Dolar 32,5866
Euro 34,8481
Altın 2.504,29
BİST 9.677,13
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Yağmurlu
İstanbul
14°C
Yağmurlu
Cts 20°C
Paz 21°C
Pts 23°C
Sal 22°C

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Karadeniz’in yiğit, mert insanları bu ülkenin çimentosu oldular

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Karadeniz’in yiğit, mert insanları bu ülkenin çimentosu oldular
12/02/2024 23:31 | Son Güncellenme: 12/02/2024 23:49
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: Karadeniz’in yiğit, mert insanları bu ülkenin çimentosu oldular
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti. Horon eşliğinde karşılanan Kurum, konuşmasına ‘Bize her yer Trabzon’ diyerek başladı ve ‘’Dünyamızın, ülkemizin her yerini gururlandıran Karadeniz’in yiğit evlatlarıyla burada buluşmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyorum.’’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti. Horon eşliğinde karşılanan Kurum, konuşmasına ‘Bize her yer Trabzon’ diyerek başladı ve ‘’Dünyamızın, ülkemizin her yerini gururlandıran Karadeniz’in yiğit evlatlarıyla burada buluşmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyorum.’’ dedi. Karadeniz’in yiğit, mert insanlarının bu ülkenin çimentosu olduğunu söyleyen Kurum, ‘’Biz Trabzonlu kardeşlerimizden razıyız. Onlar her zaman ay yıldızlı bayrağımızı en yüksek noktalara çekebilmek için büyük bir mücadele verdiler. Bizim yol arkadaşımız, dava arkadaşımız oldular.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü. Karadeniz’de sellerde verdikleri sözleri tuttuklarını anlatan Kurum, ‘’ O verdiğimiz sözler şimdi Karadeniz’in çocuklarının huzur içerisinde, güven içerisinde oynadığı millet bahçelerine dönüştü.’’ dedi. Yaylalarından, şehir merkezine kadar Trabzon’un her noktasına dokunduklarını belirten Kurum, mevcut İBB yönetimininse Trabzon ve Trabzonlular’a hiçbir hizmeti olmadığını ifade etti. Maltepe’nin dönüşümünde etkin rol oynayacaklarını söyleyen Kurum, ‘’Maltepe’de 8 milyon metrekare büyüklüğe sahip botanik bahçesi’’ yapacağız sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti. Horon eşliğinde karşılanan Kurum, konuşmasına ‘Bize her yer Trabzon’ diyerek başladı ve ‘’Dünyamızın, ülkemizin her yerini gururlandıran Karadeniz’in yiğit evlatlarıyla burada buluşmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyorum. Ben bir gün Tonya’ya gittim. Orada çok güzel bir belediye başkanımız var. O zaman gittiğimizde bana hemşehri beratı verdi. Ve dedi ki ‘Ha Konya Bakanım, ha Tonya.’ O yüzden biz o günden beri kendimizi Tonyalı addediyoruz.’’ dedi.

 

 

‘’Karadeniz’in yiğit, mert insanları bu ülkenin çimentosu oldular’’

Karadeniz’in en yiğit evladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, sevgilerini getirdiğini söyleyen Kurum, ‘’Fatih Sultan Mehmet Han’ın ebedi vatan kıldığı Karadeniz’in yiğit mert evlatlarıyla bugün bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Trabzon sahip olduğu 4 bin yıllık mirasıyla İstanbul’un ikiz kardeşidir. Ve Sultan Fatih’in bize emanetidir. Ve nasıl İstanbul Rize Sultan Fatih’in emanetiyse, Trabzon’umuz da, Trabzonlu kardeşlerimiz de bize sultanın emanetidir Biz hep böyle baktık. Hep böyle, coşkuyla Karadeniz’imize gittik. Ve orada da yirmi iki yıldır şunu gördük. Karadeniz’in yiğit, mert insanları bu ülkenin çimentosu oldular. Birleştirici gücü oldular ve her zaman liderimiz, genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durdular. Ne için durdular? Bu ülkenin birliği için. Ne için durdular? Bu ülkenin beraberliği, geleceğe güvenle bakabilmesi için durdular. Biz Trabzonlu kardeşlerimizden razıyız. Onlar her zaman ay yıldızlı bayrağımızı en yüksek noktalara çekebilmek için büyük bir mücadele verdiler. Bizim yol arkadaşımız, dava arkadaşımız oldular.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

