DOLAR 9,5917
EURO 11,1377
ALTIN 557,269
BIST 1492,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Rüzgarlı

MHP’li Özarslan: Kılıçdaroğlu’nun rotası HDP ve İmralı!

MHP’li Özarslan: Kılıçdaroğlu’nun rotası HDP ve İmralı!
22.09.2021
A+
A-

MHP’li Özarslan: Kılıçdaroğlu’nun rotası HDP ve İmralı!

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Bahadır Bumin Özarslan, “Atlanmaması gereken nokta müşaviri Ünal Çeviköz olanın, rotasının neresi olduğudur. Müşavirlik hizmeti alan Kılıçdaroğlu’nun rotasını, bugünlerde bizzat kendisi açıklamaktadır: TBMM’de HDP sıraları, dışarıda ise İmralı” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Bahadır Bumin Özarslan, “Atlanmaması gereken nokta müşaviri Ünal Çeviköz olanın, rotasının neresi olduğudur.

Müşavirlik hizmeti alan Kılıçdaroğlu’nun rotasını, bugünlerde bizzat kendisi açıklamaktadır: TBMM’de HDP sıraları, dışarıda ise İmralı” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan “Kiralanan kafaların ödediği kiranın, hep esarete ve köleliğe çıkmasıdır. Nitekim, Ata’mızın baş yapıtı olan Nutuk, müşavirin benzerleriyle doludur” diyen MHP Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Özarslan, şöyle dedi:

MAVİ VATAN CEVABI

“Mavi Vatan kavramı içine giren deniz yetki alanları, kademeli bir şekilde egemenlik yetkisinin kullanıldığı alanlardır. Bu çerçevede, iç sular ve karasuları, bir devletin tam egemenlik yetkisine sahip olduğu alanlardır.

Diğer deniz yetki alanları olan Bitişik Bölge, Münhasır Ekonomik Bölge ve Kıta Sahanlığı ise bazı konularda egemenlik yetkilerinin kullanıldığı alanlardır. Dolayısıyla kıyı devletleri, her bir deniz yetki alanında egemenlik yetkisini tamamen veya kısmen kullanabilirler.
Devletlerin tam veya sınırlı egemenliğe sahip olduğu deniz yetki alanlarında, sahip oldukları hakları kullanmaları, uluslararası deniz hukukunun yerleşik kurallarından kaynaklanmaktadır. Bir başka deyişle bu haklar, meşrudur.

KULLANILAN HAKLAR SALDIRGANLIK İÇERMEZ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sahip olduğu deniz yetki alanları içinde kullandığı haklar, uluslararası hukukun tanıdığı ve yaygın olarak kullanılan haklardır. Hiçbir şekilde saldırganlık içermez. Tam tersine ihlâl edilmek istenen haklarını korumayı esas alır.

CHP Genel Başkanı’nın müşaviri, ‘saldırgan ve yayılmacı’ devlet arıyor ise partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bugünlerde yaptığı dış ziyarette, gezindiği yerlere bakmalıdır. Kendisi de bu ziyarete eşlik etseydi, belki daha yakından anlardı.

MESELEYİ DERİNLEMESİNE BİLMESİ GEREKİYOR…

Ancak asıl vahim olan, bu müşavirin yıllarca Türk Hariciyesi içinde görev yapmış olmasıdır. Meseleyi derinlemesine bilmesi beklenen bu zat, ya bilmemekte ya da bildiği hâlde buna rağmen konuşmaktadır.

İkinci ihtimâlin geçerli olduğu durumda, Washington’a ve Brüksel’e sinyal çakma gayreti vardır ki bu durumda da Hariciye’de geçirdiği yıllardaki her yaptığı işlem ve eylem, incelenmeye muhtaçtır.

KİRALANAN KAFALARIN ÖDEDİĞİ KİRA, HEP ESARETE VE KÖLELİĞE ÇIKIYOR

İkinci ihtimâlin yarattığı bir diğer sonuç ise Türk Tarihi’nde sıkça karşılaştığımız durumun tekerrürüdür. O da kiralanan kafaların ödediği kiranın, hep esarete ve köleliğe çıkmasıdır. Nitekim, Ata’mızın baş yapıtı olan Nutuk, müşavirin benzerleriyle doludur.

Son olarak atlanmaması gereken nokta ise müşaviri Ünal Çeviköz olanın, rotasının neresi olduğudur. Müşavirlik hizmeti alan Kılıçdaroğlu’nun rotasını, bugünlerde bizzat kendisi açıklamaktadır: TBMM’de HDP sıraları, dışarıda ise İmralı.”

Türkgün

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.