DOLAR 7,2407
EURO 8,7235
ALTIN 403,773
BIST 1508,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9°C
Yağışlı

8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu

8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri sahiplerini buldu
13.02.2021
A+
A-

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödülleri, online olarak gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.
Bu yıl Uluslararası İpekyolu Film Festivaline Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan olmak üzere toplamda 3058 film katıldı.

Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Bülbül’ün de ön jürisinde ve ödül töreninde yer aldığı festival kapsamında oluşturulan film seçkisi izleyici ile online buluştu.

Kategorilerine göre ödüle layık görülen eserler şöyle:

Uluslararası İpekyolu Kısa Film Ödülleri
Uluslararası İpekyolu En İyi Kurmaca Film: Hunger/Katyayan Shivpuri (Hindistan)
Uluslararası İpekyolu En İyi Yönetmen: Blue Bead/Abdullatif Hamza Kanaan (Suriye) Tehran’s Plaque / Alireza Mahzoon (İran)

Uluslararası İpekyolu En İyi Senaryo Ödülü: Ifigeneia: no more tears / George Georgakopoulos (Yunanistan)
Uluslararası İpekyolu Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Yalla / Carlo D’ursi (İtalya)
Uluslararası İpekyolu En İyi Belgesel Ödülü: Revolution on canvas / Ahmwd Abdulhussein Majeed (Irak)
Uluslararası İpekyolu Belgesel Jüri Özel Ödülü : Fisherman / Yegana Abdulmammadova (AZERBAYCAN) , Seval / Ahmet Keçili (Türkiye)
Uluslararası İpekyolu En İyi Animasyon Ödülü: Human? / Chiara Feriani (İtalya)
Lost / Arham Mustafa (PAKİSTAN)

Ulusal Ödüller Belgesel kategorisi
En İyi Belgesel Ödülü: -N’olacak?- / Merve Tülay
Belgesel Dalında En İyi Yönetmen: Seval / Ahmet Keçili
Belgesel Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen
Belgesel Dalında En İyi Senaryo Ödülü: -N’olacak?- / Merve Tülay
Belgesel Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Seval / Necati Öz
Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Bir Ömür Anadolu / Özer Kesemen

Animasyon kategorisi
Animasyon Dalında En İyi Film Ödülü: İğne / Ceylan Beyoğlu
Animasyon Dalında Jüri Özel Ödülü: Monolog / Selin Akalın
Animasyon Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Son/Orhan Umut Gökçek&Şeyma Gökçek
Animasyon Dalında En İyi Animatör: Yansımalar / Cengiz Dallıkavak
Animasyon Dalında En İyi Senaryo: Son / Orhan Umut Gökçek&Şeyma Gökçek

Kurmaca kategorisi
Kurmaca Dalında En İyi Film Ödülü: Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye / Yavuz Akyıldız
Kurmaca Dalında En İyi Yönetmen Ödülü: Perdeler / Fırat Onar
Kurmaca Dalında En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Münhasır / Gürol Beşer
Kurmaca Dalında En İyi Senaryo Ödülü: Şeker Gıda / Ferman Narin
Kurmaca Dalında En İyi Kurgu Ödülü: Paydos / Tuvana Simin Günay
Münhasır / İbrahim Demiray
Kurmaca Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Paydos / Reyhan Özdilek
Kurmaca Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye/Şerif Erol
Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Paydos / Öykü Orhan
Münhasır / Yeşim Tonbaz

Kaynak:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.