DOLAR 16,7491
EURO 17,5307
ALTIN 966,769
BIST 2440,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Yalçın: İP Müdiresi, Abdülhamid Han’ı diline dolamış… Akşener, fitne evreninin soğuk nefesidir

Yalçın: İP Müdiresi, Abdülhamid Han’ı diline dolamış… Akşener, fitne evreninin soğuk nefesidir
22.05.2022
A+
A-

Yalçın: İP Müdiresi, Abdülhamid Han’ı diline dolamış… Akşener, fitne evreninin soğuk nefesidir!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, ‘İP Müdiresi’ dediği Meral Akşener’in ‘Abdülhamid Han’ hakkındaki söylemlerine sert çıktı.

Akşener’in Âşık Veysel’in ölüm, Hz. Ali’nin doğum yıl dönümü ve Nevruz Bayramı toplantılarındaki söylemini akla ziyan olarak yorumlayan Yalçın, bu durumu zihniyetindeki çöküş ve sarsıntının bir yansıması olarak değerlendi.
Bu haliyle de, İP’li Meral Akşener’in tarih bilmezliğini açık ettiğini vurguladı.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın açıklaması şöyle;
İP MÜDİRESİNİN ZİHNİYETİNDEKİ ÇÖKÜŞÜN BİR YANSIMASIDIR
“İP Müdiresi, Türk milletinin hassas olduğu değer ve inançları yine istismar etmiş. Hz. Ali’yi, Mevlana’yı, Âşık Veysel’i idrak edemeyen ama soykırımcı Kaftancıoğlu’na saygıda kusur etmeyen İP Müdiresi bu defada Abdülhamid Han’ı diline dolamış ‘tarih bilmezliğini’ açık etmiş.
Geçmişte İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzeten İP Müdiresi; Âşık Veysel’in ölüm, Hz. Ali’nin doğum yıl dönümü ve Nevruz Bayramı dolayısıyla katıldığı bir toplantıda akla ziyan ifadeler sarf etmesi de, zihniyetindeki çöküş ve sarsıntının bir yansımasıdır.
Müdire Hanım, Türklüğün ve İslam’ın insan anlayışının temelini oluşturan hoşgörüyü, kibir sayarak reddedebilmiştir. Anlaşılan o ki Müdire Hanım’ın ne Âşık Veysel’in, ne de Hz. Ali’nin insan anlayışından ne de Nevruz Bayramı’nın ihtiva ettiği beşeri değerlerden haberi vardır.
HOŞGÖRÜSÜZLÜK; FİTNENİN TEMSİLCİSİ OLMAKTIR
İP Müdiresi Meral Akşener’in inanç ve ibadet hayatımızda, kültürümüzde hususi bir yeri bulunan tasavvuf felsefesinden de, Mevlana’nın insanlığa miras bıraktığı evrensel hoşgörüden de bihaberdir. Hoşgörü, kâmil insanı tarif eden ahlaki kavramlardan biridir.
Kâmil insan olmanın, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmenin yolu hoşgörüden geçer. Hoşgörüde kibir ve buyurganlık aramak, ahlaki prensiplerde tahakküm aramaktan farksızdır.
Şeytan; yaratılmışların en şereflisi olan insanı hakir gören, müsamaha göstermeyen kibri yüzünden ilahi irade tarafından reddedilmiş, melek sıfatını yitirmiştir. Hoşgörüyü hor görmenin beşeri felsefede yeri yoktur. Hoşgörüsüzlük; şeytani aklın, fitnenin temsilcisi olmaktır.
İP MÜDİRESİ, FİTNE EVRENİNİN SOĞUK NEFESİDİR
Hoşgörüyü reddetmek; insana yakışan tevazuun değil, şeytanı temsil eden kibrin tuzağına düşmektir. Fitne ile barış iklimi arasındaki en sağlam duvar, müsamahadır. Asıl kibir, insanlardan müsamahayı esirgemekte saklıdır.
İP Müdiresi Akşener, öteden beri başvurduğu ağdalı siyasi retoriğin arkasına şeytani bir kibir gizlemektedir. İP Müdiresi, fitne evreninin soğuk nefesidir.
Millî irade; şeytan imparatorluğunu temsil eden İP müdiresi Akşener’in tekebbür kaynayan hayat felsefesini reddedecek, onu ve partisini siyaset sahnesinden kovacaktır.”
Türkgün

 

 

Kaynak : Türkgün

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.