‘’Milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk’’

Bakanlığı ve Genel Müdürlüğü döneminde Trabzon’da yaptığı çalışmalara değinen Murat Kurum, ‘’ Trabzon’da, Rize’de, Bartın’da, Giresun’da seller oldu. Biz oradaydık. Milletimize söz verdik. O verdiğimiz sözler şimdi vatandaşlarımızın huzurla, güvenle oturduğu yuvalara dönüştü. O verdiğimiz sözler şimdi Karadeniz’in çocuklarının huzur içerisinde, güven içerisinde oynadığı millet bahçelerine dönüştü. Uyum içerisinde çalıştık ve çalışma arkadaşlarımız da bu manada da aslında ülkeye hizmeti başta Karadenizli Cumhurbaşkanımızdan, ondan sonra da beraber çalıştığımız bakanlarımızdan, genel müdürlerimizden öğrendik. Biz de onlardan aldığımız bayrağı aynı şuurla, aynı anlayışla Trabzon’umuza, Karadenizlimize, ülkemizin 81 iline hizmet ederek yaptık.’’ dedi.

‘’Her zaman üreten tarafta olduk’’

Hiçbir zaman polemiklerin, iftiraların, dedikoduların tarafında olmadıklarını söyleyen Kurum, ‘’Her zaman üreten tarafta olduk. Hizmet eden tarafta olduk. Gittik, meydanlarda söz verdik. O sözlerimizi hamdolsun gerçekleştirdik. Şimdi Trabzon’un meydanına gittiğinizde orada o tarihin gün yüzüne çıktığını görürsünüz. Maraş Caddesi’nden oraya çıktığınızda Trabzon size bir başka bakar. Ve işte orada Büyükşehir Belediyemizle meydan düzenlemesi yaptık. Trabzonlu kardeşlerimiz ev sahibi olsun diye bugüne kadar on bin sosyal konutu Trabzon’umuza kazandırdık. Azıcık aşağı gittiğinizde havalimanına giderken Çömlekçi’de Trabzon’un şanına yaraşmayan o sıkıntılı riskli binaların dönüşümünü gerçekleştirdik.’’ şeklinde konuştu.

Trabzonspor’un o şanlı başarılarının devam etmesi için Avni Aker Stadını yenilediklerini ifade eden Kurum, ‘’Bir millet bahçesi yaptık ki orada Trabzonspor’umuzun hatıraları ilelebet devam etsin. Ve şimdi oradan baktığınızda Karadeniz’i görebiliyorsunuz. Karadeniz’in güzelliğini güzel Karadenizli insanların huzur içerisinde orada görüyorsunuz. Vakfıkebir’e gidin, Vakfıkebir sahilindeki bizim yine yaptığımız millet bahçesinde, Akçaabat’ta o bir taraftan sahilde huzur içerisinde yürürken bir taraftan da orada yeşilin içinde insanlarımızın huzur Huzur içerisinde vakit geçirdiğini görürsünüz. Ve yaylamız, Uzungöl’ümüz, Uzungöl’ümüzü dünyaya, Trabzon’a yakışır bir hale getirebilmek için orada yıllardır bir mücadele veriyoruz. Ve o mücadeleyi inşallah en güzel haliyle geleceğe taşıyacak o Uzungöl’ümüzü de inşallah kaldığı yerden o çevre düzenlemesiyle, Doğa Koruma Projesi’yle birlikte inşallah hayata

 

geçireceğiz. Tabii biz Trabzon’un köylerinde varız, Trabzon’un yaylalarında varız. Niye Çünkü Trabzon her şeyin en iyisini hak ediyor.’’ sözleriyle Trabzon’da yaptığı çalışmaları sıraladı.

