Dolar 28,9244
Euro 31,1891
Altın 1.884,76
BİST 7.855,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
9°C
Hafif Yağmurlu
Cum 7°C
Cts 11°C
Paz 10°C
Pts 11°C

Osmanağaoğlu: MHP’nin iradesi insanlığı içinde bulunduğu cendereden çıkartacak tek yol

Osmanağaoğlu: MHP’nin iradesi insanlığı içinde bulunduğu cendereden çıkartacak tek yol
15/10/2023 19:11
A+
A-

Tamer Osmanağaoğlu: MHP’nin iradesi insanlığı içinde bulunduğu cendereden çıkartacak tek yol
MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, partisinin Batman İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada “Türk siyasetinin kutup yıldızı olan partimizin; insanlığın huzuru için ortaya koyduğu irade insanlığı içinde bulunduğu cendereden çıkartacak yegane yol, barışa hasım olanların mağlubiyeti için gerekli yegane çaredir.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, “Batman İl Başkanlığı Olağan Kongresinde” önemli açıklamalarda bulundu.

Tamer Osmanağaoğlu, Batman’da düzenlenen MHP İl Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmasında partililere hitap etti. Osmanağaoğlu konuşmasına, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin selamlarını ileterek başladı ve Batman’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Osmanağaoğlu, günümüzde insanlığın huzurunun tehdit edildiği, çocukların umutlarının ellerinden alındığı bir dönemde olduklarını belirtti. Ayrıca, fitnenin insanları korku içinde tutmaya çalıştığını ve mazlumların yardım çığlıklarını bastırmak istediğini ifade etti.

Osmanağaoğlu, Türk Devletinin farklı coğrafyalarda huzuru yeniden tesis etme çabası içinde olduğunu ve bu çabanın sadece huzurun sağlanmasını amaçladığını vurguladı. Ayrıca, İslam dünyasının bu zor dönemden geçtiğini ve Türk milletinin de sorumluluk üstlendiğini belirtti.

MHP İl Başkanı, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in tarihi sorumluluğunun farkında olduklarını ve bu mücadeleyi devam ettireceklerini ifade etti. Ayrıca, Türk milliyetçilerinin Türkiye’nin yüzyılına ulaşması için gereken vizyon ve kararlılığı sunduğunu belirtti.

Osmanağaoğlu, Cumhur İttifakı’nın barışa olan katkısını vurgulayarak, Türk ve Türkiye Yüzyılına ulaşmanın birinci öncelikleri olduğunu ifade etti. Ayrıca, Batman’daki dava arkadaşlarını 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde başarılı olmak için çaba sarf etmeye çağırdı.

Son olarak, Osmanağaoğlu, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, MHP’nin gelecekte de milletini ve devletini öne alan mücadelesine devam edeceğini belirtti.

 

MHP’li Tamer Osmanağaoğlu’nun açıklamalarının tamamı şu şekilde;

“Değerli MYK Üyem, Saygıdeğer İl Başkanım, Kıymetli İlçe Başkanlarım, Hanımefendiler, Beyefendiler hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

Sözlerimin başında; siz Batmanlı hemşerilerimize Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını, muhabbetlerini arz etmek isterim.

Daha önce de geldiğim, her adımımda güzel anılar biriktirdiğim Batman’da, Batman İl Başkanlığımızın kongresinde sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu da ayrıca ifade etmek isterin.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Batmanlı Hemşerilerim;

İnsanlığın avuçlarında kalan bir tutam huzurun gasp edilmeye çalışıldığı, zihni bulanıklaştıran kalın perdelerin adeta insanlığı karanlığa hapsetmeye çalıştığı bir dönemden geçmekteyiz.

Küçücük bebeklerin gönül dünyasının narin duvarlarının yıkıldığı, dini dili ırkı ne olursa olsun çocukların geleceğe dair umutlarının zincire vurulduğu, kalabalıklar içinde yapa yalnız hisseden bir gençliğin dayatıldığı zamanı tecrübe etmekteyiz.

Hemen yanı başımızda yuvalanan fitne; insanlığı korkuyla tehdit etmekte, mazlumların imdat çığlıklarını kesmeye çalışmakta, huzuru kalın duvarların arasına hapsetme gayreti göstermektedir.

Bugün Türk Devletinin Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Kuzey Afrika’nın muhtelif yerlerinde, Balkanlarda, Kafkasya’da ve nice memleketlerde yapmaya çalıştığı da hapsedilen “huzuru” özgürlüğüne kavuşturma gayretinden başka bir şey değildir.

Yeryüzün kaosa sürükleyen, kaostan beslenen, kontrollü savaş bölgeleri oluşturarak insanlığı tehdit edenlerin bilmedikleri şey şu ki; yeryüzü kedere bulandığı zaman, bulutların nabzı göğün engin gönlünde atar.

Onların aldandıkları şey şu ki; semanın sesi sessizliktir çoğuz zaman ve bu yüzden bulutlar sükûnetle yaklaşır birbirine. Yaklaşır ve o gök yarılır, gözyaşı rahmet olur da düşer yeryüzüne.

Hiç şüphe yok ki; İslam dünyasının bugün yaşadığı bundan başkası değildir. Türk milletine, Türk devletine biçilmek istenen sonun bu olduğuna da şüphe yoktur.

