Dolar 32,1946
Euro 35,0088
Altın 2.449,84
BİST 10.926,11
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Az Bulutlu
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Cum 23°C
Cts 23°C
Paz 21°C
Pts 22°C

Büyükataman “Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden milletin iradesi ile kurtulacağız”

Büyükataman “Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden milletin iradesi ile kurtulacağız”
17/09/2023 15:12
A+
A-

MHP’li Büyükataman “Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden milletin iradesi ile kurtulacağız”

MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman Balıkesir İl Kongresi’nde konuşma yaptı. Büyükataman konuşmasında yerel seçimleri değerlendirdi. “2019 Yerel seçimlerinden bu yana, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere muhalefetin elinde bulunan birçok belediye yönetim krizi içerisindedir. Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden milletin iradesi ile kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

 

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmail Büyükataman Balıkesir İl Kongresi’nde konuşma yaptı. Büyükataman konuşmasında yerel seçimleri değerlendirdi. “2019 Yerel seçimlerinden bu yana, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere muhalefetin elinde bulunan birçok belediye yönetim krizi içerisindedir. Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden dolayı, çok sayıda ilimiz altyapı yetersizliğinin pençesinde kıvranmakta, kaynakların doğru kullanılmaması sebebiyle hak ettiği yatırımı alamamakta, en hafif doğa olaylarının afete dönüşmesiyle yaşanılabilir bir kent olmaktan çıkmaktadır” dedi.

 

MHP’li İsmail Büyükataman’ın konuşmasının tamamı:
Aziz dava arkadaşlarım, muhterem misafirler, basınımızın mümtaz temsilcileri, sizleri saygı ve hürmetle selamlıyorum. Balıkesir İl kongremize hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Muhterem haziruna Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletiyorum.
Değerli Dava Arkadaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi, 9 Şubat 1969’da Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde başlayan yolculuğunu, tam 54 yıldır Milliyetçiliğin tek damarı ve Türk milliyetçilerinin tek çatısı olarak siyaset sahnesinde sürdürmektedir. Yarım asrı geçen bu sürede, Türk milliyetçileri zorlu imtihanlardan geçmiş, fırtınalı yılların çetin şartlarına karşı şanlı mücadeleler vererek bu günlere gelmiştir.
MHP ÖMRÜNÜ TÜRK MİLLETİNE ADAYAN, İLKELİ DAVA İNSANLARININ OCAĞI
Milliyetçi Hareket Partisi; ömrünü büyük Türk milletine adayan, ülkemizin bekası için yeri geldiğinde şehadeti göze alan, Türk devletinin varlığını ebediyete kadar sürdürmesi için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır, ilkeli dava insanlarının kutlu ocağı olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, ümitsizliği yok eden bir inancı, eskimeyen bir heyecanı, bozulmayan bir duruşu temsil ediyor ve bundan gurur duyuyoruz.
Bundan sonra da; Büyük Türkiye hedeflerimizden bir an bile vazgeçmeden, Türk milletine duyduğumuz eşsiz sevgi ve emsalsiz bağlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Milliyetçi Hareket Partisi; gönül köprüleri kurmaya devam edecek, ayrışmaya ve bozgunculuğa geçit vermeden, şanlı mazimize yakışan bir şekilde kongre sürecini tamamlayacaktır. Yakın geçmişte şahit olduğumuz gibi aramıza fitne tohumları ekerek surlarımızda gedik açmaya çalışanlar mutlaka olacaktır. Balıkesir, kutlu davamıza ihanet edip satanlara karşı dün nasıl dimdik durduysa, inanıyorum ki; bundan sonra da öyle duracak ve zilletin İP’iyle karanlık kuyulara inenlere hadlerini bildirmeye devam edecektir.
MHP HİÇBİR ZAMAN İHANETE GEÇİT AYRIŞMAYA İZİN VERMEYECEKTİR
Türk milletine hasımlık besleyen bu çevrelerin Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden kirli hesaplar yapması asla tesadüf değildir. Milliyetçi Hareket Partisi; Türk milletinin bizatihi kendisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz savunucudur. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bekasına yönelik tehditlere karşı, milli mukavemetin yıkılmayan ve yıkılmayacak kalesidir. Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir zaman ihanete geçit, ayrışmaya izin vermeyecek, birliği ve kardeşliğiyle fitne çarkının dişlilerini kıracaktır.
ZİLLETİN GÖLGESİ ALTINDA Kİ BELEDİYELERİN BECERİKSİZLİKLERİNDEN MİLLETİN İRADESİ İLE KURTULACAĞIZ
Kıymetli Misafirler Türk milleti, 14 ve 28 Mayıs’ta seçimini Cumhur İttifakı’ndan yana yapmış, geleceğine sahip çıkmıştır.  Seçimlerden sonra Altılı Masa’nın kavgalarının iyice ayyuka çıkması milletimizin kararının ne derece doğru olduğunu göstermiştir. Zillet İttifakı ortakları bugün kendileri bile  “Allah memleketi bizden korumuş” diyerek içinde bulundukları durumu itiraf etmektedirler. Zillet İttifak’ının ülkemize ve milletimize faydası yoktur ve bundan sonra da olmayacağı açıkça ortadadır. Ancak ne yazık ki; 2019 Yerel seçimlerinden bu yana, başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere muhalefetin elinde bulunan birçok belediye yönetim krizi içerisindedir. Zilletin gölgesi altında ki belediyelerin beceriksizliklerinden dolayı, çok sayıda ilimiz altyapı yetersizliğinin pençesinde kıvranmakta, kaynakların doğru kullanılmaması sebebiyle hak ettiği yatırımı alamamakta, en hafif doğa olaylarının afete dönüşmesiyle yaşanılabilir bir kent olmaktan çıkmaktadır. CHP ve HDP başta olmak üzere Zillet İttifakı’nın yönetiminde hizmetten yoksun kalan şehirlerimiz bir an önce milli iradenin kararı ile kurtarılmalıdır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi; “Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine seri ve selametle vasıl olabilmenin stratejik formülü Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye’nin oluşmasına ve ortaya çıkmasına bağlıdır.”

VATANDAŞLARIMIZI MERKEZİYÖNETİMLE UYUMLU ÜRETKEN BELEDİYECİLİĞE KAVUŞTURACAĞIZ
Kaybedecek zamanımız yoktur, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde yüksek bir başarıya ulaşmak ve zilletin izini tamamen silip atmak için hiç durmadan çalışacağız. Cumhur İttifakı olarak büyük bir heyecan ve uyum içerisinde işbirliğimizi sürdürecek, vatandaşlarımızı merkezi yönetimle uyumlu üretken belediyeciliğe kavuşturacağız. İnanıyorum ki; büyük Türk milleti, 14 ve 28 Mayıs’ta verdiği kararının arkasında duracak, Zillet belediyeciliğine son verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak “Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” anlayışıyla Mahalli İdareler seçimlerinde Cumhur’un zaferi için var gücümüzle çalışacak, bir an bile durmayacağız. Bu anlamda; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “2024’e Doğru Diyar Diyar Anadolu” temasıyla Yerel Seçimlere hazırlık sürecini başlattık. Allah’ın izniyle 31 Mart 2024’de yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde, şehirlerimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına yakışır hizmet anlayışına Cumhur İttifakı’nın zaferiyle ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Balıkesir kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, bu güne kadar teşkilatımıza hizmet eden tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor ve yeni görev alan arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.  Bir olalım, diri olalım, iri olalım diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

 

 

 

 

Kaynak: Türkgün/