‘’Trabzon bu ülkenin milli güvenliğidir’’

Trabzon’un şanına yakışır bir şekilde daha da güzelleşmesini ve daha da güçlenmesini istediklerini belirten Kurum, ‘’Tanjant yolundan baktığınızda o Sultan Fatih’in şehrine o güzelliği, o ihtişamı her zaman ayakta dursun. Çünkü Trabzon bu ülkenin güvenliği,Trabzon

bu ülkenin milli güvenliğidir. Ve çimentosudur, birleştirici gücüdür. Biz bu manada Trabzonlu kardeşlerimizi her zaman yanımızda gördük ve 22 yıldır da Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet ve eser siyaseti anlayışıyla bu hizmet yaptık.’’ dedi.

 

‘’CHP’li İBB yönetiminin Trabzon’a veya Trabzonlulara hiçbir hizmeti yoktur’’

CHP’li İBB yönetiminin Trabzon’a veya Trabzonlulara hiçbir hizmeti olmadığının altını çizen Kurum, ‘’ Çok net söylüyorum. Benim orada gitmediğim ilçesi kalmamıştır. Dokunmadığım mahallesi kalmamıştır. Niye? Çünkü Trabzon En iyisini hak ediyor. Trabzonlu kardeşlerimiz için biz hep gece gündüz çalışan tarafta olduk. Işte bugün de aynı anlayışla sadece İstanbul diyoruz. Ve İstanbul’a 25 yıllık birikimimizle Trabzonlu kardeşlerimizle liyakatli ekibimizle Birlikte geliyoruz. Ve burada istiyoruz ki İstanbul’un evlatları işte Trabzon’un ikiz kardeşi İstanbul’un Sultan Fatih’in şehri. Huzur içerisinde olsun. Güven içerisinde olsun. Tek hayalimiz bu. Ve o yüzden de diyoruz ki biz yarı zamanlı belediyecilik yapmış, arada bir öyle belediyeye uğrayanlardan olmayacağız.’’ dedi.

‘’Maltepe’nin dönüşümünde etkin bir rol oynayacağız’’

İstanbul’un yeniden ihyası, afetlere dirençli olması için ve trafik çilesi yaşanmaması için yapacakları hizmetlerden bahseden Kurum, ‘’Dönüşümde Maltepeli kardeşlerimizin bizden beklentileri var. Ve burada işte kaybını mevcut yönetmeliklerle elde edemeyen kardeşlerimize oradaki gerek birkaç imar artışıyla gerekse orada yüzde 25-30 kaybını vererek Maltepe’nin dönüşümünde etkin bir rol oynayacağız. Altı yüz elli bin konutla Altı yüz elli bin konutla inşallah Maltepe’nin her sokağında biz olacağız. Her sokağında alın terimiz olacak ve Kadem Başkanımla birlikte bu hizmetleri bir bir Maltepeli hemşehrilerimize kazandırıyor olacağız. Biz dertliyiz. Bizim derdimiz Maltepe’miz, daha da güzel olsun. O yüzden aşkla, şevkle, çalışıyoruz ve yorulmuyoruz. Neşet Ertaş’ın ifade ettiği gibi biz bu sevdayla İstanbul’a bakıyoruz. Bu sevdayla Maltepe’ye bakıyoruz ki, Maltepe’nin çocuklarının yüzü gülsün. İşte böyle ötelenmiş, göz ardı edilmiş Maltepe, Anadolu Yakası’nın İstanbul’un parlayan yıldızı haline gelsin.’’ dedi.

