DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
ALTIN 495,619
BIST 1351,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Gök Gürültülü

MHP’li Kılavuz: Namus ve şeref sözleriniz nerede kaldı

MHP’li Kılavuz: Namus ve şeref sözleriniz nerede kaldı
30.06.2021
A+
A-

MHP’li Kılavuz’dan CHP’li belediyelere işten çıkarma tepkisi: Namus ve şeref sözleriniz nerede kaldı

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, CHP’li belediyelerin işten çıkarmaları hakkında açıklama yaptı. Konuşmasında Kılavuz, “İşten çıkarmayacaklarına dair namus ve şeref sözü verenlerin sözleri nerede kaldı?” diye sordu.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, CHP’li belediyelere “işten çıkarma” tepkisi gösterdi.
Kurumların, milletin yararı ve kamu faydasını gözetmesini beklendiğinin altını çizen Kılavuz, “Seçimden önce, işten çıkarmayacaklarına dair namus ve şeref sözü verenlerin sözleri nerede kaldı?” diye sordu.
KURUMLARIN MİLLETİN YARARI VE KAMU FAYDASINI GÖZETMESİ BEKLENMEKTEDİR
“Sizleri saygıyla selamlıyorum. Belediyeler; halka hizmet, hakka hizmet anlayışıyla hareket etmesi gereken, milletin yararı ve kamu faydası gözetmesi beklenen kurumlardır.
Fakat son yerel seçimlerden bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere CHP’li birçok belediyede halka hizmet yerine kinle, nefretle, intikam duyguları ve ideolojik tutumlarla hareket eden anlayışları görmekteyiz, dedi.
İşten çıkarmayacaklarına dair namus ve şeref sözü verenlerin sözleri nerede kaldı?
Seçimlerden önce hiçbir insanı işlerinden etmeyeceklerine dair namus ve şeref sözü veren CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu söyleminin aksine binlerce insanın ekmeğiyle oynayan, helal rızkına göz koyan, işten çıkarınca dahi işçileri zan altında bırakacak şekilde KOD 29 ile çıkaran, İŞKUR’dan işsizlik maaşı alması engellenen, işçinin alın terini ve emeğinin hakkını gasp eden bir belediyecilik anlayışını gözlemlemekteyiz.
KENDİ BELEDİYE ÇALIŞANLARINA FAŞİZM UYGULAMAKATALAR
Sosyal demokrat olmakla övünenler kendi belediye çalışanlarına faşizmin alasını uygulamaktadır. Emek ve eşitlik nutukları atanlar icraata gelince işçi kıyımını reva görmektedir.
Lafa gelince işçinin hakkından bahsedenler konu işçinin hakkını vermeye gelince üç maymunu oynamaktadır. Sosyal demokrat olmakla övünenler kendi belediye çalışanlarına faşizmin alasını uygulamaktadır.
İŞÇİ KIYIMI VE SÜRGÜNLERİ NORMALLEŞTİRDİLER
Mersin Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere CHP’li birçok belediyede işçi kıyımı normalleşmiş, sürgünler olağan hale gelmiştir.
Performans düşüklüğü gibi sudan bahanelerle hakka ve hukuka uymayan bir biçimde Binlerce insanımız işlerinden olmuştur.
Pandemi ile beraber işten çıkarma yasağı gelince kısa çalışma ödeneği yoluna başvurulmuş, bir tarafta işçi fazlalığı nedeniyle binlerce işçi mağdur edilirken öte yanda yeni işçi alımları yapılmıştır.
BU ANLAŞYIŞLARI MİLLET VİCDANINDA MAHKÛMDUR
Baskılar, sürgünler ve işten çıkarmalar nedeniyle geçiminin derdinde olan belediye çalışanlarımızın aile bütünlükleri bozulmaktadır. Evlerine ekmek götürmekten başka bir gayesi olmayan vatandaşlarımız hiçbir siyasi, insani ve ahlaki değere sığmayan bir anlayışla emeklerinin karşılığını almaktan mahrum bırakılmıştır.
Açmış oldukları davaları kazanmalarına rağmen işlerine iadesi sağlanmayan belediye çalışanlarımız eşi görülmemiş bir haksızlık ve hukuksuzlukla karşı karşıya kalmıştır.
Mersin’e hizmetleriyle değil işten çıkarmalarla gündeme gelen bu anlayış millet vicdanında mahkûmdur.
MÜJDELİ HABERLE YÜZLERİNİ GÜLDÜRELİM
Daha önce defalarca seslendiğim gibi yine sesleniyorum:
İnsanların ekmeğiyle oynamayın, emeğini çalmayın, ahını almayın.
Ayıptır, yazıktır, günahtır.
Allah’tan korkun, kuldan utanın.
Bu yaptığınız zulümler yanınıza kâr kalmaz. Allah’ın adaleti de asla şaşmaz.
Sizin bu yaptıklarınızı önce Allah’a sonra da Mersinli hemşerilerimin vicdanlarına havale ediyorum.
