Dolar 18,1062
Euro 18,4427
Altın 1.030,36
BİST 2.990,44
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

BAHÇELİ: TÜRK MİLLETİ SİZE GÜVENİYORUM

BAHÇELİ: TÜRK MİLLETİ SİZE GÜVENİYORUM
A+
A-
20/04/2013 17:01

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince İzmir’de düzenlenen Bayrak Mitingi’nde konuşdubahceliizmir

Bahçeli’nin konuşmasının başlamasıyla birlikte ‘Öl de ölelim, vur de vuralım’ sloganları atıldı. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları

“3 Mart 2013 tarihinde Bursa’da yaptığım Kuruluş mitinginden sonra şimdi de sizlerin huzurundayız. Böylesi bir sevgi sağanağını bizlere yaşattığı için Allah’a şükrediyorum. 1919 Samsun’daki erdem, Erzurum kongresindeki şuur, Sivas kongresindeki azim aynıyla aramızdadır. Vatan bayrak millet tutkunları hoş geldiniz. İzmirli kardeşlerim ve tüm dava arkadaşlarım sefalar getirdiniz. Bayrak İzmir’den doğruluyor, İzmir’de bayrak desten yazıyor. Bayrak Ege’nin semalarında parlıyor. Bayraklar nerede? Milliyetçi vatanseverler nerede? Dosta güvenmeyen kutlu yürekler nerede? Türk milleti Türkiye nerede?

TÜRKİYE İZMİR’DEN SES VERİYOR

Bugün Türkiye İzmir’den ses vermektedir. Birlikte yaşama ülkümüz daha da perçinleniyor. Bugün Gündoğdu Meydanı’nda gün doğuyor güneş açıyor. Bugün Alsancak kırmızı ile beyazın düğününe ev sahipliği yapıyor. Türk milletine yol ve destek veriyor. İzmir’in dağlarında çiçekler boy veriyor. Cesaret dolu milli vicdanlar meydan okuyor, zalimlere mesaj veriyor. Bayraklar dalgalanıyor, vatan yükseliyor. İzmir bugün bir başka bakıyor. İzmir şimdi bir başka güzellik saçıyor. Çok yaşa İzmir çok yaşa İzmirli kardeşim bin yaşa Türkiye.

‘TÜRKİYE NEREDE?’

Vatan bayrak millet tutkunları hoş geldiniz. İzmirli kardeşlerim ve tüm dava arkadaşlarım sefalar getirdiniz. Bayrak İzmir’den doğruluyor, İzmir’de bayrak desten yazıyor. Bayrak Ege’nin semalarında parlıyor. Bayraklar nerede? Milliyetçi vatanseverler nerede? Dosta güvenmeyen kutlu yürekler nerede? Türk milleti Türkiye nerede?

Bugün Türkiye İzmir’den ses vermektedir. Birlikte yaşama ülkümüz daha da perçinleniyor. Bugün Gündoğdu Meydanı’nda gün doğuyor güneş açıyor. Bugün Alsancak kırmızı ile beyazın düğününe ev sahipliği yapıyor. Türk milletine yol ve destek veriyor.

İzmir’in dağlarında çiçekler boy veriyor. Cesaret dolu milli vicdanlar meydan okuyor, zalimlere mesaj veriyor. Bayraklar dalgalanıyor, vatan yükseliyor. İzmir bugün bir başka bakıyor. İzmir şimdi bir başka güzellik saçıyor. Çok yaşa İzmir çok yaşa İzmirli kardeşim bin yaşa Türkiye.

Sana selam vermeden her canlıyı hasım bildik. Seni çiğnemeye kalkışan her bedbahta kin duyduk. Sen İslam’ın sancağı oldun. Yokluğunla deliye çevirdin. Bil ki bayrağım seninle doğduk, seninle soluklandık ve seninle öleceğiz.

Seni değersizleştirmeye ve yırtmaya çalışan AKP takviyeli bölücülere and olsun ki fırsat tanımayacağız. Seni lekelemeye çalışan haçlıları şaşkına çevireceğiz. Seni indirmeyi aklından geçiren kalleşlere izin vermeyeceğiz. Çünkü bayrak bağımsızlığımızın şerefimizin sembolüdür. Ay yıldızlı al bayrak Türk milletinin eksilmeyecek milli servetidir.

Bayrağı korumak her birimizin vazifesidir. Bir vatana sahipsek bu şüphesiz binlerce yıllık alın terinin sonucudur. Kuruluşumuzdan kurtuluşumuza geçen asırlar boyunca kilim gibi kardeşliğimizi dokuduk. Zor anlarda sırt sırta verdik. Aynı kader gemisinde yüzdük, birbirimizin can yoldaşı olmayı başardık.

Kökenimiz ne olursa olsun Türk milletinin eşit ve saygın birer ferdi olmayı diledik. Ne 36’ya bölündük ne etnik tahriklere kapıldık. Ne komşumuzun kökünü araştırdık ne de iş yaparken yuva kurarken bunun hesabını yaptık.