‘’Maltepe’ye 8 milyon metrekare büyüklüğe sahip botanik bahçesi kazandıracağız’’

İstanbul’da artık değişimin vaktinin geldiğini söyleyen Kurum, ‘’Her sokakta, her mahallede biz bu motivasyonla bu çalışmalarımızı yapıyoruz. Ve biz de bir kardeşiniz olarak, bir evladınız olarak da bundan önce nasıl çalıştıysak, bundan önce nasıl koşturduysak, aynı anlayışla hep çalışan tarafta olacağız olacağız. Bizi arayanlar öyle iftiraların arkasında bulamayacaklar. Bizi arayanlar nerede bulacak biliyor musunuz? Maltepe’de Başıbüyük şantiyesinin

dönüşümünde bulacaklar. Bizi arayanlar Trabzonlu kardeşlerimizin geleceğini inşa ederken bulacaklar. Bizi arayanlar Maltepe’de 8 milyon metrekare büyüklüğe sahip botanik bahçesini Maltepe’ye kazandırırken bulacaklar. Orada Maltepe’ye huzur gelecek. Maltepe’ye güven gelecek. Ve inşallah biz bu hizmet 7 gün 24 saat esasıyla çalışarak yapacağız. Çalışacağız ki otuz bir Mart akşamı Eren Bülbül’ün annesi sevinsin. Çalışacağız ki 31 Mart akşamı Aybüke öğretmenin annesi sevinsin. Çalışacağız ki tüm şehit tüm gazilerimizin anneleri sevinsin.’’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum: İstanbullular artık değişim vakti geldi diyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe’de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe’de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

Maltepe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin, İstanbul’a hayırlı olmasını dileyen Kurum, 31 Mart seçimlerinde milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi. İstanbul’a verilen sözlerin tutulmadığını belirten Murat Kurum, mevcut CHP’li İBB yönetiminin ‘Biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz?’ şeklindeki ifadelerine “1 Nisan itibariyle zaten tüm İstanbul faydalanacak. Siz de burada yaşamaya devam ederseniz siz de bu hizmetlerden tabi ki faydalanacaksınız.” dedi. Kurum, mevcut İBB yönetiminin ihalesi gerçekleştirilen metro hattına hafriyat dökerek tarihe geçtiğini söyledi. İzmir’de tarihin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyleyen Murat Kurum, ne zaman İstanbul’da bir sorun olsa CHP’li İBB Yönetimi’nin gündeminin de hep farklı olduğuna dikkat çekti. Murat Kurum, sosyal yardımlarda da adaletli olacaklarını, kimseyi haksız yere işten çıkarmayacaklarını ve ötekileştirmeyeceklerini sözlerine ekledi.

”İstanbullular artık değişim vakti geldi diyorlar”

31 Mart seçimlerinde milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini söyleyen Kurum, “Bugün Maltepe diyor ki 31 Martta Maltepe’nin bu kaderi son bulacak. Bugün biz normalde

 

Seçim Koordinasyon Merkezi açılışımıza geldik ama görüyoruz ki böyle ufak bir miting var burada. Bu miting diyor ki 31 Mart’ta buradan tüm Türkiye’ye, tüm İstanbul’a artık Maltepe’nin bu makus talihi değişecek diyor. İstanbullular artık değişim vakti geldi diyorlar. İstanbullular artık yarı zamanlı belediyecilik anlayışına öyle arada bir belediyeye uğrayıp İstanbul’u bir basamak olarak görenlere 31 Mart’ta sandıkta gereken cevabı verecek. Biz bunu gittiğimiz her yerde görüyoruz. Bu hizmetleri yapmak için nasıl bundan önce milletimizle el ele verdiysek, nasıl 22 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sokak sokak, mahalle mahalle milletimizle birlikte yol yürüdüysek aynı anlayışla inşallah bu hizmetleri yapacağız.” dedi.

