Dolar 33,0803
Euro 36,2522
Altın 2.615,33
BİST 11.134,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 35°C
Açık
İstanbul
35°C
Açık
Per 33°C
Cum 33°C
Cts 32°C
Paz 32°C

MHP’li Yalçın: Gölge Genel Başkan Özgür Özel’in normalleşme takıntısının sebebi ne?

MHP’li Yalçın: Gölge Genel Başkan Özgür Özel’in normalleşme takıntısının sebebi ne?
28/06/2024 14:57 | Son Güncellenme: 28/06/2024 20:40
A+
A-

MHP’li Yalçın: Gölge Genel Başkan Özgür Özel’in normalleşme takıntısının sebebi ne?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in normalleşme ve yumuşamadaki ısrarı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. “Özgür Efendi; normalleşme adı altında terör örgütü PKK’ın siyasi temsilcilerinin varlığını olağanlaştırmaya gayret ediyor.” Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Semih Yalçın sosyal medya X hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in normalleşme adı altında PKK’nın siyasi temsilcilerini ve terör sevicilerini aklamaya yönelik çabalarını sert sözlerle eleştirdi. “CHP’nin emanetçi Genel Başkanı Özgür Özel’in, “normalleşme ve yumuşama” yavelerini kamuoyunun önüne temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirmesinin sebebini gayet açık; Özgür Efendi; normalleşme adı altında terör örgütü PKK’ın siyasi temsilcilerinin varlığını olağanlaştırmaya gayret ediyor.” İfadelerini kullandı.
Cumhuriyeti kuran partinin terör devleti kurmayı hedefleyen PKK’nın siyasi acentesiyle bir arada olmasını eleştiren MHP’li Semih Yalçın “Cumhuriyeti kuran partinin; emperyalizm uydusu bir terör devleti kurmayı hedefleyen PKK’nın siyasi acentesiyle iş tutması ne ibretlik bir hadise!  Cumhuriyet’i kuran partiyi Özgür Özel gibi sorumsuzların yönetmesi ne acı bir kader! Özgür Özel’in bahsettiği yumuşama ve normalleşme var ya; aslında var olmayan, varmış gibi gösterilen muhayyel bir şey. Normalleşme ve yumuşama beyanları, politikada çıkış arayan CHP Genel Başkanının laf cambazlığı, söz oyunu. Özgür Özel; bu kavramları istismar ederek suya yazı yazıyor, siyaset çorbasına davul tozu atıyor, minare gölgesi serpiyor.” dedi.
Özgür Özel’in sürekli Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırılarda bulunduğunu söyleyen Semih Yalçın “ Özel, CHP gibi Atatürk’ten miras kalan köklü bir partinin genel başkanına yakışmayacak pespaye tavırla “Bu iki kişi var ya, bu iki kişi!” diye durup durup bize efeleniyor. Bile bile ortamı geriyor. Aklınca topçu ateşiyle hedefi yumuşatma gayretinde… Aklınca bizi güçten düşürmeyi amaçlıyor ama baltayı taşa vuruyor. Saldırdıkça bizi kuvvetlendiriyor, biliyor. Sert kayaya çarptığını, yelin kayadan sadece toz götürdüğünü anlamış olmasına rağmen, zırvalarını tevil etme çabasından da vazgeçmiyor.” Sonra; yeniden yumuşama, normalleşme zırvalarına sığındığını belirtti.
MHP’li Semih Yalçın’ın açıklamasının tamamı;
GÖLGE GENEL BAŞKAN ÖZGÜR ÖZEL’İN NORMALLEŞME TAKINTISININ SEBEBİ NE?
CHP’nin emanetçi Genel Başkanı Özgür Özel’in, “normalleşme ve yumuşama” yavelerini kamuoyunun önüne temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp getirmesinin sebebini gayet açık;
