Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Açık
İstanbul
29°C
Açık
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

MHP’li Durmaz: Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!

MHP’li Durmaz: Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!
21/04/2024 14:20
A+
A-

MHP’li Durmaz: Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrası DEM’li Belediyelerde yaşanan gelişmelere dair basın açıklaması yaptı. “Makam odasında Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrası DEM’li Belediyelerde yaşanan gelişmelere dair basın açıklaması yaptı. Durmaz yaptığı açıklamada DEM’li Belediyelerin skandallarını tek tek sert sözlerle eleştirdi. “31 Mart seçimlerinde Van’da en fazla oyu alan PKK yandaşı Abdullah Zeydan’ın seçilme yeterliliğinin olmaması sebebiyle YSK, DEM Partili isme mazbatasını vermemiş, ardından PKK terör örgütü ‘sokaklara inin’ çağrısı yapmış ve PKK sempatizanları Van, Hakkari, Batman başta olmak üzere bir çok ilimizde sokakları yakıp yıkmıştır.” İfadelerini kullandı.
DEM’li belediyelerin milli bütünlüğümüzü yok etme, insanlarımızı ayrıştırma, vatanımızı bölme maksatlı eylemlerini gerçekleştirdiğini söyleyen MHP’li Sadir Durmaz, “40 yıldan fazla bölücü terör örgütüyle mücadele eden Türkiye’nin, terörün hunhar eylemlerine boyun eğmesini dayatan, asıl manasından koparılmış demokrasi ve özgürlük klişeleri karşısında taviz vermesini amaçlayanlar istediklerini alamayacaktır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızda devletimizin terörle mücadelesi son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir.” dedi
Türk bayrağına tahammülü olmayanlar hakkında da sert ifadeler kullanan Sadir Durmaz, “Makam odasında Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!” dedi.
MHP’li Sadir Durmaz’ın açıklamasının tamamı:
31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde, CHP’nin “Kent Uzlaşısı” adı altında ittifak yaptığı DEM’li belediyelerin ilk icraatları bizleri şaşırtmamıştır.
Son birkaç günde DEM’li belediyelerde yaşanan milli üniter devlet yapımızı hedefe alan olayların çıkış noktası hiç şüphesiz Van’daki mazbata krizidir.
31 Mart seçimlerinde Van’da en fazla oyu alan PKK yandaşı Abdullah Zeydan’ın seçilme yeterliliğinin olmaması sebebiyle YSK, DEM Partili isme mazbatasını vermemiş, ardından PKK terör örgütü ‘sokaklara inin’ çağrısı yapmış ve PKK sempatizanları Van, Hakkari, Batman başta olmak üzere bir çok ilimizde sokakları yakıp yıkmıştır.
DEM’Lİ BELEDİYELERİN MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ YOK ETME, İNSANLARIMIZI AYRIŞTIRMA, VATANIMIZI BÖLME MAKSATLI EYLEMLERİ VAR
Adeta Devlete meydan okurcasına gerçekleştirilen olayların ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Parti ve Abdullah Zeydan’a destek olmak için Van’a heyet göndermiştir.
Van’da yaşanan mazbata olayından sonra, CHP’nin de desteğiyle şımaran terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM partili belediyeler;
Mardin Büyükşehir meclis toplantısında İstiklal Marşı’nın okunmasına karşı çıkmış ve okutmamış,
Diyarbakır Büyükşehir meclis salonundaki Türk Bayrağını kaldırmış,
Diyarbakır Bağlar Belediyesi, ölen teröristler için heykeller yaptırıp, açılışlarını yapmış,
Diyarbakır Sur Belediyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edilmiş,
Tunceli Belediyesi sosyal medya platformu “X”teki resmi hesabında adını “Dersim” olarak değiştirmiştir.