” Projelerimizi görünce milletimizin gözlerinin içi parladı”

Açıkladıkları projelere vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiğini belirten Murat Kurum, “Yaklaşık bir ay önce ‘Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’ başlığıyla projelerimizi açıkladık ve projelerimiz o kadar ilgi gördü ki; milletimiz artık o bıkmışlığın, usanmışlığın ve hizmet getirilmemiş olmasından dolayı boynunu büktüğü yerde bizim projelerimizi, o hayalleri görünce emin olun gözlerinin içi parladı. Şimdi mevcut CHP’li İBB yönetimi ‘Biz de bu projelerden faydalanabilir miyiz?’ diyorlar. Biz onlara diyoruz ki; 1 Nisan itibariyle zaten tüm İstanbul faydalanacak. Siz de burada yaşamaya devam ederseniz, siz de bu hizmetlerden tabi ki faydalanacaksınız. İstanbul öyle arada bir belediyeye uğrayarak yönetilemez. İstanbul bir deprem şehri. İşte İstanbul’a baktığınızda şuradan şuraya gelirken trafik çilesi ile karşı karşıyasınız. Burada İstanbullu kardeşlerim ilgi istiyor, sevgi istiyor. O sevgiyi gösterin ama işaretle değil. Geleceksin Maltepeli kardeşimin ihtiyacı olan yerde yanında olacaksın. Boynu bükülmeyecek. Siz yönettiniz elinizden tutan mı vardı? Şimdi gelseydi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe’de, Başıbüyük’de kentsel dönüşümle ilgili, deprem dönüşümüyle ilgili binlerce konutu yapsaydı kötü mü olurdu? Biz de alkışlardık. Maltepe’de gelseydi işte bizim bu caddelerimizdeki trafik sıkışıklığına ilişkin bir kavşak projesi yapsaydı bir yol açsaydı kötü mü olurdu?” ifade etti.

“Metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler”

İhalesi gerçekleştirilen metro hattına hafriyat dökerek mevcut İBB Yönetimi’nin tarihe geçtiğine dikkat çeken Kurum, “Onlar bizim ihalesini yaptığımız, gerçekleştirdiğimiz metro inşaatına hafriyat dökerek tarihe geçtiler. Dünyada eşi benzeri yoktur. Bu anlayış İstanbul’u, Maltepe’yi hiçbir yere götüremez. 25 yıldır milletimiz bize nerede ihtiyaç duyduysa biz oraya koştuk.

 

Biz öyle boş yere kollarımızı sıvayanlardan olmadık. Bizde kollar bir kere sıvandı mı gider Elazığ’da, Malatya’da depremzede kardeşlerimize sarılır. Bizde kollar bir kere sıvandı mı Kastamonu’da, Rize’de Bartın’da, Giresun’da sıvanır. Seller olur biz oraya koşarız. 11 ilde orada yaşayan 14 milyon vatandaşımız için 180 bin konuta dönüşür o kollar. 3 ayda 180 bin konutun inşasını başlattık. Ve işte Kadem başkanım anlatıyor. Deprem Komisyon Başkanı. Sen söz verip sözünün %5’ini gerçekleştirdin. Bunun hesabını vereceksin. Geleceksin ve sandıkta bu hesabı, bu cevabı sana Maltepeli kardeşim gösterecek.” dedi.

 

“İzmir CHP’li depremzede: Ben CHP’liyim ama siz söz veriyorsunuz ve sözünüzü gerçekleştiriyorsunuz”

İzmir’de tarihin en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdiklerini belirten Murat Kurum, “İzmir’e gittik. Yıllardır kendilerinin yönettiği İzmir’de deprem oldu. Biz İzmir’de tarihinin en büyük dönüşümünü gerçekleştirdik. Orada CHP’li bir ablam şöyle dedi. ‘Ben CHP’liyim ama siz söz veriyorsunuz ve sözünüzü gerçekleştiriyorsunuz. Sizin bu CHP’li yönetimden işte farkınız bu. Onlar söz veriyor, sözünü gerçekleştirmiyor ama siz bu eserleri, bu hizmetleri, bu projeleri yapabilmek için gece gündüz burada kaldınız. Allah sizden razı olsun’ dedi ve bunu söyleyen Cumhuriyet Halk partili kardeşim.Büyük güçlü Türkiye davası için rekabet devam etsin. Söz verdiler ama sözlerinin %87’sini gerçekleştirmediler. Onlara Maltepe’den diyoruz ki siz sözlerinizin %87’sini gerçekleştiremediniz ama 31 Mart akşamı yüzde yüz Saraçhane’den ayrılacaksınız.” dedi.