Özgür Efendi; normalleşme adı altında terör örgütü PKK’ın siyasi temsilcilerinin varlığını olağanlaştırmaya gayret ediyor.
Terör seviciliği sıradanlaştırarak kamuoyunu buna alıştırmaya çabalıyor.
Partisinin, PKK acentesi Dem Parti’yle aynı siyaset çaydanlığında fokurdayarak demlenmesini aklamaya uğraşıyor.
Bölücü terörün siyasette temsil edilmesini meşrulaştırmayı amaçlıyor.
Cumhuriyeti kuran partinin; emperyalizm uydusu bir terör devleti kurmayı hedefleyen PKK’nın siyasi acentesiyle iş tutması ne ibretlik bir hadise!
Cumhuriyet’i kuran partiyi Özgür Özel gibi sorumsuzların yönetmesi ne acı bir kader!
Özgür Özel’in bahsettiği yumuşama ve normalleşme var ya; aslında var olmayan, varmış gibi gösterilen muhayyel bir şey.
Normalleşme ve yumuşama beyanları, politikada çıkış arayan CHP Genel Başkanının laf cambazlığı, söz oyunu.
Özgür Özel; bu kavramları istismar ederek suya yazı yazıyor, siyaset çorbasına davul tozu atıyor, minare gölgesi serpiyor.
CHP’nin gölge Genel Başkanı Özel, politikada bir gölge oyunu sergiliyor.
Özgür Efendi, hem gerginlik siyasetinden şikâyet edip “Bunun tarafı olmayız.” diyor, hem de muhalif olduğu siyasi partilerin ileri gelenlerine en ağır sözlerle, hatta hakaretamiz ifadelerle yükleniyor.
Özel, CHP gibi Atatürk’ten miras kalan köklü bir partinin genel başkanına yakışmayacak pespaye tavırla “Bu iki kişi var ya, bu iki kişi!” diye durup durup bize efeleniyor. Bile bile ortamı geriyor.
Aklınca topçu ateşiyle hedefi yumuşatma gayretinde…
Aklınca bizi güçten düşürmeyi amaçlıyor ama baltayı taşa vuruyor.
Saldırdıkça bizi kuvvetlendiriyor, biliyor.
Sert kayaya çarptığını, yelin kayadan sadece toz götürdüğünü anlamış olmasına rağmen, zırvalarını tevil etme çabasından da vazgeçmiyor.
Sonra; yeniden yumuşama, normalleşme zırvalarına sığınıyor.
Özgür Özel, siyasette tansiyonu yükseltmekten zarar göreceğinin geç farkına varıyor. Çünkü kafası biraz geç intibak ediyor. Ardından da “Gerginlik siyaseti istemiyoruz.” deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyor.
Siyasette pek alışılmadık surette gözlemlenen bu paranormal durum, Özgür Efendi’nin beyninde farmakolojinin yol açtığı bir hasardan kaynaklanabilir.
Özgür Efendi, komşunun camını kırıp sonra da “Ben kırmadım!” diye mızırdanan yaramaz çocuklar gibi…
Bütün uyarılarımıza rağmen çuvallamaya devam ediyor.
Özgür Özel’in hatalarının boyunu aşmasını CHP’de kimi göbek atarak seyrediyor, kimi de aç sırtlanlar gibi pusuya yatmış, tökezlemesini bekliyor.
“Özgür Özel yıkılsa da biz yerini alsak!” diye şimdiden el ovuşturan fırsatçılar ise yuvarlak masa toplantıları; alıştırma, barışma ve dayanışma yemekleri düzenliyorlar.
Özel; yanlış yolda olduğunu, vakti gelip partisindeki gizli ve açık muarızları tarafından kafasına çuval geçirildiğinde anlayacak.
Uzun sözün kısası; Özgür Özel’in, Yerel Seçimlerden sonraki tavırları, siyasette normalleşme veya yumuşama adımı değil.
Emanetçi CHP Genel Başkanının tuttuğu bu yol; anormalleşmenin, cıvıtmanın, kaypaklaşmanın, tutarsızlığın dik âlâsı.

Umarız bir gün CHP’nin başına “ehil ve aslah” bir genel başkan geçer de, millet bunların tasallutundan kurtulur; Türk siyaseti de CHP badiresini atlatır.

 

KAYNAK: Türkgün