Yalnızlığı kuşanması beklenen İslam Dünyası harabelerin içinde bırakılmaya çalışılan mücevheri asliye kavuşacak, mazlum ahı yerde kalmayacak, insanlık eninde sonunda elbette huzura erişecektir.

Kaçılamayacak bir son varsa, kederle dökülen takvim yapraklarının getirdiği bir an olacaksa o an Türk İslam dünyasının yeniden şahlanışından başkası değildir.

İşte Değerli Dava Arkadaşlarım; Milliyetçi Hareket Partisi bu mukaddes ülkülerin ashabı, Ülkücüler de bu ülkülere ulaşacak olan mukaddes mi mukaddes ordunun onurlu neferleridir.

Türk siyasetinin kutup yıldızı olan partimizin; insanlığın huzuru için ortaya koyduğu irade insanlığı içinde bulunduğu cendereden çıkartacak yegane yol, barışa hasım olanların mağlubiyeti için gerekli yegane çaredir.

Türk ve Türkiye Yüzyılından bahsederken sadece yıldızlaşan bir Türkiye Cumhuriyeti’nden bahsetmeyişimizin, tüm insanlığı kucaklayacak, hasretle beklenen huzurdan da bahsetmemizin sebebi de budur.

Şükürler olsun ki Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin attığı cesur adımlar ve Batmanlı dava arkadaşlarımızın, hemşerilerimizin bu adımları takip etmesi birlik ruhumuzu ve dirlik vasfımızı ayağa kaldırmıştır.

Hamdolsun ki; Cumhur İttifakının vizyonu, kararlılığı ve kabiliyeti harabeye dönmüş mazlum coğrafyalara umut olmuş, kana bulanmış şehirlerde coşkuyla akıp giden çocuk seslerinin yeniden duyulabileceğine dair umudu yeşertmiştir.

Sürgün hayatı yaşamaya mecbur bırakılan insani hasletlerin cumhurun iradesiyle dönüşü ve bu topraklardan tüm dünyaya yayılmak için sabırsızlanması elbette görmezden gelinemeyecektir.

Türk milliyetçilerinin, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in tarihi sorumluluğun bu sürecin bir yansıması, bu sürecin doğurduğu bir sonuç olduğu inkâr edilemeyecektir.

Görüyorum ki Batmanlı dava arkadaşlarım bu sorumluluğun farkında, ilkelerinin bilincinde, ülkülerinin sonuna kadar peşindedir.

Ne mutlu ki 54 yıllık siyasi mazisinde en ufak bir kara lekesi bulunmayan partimiz, bu inançla ve bu kararlılıkla bundan sonra da milletini ve devletini öne alan mücadelesine devam edecektir.

Tıpkı Batman çayı gibi ağır ağır, kendinden emin bir şekilde, önüne çıkan engelleri ne kadar zor olursa olsun aşarak, ama mutlaka hedefine ulaşacak şekilde mücadelemizi devam ettireceğiz.

Kaynağımız berrak, yolumuz uzun, engelimiz çok, ama kendimizden eminiz.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettikleri gibi;

“Bizim kalbimizde Allah inancı ve Allah korkusu vardır. Yanımızda milletimizin tutkusu, gönlümüzde vatanımızın sevdası, arkamızda ise sizlerin hayır duası yer almaktadır.

Hizmetlerimizle, doğruluğa bağlılığımızla, en ufak bir mahcubiyet duymadan ilke ve ülkü mücadelemizi sürdürüyoruz. Sürdürmeye de devam edeceğiz!”

Bu mücadelemizde; Hacı Bektaş-ı Velinin “Kibrin aslı şeytan, tevazünün aslı Rahman’dır” sözü rehberimizdir.

Bu yürüyüşümüzde; Mevlana Hazretlerinin “Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol. Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.” sözü yolumuzu aydınlatan fenerdir.

“Sabır yolunda olmaktan usanma.” diyen Yunus Emre’nin sözü ise; sevdamız olan ülkülerimize koşarken ki azmimizin kaynağıdır.

Biliyorum ve inanıyorum ki, Batmanlı her bir dava arkadaşım 2024 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Batmanlı hemşerilerimizi Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışıyla buluşturmak için çaba sarf etmekten geri durmayacaktır.

İnanıyorum ki Batmanlı her bir dava arkadaşım Batman’ın her köşesine Cumhur İttifakının ruhunu taşıyacak, her bir insanımızı kucaklayacak, girmedik gönül bırakmayacaktır.

“İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” hep birlikte ulaşacağız.

“Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” omuz omuza yol alacağız.

“Aklın Yolu Bir, Genelden Yerele Birlik, Ülkede Yönetimde Dirlik” amacımıza hep birlikte varacağız.

“Ayırmadan, Ayrışmadan Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” ı birlikte sağlayacağız.

“Yönetimde İstikrarın, Daha Güçlü İstikbal” olduğunu her bir Batmanlı vatandaşımızla paylaşacağız. .

Ve nihayetinde, Allah’ız izniyle “Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye” hedefimizi beraber kucaklayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi bir kez daha saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Sabırla dinlediğiniz için teşekkür ediyor, kongremizin partimiz, Batman’ımız ve Türkiye’miz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Sağ olun var olun. Hepiniz Allah’a emanet olun. “

Kaynak:Türkgün/