Miting de Bahçeli’nin konuşması ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganlarıyla kesildi.

BOP Eş Başkanı ayağını denk almalıdr. Yersiz ve yurtsuzlar bu sesten irkilmelidir.Terör işportacıları, kan boranları, ölüm tacirleri, çözüm ve barış fitnesini ağızlarına dolayan ahlaksızlar. Bu sesten kendilerine lazım gelen payı almalıdır.

‘BAYRAĞI İNDİRMEYE ÇALIŞAN ŞEREFSİZLER’

63 aklı karışık bu sesten ürkmelidir. Nifak dağıtımından, PKK sözcülüğünden acilen vazgeçmeldir. Vatanseverlere çapulcu diyen asıl alçaklarla, kokuşmuş kim varsa ortaklık yapan Başbakan bu sesi duymalıdır. Zira bu ses kendisinin himaye ettiği teröristleriin, İmralı canisinin kabusudr. Utanmazlar, vatanını ayırmaya niyetlenen aşağılıklar.Bayrağı indirmeye çalışan şerefsizler, milleti bölmeye çalışan ahlaksızlar bu sesle yerin dibine batmalıdır. Sizin sesiniz bereketin doğruluğun direncin dirliğin ve dik duruşun sesidir. Sizin sesiniz kardeşliğin, milli vicdanın, milli kimliğin sesidir.

‘NEYMİŞ EFENDİM BARIŞ GELECEKMİŞ’

Neymiş efendim barış gelecekmiş, neymiş analar ağalamayacakmış, kan duracakmış, neymiş efendim Türkiye güçlenecekmiş. Bunların hepsi yalandır. Sayın Başbakan 10 yıldır bu ülkeyi yöneten sensin, İzmir’den soruyorum sana; getiremediğin barışı PKK’yla mı getireceksin. Yurt dışı gezilerinde bilincin mi kapandı.Sana Türkiye’yi tasfiye görevi verildi mi. Bunun karşılığında banka hesaplarını mı şişiriyorsun.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan senin amacın nedir? Kendini Başkan İmralı canisini de özerk bir toplumun başına mı getirmeye balışıyorsun. Cevap ver teröristlerin abisi.

HASIM BİLDİK

Sana selam vermeden her canlıyı hasım bildik. Seni çiğnemeye kalkışan her bedbahta kin duyduk. Sen İslam’ın sancağı oldun. Yokluğunla deliye çevirdin. Bil ki bayrağım seninle doğduk, seninle soluklandık ve seninle öleceğiz. Seni değersizleştirmeye ve yırtmaya çalışan AKP takviyeli bölücülere and olsun ki fırsat tanımayacağız. Seni lekelemeye çalışan haçlıları şaşkına çevireceğiz. Seni indirmeyi aklından geçiren kalleşlere izin vermeyeceğiz. Çünkü bayrak bağımsızlığımızın şerefimizin sembolüdür. Ay yıldızlı al bayrak Türk milletinin eksilmeyecek milli servetidir.

CAN YOLDAŞI

Bayrağı korumak her birimizin vazifesidir. Bir vatana sahipsek bu şüphesiz binlerce yıllık alın terinin sonucudur. Kuruluşumuzdan kurtuluşumuza geçen asırlar boyunca kilim gibi kardeşliğimizi dokuduk. Zor anlarda sırt sırta verdik. Aynı kader gemisinde yüzdük, birbirimizin can yoldaşı olmayı başardık.

36’YA BÖLÜNMEDİK

Kökenimiz ne olursa olsun Türk milletinin eşit ve saygın birer ferdi olmayı diledik. Ne 36’ya bölündük ne etnik tahriklere kapıldık. Ne komşumuzun kökünü araştırdık ne de iş yaparken yuva kurarken bunun hesabını yaptık.

O SLOGANLAR HİÇ KESİLMEDİ

Miting de Bahçeli’nin konuşması ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganlarıyla zaman zaman kesildi.Alanı bir süre dinleyen Bahçeli şöyle devam etti:

BOP Eş Başkanı ayağını denk almalıdr. Yersiz ve yurtsuzlar bu sesten irkilmelidir.Terör işportacıları, kan boranları, ölüm tacirleri, çözüm ve barış fitnesini ağızlarına dolayan ahlaksızlar. Bu sesten kendilerine lazım gelen payı almalıdır.  63 aklı karışık bu sesten ürkmelidir. Nifak dağıtımından, PKK sözcülüğünden acilen vazgeçmeldir. Vatanseverlere çapulcu diyen asıl alçaklarla, kokuşmuş kim varsa ortaklık yapan Başbakan bu sesi duymalıdır. Zira bu ses kendisinin himaye ettiği teröristlerin, İmralı canisinin kabusudur. Utanmazlar, vatanını ayırmaya niyetlenen aşağılıklar.