“Ne zaman şehirde bir iş olsa hep farklı gündemlerin peşinde koştular”

31 mart akşamı kimse kaybetmeyecek, tüm İstanbul kazanacak diyen Kurum, “İstanbul’un anneleri kazanacak. İstanbul’un gençleri kazanacak ve el birliği içerisinde projelerimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul’un her sokağında dönüşüm yaparak, riskli hiçbir yapı bırakmayana kadar 650 bin konutun dönüşümünü 5 yılda gerçekleştireceğiz. 5 yılda İstanbul’un metro gitmeyen hiçbir ilçesi kalmayacak ve 5 yılda 328 km metro hattını 650 kilometreye çıkaracağız. Bir kavşak yapsa ya da bir kavşağı düzenlese trafik çözülür ama bunlar şehirden bir haber. Şehirle ilgileri yok k. Nne zaman şehirde bir iş olsa gündemleri hep farklı. Hep farklı bir gündem peşinde koştular. İstanbul’u basamak olarak gördüler ama biz İstanbul’da hızlı bir şekilde bu adımları atacağız.” dedi.

 

 

” Sosyal yardımlarda da adaleti getireceğiz ”

Sosyal yardımlarda da adaleti getireceklerini ve ihtiyaç sahibi emeklilere ayda 2 bin 500 TL Büyükşehir Belediyesinden destek ödemesi yapacaklarını söyleyen Murat Kurum, “Gençlerimize, kadınlarımıza ve yeni iş kuracak evlatlarımıza 100 bin TL sermaye desteği vereceğiz. İlk ofisim projesiyle, gençlerimiz için Maltepe’de kuracağımız paylaşımlı ofis projelerimizle birlikte, gençlerimiz huzurla güvenle çalışacak. Ve istiyoruz ki; gençliğimiz geleceğe umutla baksın. Okullarımızın güvenlik ve öğrencilerimizin gıda ihtiyaçlarını da İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız.” şeklinde konuştu.

“Kimseyi haksız yere işten çıkarmayacağız”

Kimseyi gereksiz yere işten çıkarmayacaklarını söyleyen Kurum, “Gerçekten liyakatli ve kimseye haksızlık yapmadığımız, kimseyi gereksiz yere işten çıkarmayacağımız bir anlayışla hareket edeceğiz. O işinden edilmiş, bir sabah gittiğinde kartı çalışmamış kardeşlerimizi yeniden işe alacağız. Onlar gibi onların yaptığı gibi haksız yere hiçbir kardeşimizi işten çıkarmayacağız. Ben Maltepe’ye verilmesi gereken her türlü desteği İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sokak sokak, mahalle mahalle vereceğim.” dedi.

“Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz”

Bütün İstanbullulara projelerimizi hayallerimizi anlatacağız ve kimseyi ötekileştirmeyeceğiz diyen Murat Kurum, “Biz herkesi kucaklayacağız. Gerçek belediyeciliği, liyakatli ellerle hizmet belediyeciliğini nasıl yapacağımızı Cumhur İttifakı’mızla birlikte gidip bütün kardeşlerimize anlatacağız. 31 Mart akşamı İstanbul’da fetret dönemini birlikte bitireceğiz. İstanbul’un yeniden yükselişini, yeniden şahlanışını Maltepe’li kardeşlerimizle birlikte başlatacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Maltepe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı , MHP İlçe Başkanı, Cumhur İttifakı Maltepe İlçe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi de katıldı.

 

KAYNAK: Türkgün/