Söz konusu bu gelişmeler, DEM’li belediyelerin milli bütünlüğümüzü yok etme, insanlarımızı ayrıştırma, vatanımızı bölme maksatlı eylemlerinin şu ana kadar medyaya düşen birkaç örneğinden ibarettir.
40 yıldan fazla bölücü terör örgütüyle mücadele eden Türkiye’nin, terörün hunhar eylemlerine boyun eğmesini dayatan, asıl manasından koparılmış demokrasi ve özgürlük klişeleri karşısında taviz vermesini amaçlayanlar istediklerini alamayacaktır.
TÜRK BAYRAĞINA TAHAMMÜL EDEMEYENLER, O BAYRAĞIN GÖLGESİNDE NEFES ALMAMALIDIR!
Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızda devletimizin terörle mücadelesi son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir.
Milli birliğimizi ve toplumsal huzurumuzu baltalamak, mazisi asırlara dayanan kardeşlik bağlarımızı koparmak, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü dinamitlemek isteyen bölücülerin siyasi kanadı DEM’li belediyelerin yaptıkları kesinlikle yanlarına kalmamalıdır.
Nitekim bu konuda İçişleri Bakanlığımız gerekli soruşturmayı başlatmış, olayların yaşandığı belediyelere müfettiş görevlendirmiştir.
Düşüncemiz kısa ve özdür;
Makam odasında Türk Bayrağına tahammül edemeyenler, o bayrağın gölgesinde nefes almamalıdır!
Belediye meclisinde İstiklal Marşımızı duymak istemeyenler, diledikleri mağaraya girip PKK marşları eşliğinde sarı torba sırasını beklemelidir.!
ATATÜRK’ÜN PARTİSİ OLMAKLA ÖVÜNEN BUGÜNÜN DEM’LENMİŞ CHP
Lafa gelince Atatürk’ün partisi olmakla övünen bugünün DEM’lenmiş CHP’si, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Devletin Tunç Eli”ni gösterdiği Tunceli’ye “dersim” diyerek devlete meydan okuyan bölücülere destek vererek, samimi Atatürkçüleri derinden üzmektedir.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin belirttikleri üzere;
Türkiye’de Dersim diye bir yer yoktur, olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir!
Yönettikleri belediyelerde her gün bir yenisine tanık olduğumuz eş dost akraba atamalarıyla, seçim dönemi dillerinden düşürmedikleri “liyakat” anlayışını unutan CHP’nin bölücülere olan desteği, milli birlik ve beraberliğimizi tehlikeye düşürmekte, memleketimizi kaos ortamına sürüklemektedir.
Kurdukları kirli ittifakla, hasbelkader konjoktürel sebeplerle fazladan üç beş belediye alınca iktidar olduklarını sananların şımarıklığı ve bölücü eylemleri aslında gerçek yüzlerini ortaya çıkarmakta, Allah korusun iktidarı ele geçirdiklerinde neler yapacaklarının ipucunu vermektedir.
Tüm bu olup bitenlere karşın diyeceğimiz odur ki; seçim kazanmış bir parti gibi değil de savaş kazanmış işgal kuvvetleri gibi davrananlar ne Türk Devletini ne de Türk milletini tanımamıştır!
Devlet uyuyor sananlar, milleti kandırdıklarını düşünenler, yeri ve zamanı geldiğinde bölücü rüyalarından uyanıp gerçekle yüzleşeceklerdir!
Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizin emanet ettiği belediyelerde, insanlarımızı etnik kökenleriyle, inançlarıyla ayrıştırmadan, halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz.
Merhum Abdurrahim Karakoç’un şu şiiri meramımızı kısaca açıklamaktadır:

“Bilmeyen öğrensin, duymayan duysun!
Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.
Bölücü sapıklar aklına koysun
Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz.”
O tek millet, Türk milletidir.
Tek devlet, Türkiye Cumhuriyeti’dir.
Tek vatan, Türk vatanıdır.
Tek bayrak, ay yıldızlı al bayraktır.
Tek dil ise anamızın ak sütü olan Türkçedir.

 

 

 

 

KAYNAK: Türkgün/