyıllardır demokrasi ve insan hakları maskesi arkasında dayattığı haksızlık, adaletsizlik ve zulümler; insanlığı içinden çıkılması zor bir küresel açmaza sürüklemiştir. Sömürge anlayışıyla kendini eriten Batı âlemi, dünyanın zengin kaynaklarını tüketmekle kalmamış; beşeriyetin dayanma gücünü, takatini de bitme noktasına getirmiştir.
İSLAMOFOBİ, KÜLTÜRÜNE KAŞI PROTESTO SESLERİ YÜKSELİYOR
Hem Batılı devlet adamları, hem de hastalıklı Batı toplumları beşeriyetin huzur ve sükûnuna, dünya barışının yeniden tesisine değil; yıkıma hizmette yarışmaktadır. Yerkürenin her yerinde Batı’nın körüklediği emperyalist ayrımcılığa, ırkçılık, İslamofobi, münaferet ve düşmanlık kültürüne kaşı itiraz ve protesto sesleri yükselmektedir. Ancak bu yeterli değildir. Yeryüzündeki kötü gidişe dur diyecek yeni bir küresel akla, dünya düzeninin yeniden tanzimine şiddetle ihtiyaç vardır. Batı dünyasının insanlığı sürüklediği anafordan kurtuluşun, çıkmaz yoldan dönüşün vakti çoktan gelmiştir. Her alanda insanlığın yuvarlandığı açlığa ve tükenişe son verme, Batı dünyasının bitmek tükenmek bilmeyen obez iştihasına gem vurma zamanıdır. Küresel kaosun son bulması, insanlığın sulh ve selamete erişmesi için artık rollerin de aktörlerin de değişmesi bir zarurettir. Bu kaçınılmaz tebeddülün gerçekleşmesi için, öncelikle büyük bir medeniyet tasavvuruna, sonra da bu tasavvuru hayata geçirecek profesyonel teşekküllere ihtiyaç vardır.
MHP; TÜRKİYE SEVDALISIDIR
İyi yetişmiş, basiret ve feraset sahibi devlet adamlarına ve politikacılara; sağlıklı düşünen, sorumluluk sahibi, barış ve huzur içinde yaşama azminde olan, bilinçli topluluklara ihtiyaç vardır. Özellikle de ülkesini yükseltme sevdasına sadık, milletini çağlar ötesine taşıma ülküsüne bağlı genç kadrolara ihtiyaç vardır.
Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gümrah ırmaklarından beslenen MHP; Türkiye sevdalısı, kendini milletinin refah ve saadetine, yükselme ve güçlenmesine adamış nesillerin ocağı olarak göreve hazırdır. MHP’ye can ve kan veren imanlı, kararlı Ülkücü kadrolar; 21. asra ad olarak verdiğimiz “Türkiye Yüzyılı”nın müessisleri olacaklardır. MHP kadroları, Türkiye’de siyasi partiler arasında gelişen, yerleşen ve başta CHP olmak üzere Cumhur İttifakı muarızı partilerce körüklenen münaferet kültürünü ortadan kaldırmaya amadedir. MHP kadroları; atalarından aldıkları ilhamla Türkiye’de iç barış ve sükûnu tesis edip refahı yayma, dünyaya yeni ve adil bir nizam verme idealine baş koymuşlardır.
SLOGAN BELLİ OLDU
Bu arada Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerine adım adım yaklaşırken MHP, 17 Mart Pazar günü 14. Olağan Büyük Kurultay’ını gerçekleştirecektir.
Sözünü ettiğimiz iç ve dış gelişmeler bağlamında, MHP’nin Büyük Kurultayı:
“Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk. Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin.” sloganı altında gerçekleştirilecektir.
Bilindiği üzere, MHP’nin bütün kurultayları toy ve şölen havasında geçmektedir. MHP için her Kurultay güç tazelemeye, coşku ve heyecan yüklenmeye vesile olmaktadır.
Bundan öncekilerde olduğu gibi; bu defaki Büyük Kurultay’da da Ülkücü irade, ardına düştüğü, beraber yol yürüdüğü liderine güven ve bağlılık izharını tek ses, tek yürek hâlinde tekrarlayacaktır. 17 Mart günkü 14. Olağan Büyük Kurultay’ımızda tezahür edecek sinerji, hem “21. Yüzyılda Lider Ülke Türkiye” idealini gerçekleştirecek azim ve iradeye sahip Ülkücü kadroların münadisi, hem de 31 Mart’ta Cumhur İttifakının büyük Yerel Seçim zaferinin habercisi olacaktır.

 

 

 

 

 

KAYNAK: Türkgün/