Bu mağduriyetlerin yaşanmaması için kamuda ve belediyelerde sözleşmeli personellerin tamamı kadroya geçirilmelidir. Müjdeli bir haberle sözleşmeli personellerimizin yüzlerini güldürelim.
DUAMIZ YİĞİT GÜVENLİK KORUCULARIMIZLA
Ayrıca MHP’li Olcay Kılavuz, Güvenlik Korucularına da destek verdi. “Duamız, desteğimiz, gönlümüz yiğit güvenlik korucularımızla olacaktır.” ifadelerini kullanan Kılavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:
Güvenlik korucularımız; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin huzur ve refahı ve Bayrağımızın şanla dalgalanması uğruna Her şart ve koşul altında fedakârca görev yapıp, kahramanlık destanları yazan, Nice şehidi ve gaziyi bağrından çıkaran ulvi bir vazifenin sancaktarlarıdır.
ŞANLI VAZİFENİN BAYRAKTARLARIDIR
Güvenlik Korucularımız; bölücü teröristlerin korkulu rüyası ve hainlerin hedefi olan, bulundukları yerlerde cesaretle, imanla ve inançla görevlerini yapan, Hayatlarını devletimizin ilelebet var olmasına adayan şanlı bir vazifenin bayraktarlarıdır.
Böylesi bir görevi icra eden güvenlik korucularımızın talep ve beklentileri vardır. Öncelikle güvenlik korucularımızın ortak talebi maaşlarının iyileştirilmesidir. Ailelerinin temel ihtiyaçlarını karşılayıp, çocuklarına daha iyi bir gelecek sunabilmeleri için Refah düzeylerinin artırılmasına yönelik çalışma yapılması elzemdir.
STATÜLERİ NETLEŞTİRİLMELİDİR
Günlük yurtiçi görev harcırahlarının düzenlenmesi, Emekli olduklarında toplu emekli ikramiyesi almalarının sağlanması, Emekli olanların yerine birinci dereceden yakınlarının istihdam edilmesi de hayati öneme sahiptir. Bunun için de “kısa vadeli iş kollarından sayılmazlar” ibaresinin kanundan çıkarılması yerinde olacaktır. Kahraman güvenlik korucularımız bütün bunlara ek olarak; sosyal güvencelerinin yeniden ele alınmasını, özlük haklarının, çalışma koşullarının ve görev tanımlarının düzenlenmesini, statülerinin netleştirilmesini beklemektedir.
Tam da bu sebeplerden dolayı korucu kanunun çıkarılması korucularımızın yaşadıkları birçok sorunun çözümüne de olumlu katkılar sunacaktır. Bizler daima güvenlik korucularımızın yanlarında olup Her platformda kararlılıkla seslerini duyurmaya çalışacağız. Duamız, desteğimiz, gönlümüz yiğit güvenlik korucularımızla olacaktır. Bu vesileyle, fedakâr ve cefakâr güvenlik korucularımızı sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyor Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anarken, gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.
Cenabı Allah güvenlik korucularımızı sonsuz kudretiyle korusun, mansur ve muzaffer eylesin.
YAŞASIN ÜLKÜ OCAKLARI!
Güvenlik korucuları konusunun ardından, “Ülkü Ocakları, Çevrim içi eğitim sitesi Bilgi Ocakta ve Deneme sınavları ile Türk gençliğini istikbale hazırlıyor” diyen Kılavuz, Ülkü Ocaklarının habercilik adına karalanmasını da şiddetle kınadı.
Kılavuz, şunlara değindi:
Türk gençliğini fikir, iman, ahlak ve ülkü aşkıyla yetiştiren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, habercilik adı altında hedef alınmaya ve faaliyetleri yok sayılmaya çalışılmaktadır.
Bu anlayışı şiddetle ve nefretle kınıyorum.
ASRI, TÜRK’ÜN ASRI HALİNE GETİRECEK ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR
Eğitimden sanata, kültürden spora ve çevre duyarlılığına birçok alanda devre mühür vuracak işlere imza atan, çevrim içi eğitim sitesi Bilgi Ocakta ve Deneme sınavları ile Türk gençliğini istikbale hazırlayan, Türk Büyükleri Okuma Serisi, Çocuk kitapları ve dört dilde yayınlanan Ülkü Ocakları Dergisi ile yayıncılıkta çığır açan, Odak2023 kişisel gelişim ve hızlı okuma eğitim yazılımı ile çağı yakalayan kutlu ocağımız;
2023 Lider Ülke Türkiye idealinin temellerini atıp, Asrı Türk’ün asrı haline getirecek çalışmalar yapmaktadır. Başarılı çalışmalarından ötürü Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’a ve kıymetli yönetimine teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum. Yaşasın Ülkü Ocakları!”

Türkgün

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.