Dolar 18,1062
Euro 18,4427
Altın 1.030,36
BİST 2.990,44
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

Kaos’dan Beslenenlerin ortak Paydası Parlamenter sistem

A+
A-
12/02/2021 17:29

Ülkemde bir yığın sıkıntı var üstüne bir de Dünyanın başına bela olan bir pandemi süreci malum hastalık korona denen bulaşıcı bir illet var. Ülkemin çogunluğu maddi sıkıntı içinde, gelen Allah’dan Allah bugünlerimizi aratmasın desem kalbi kararmışlar diyecekki Herşeyi Allaha havale etmek körlüktür diyeceklerdir. Fakat 2016 15 Temmuz itibari ile Ülkemde milli bir seferberlik başlamış sözde lider ülkeler dediğimiz kaos ve kargaşadan beslenen süper güçlerin bile pandemiye yenik düştüğü bir dönemde ülkemde milli seferberlikle beraber yapılan atılımlar ülkeyi tüm olumsuzluklara rağmen diri tutmuş ve bir çok süper gücün gerilemesine rağmen ülkem savunma sanayi ve tarımda geçmişe göre resmen çağ atlamıştır. Bu çıkışda en büyük etken Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi olmuş ve bunda en büyük pay öncülük yapan MHP lideri Başkurt Devlet Bahçeli olmuştur.

Düşünün ki, Bu değişiklikler olmamış olsaydı? Parlamenter sistem devam etmiş olsaydı ne olurdu?

Başbakan pandemi için meclise teklif sunacak malum partiler karşı çıkacak meclisden yasa veya teklif çıkmayacak yada geciktirilecek pandemi daha hızlı bulaşacak önü alınmayacak bir hal alıp ABD, İngiltere de olduğu gibi Ölülerimiz sokaklara taşacak, gerekli yasaklar çıkamadığı için bir korku hakim olacak ülke hastalıktan kırılacak insanlar korku içinde sinir patlamaları ile sokaklarda birbirlerine karşı şiddet uygulayacak duruma gelecekti Allah muhafaza, marketler talan edilecek, soakak hareketleri ön alınmaz hale gelecek 1994 de olduğu gibi terör sevdalıları bankalara saldıracak ve ülkem, fırsat kollayan TÜRK düşmanı sırtlanların hedefinde belkide bir iç savaşa gidecekti…

Yine düşünelim!

Libya operasyonu, sınır dışı Suriye operasyonları,iç operasyonlar hatırlatmak için söylüyorum doğu bölgelerimizde kazılan hendekler sözde kurtarılmış bölge diye bakan Pkk-Fetö gibi Teröristlerin hayal kurduğu Kürdistan hayali ile salyalarını akıtan sırtlanlara karşı Parlamenter sistemde kalsaydık bu kadar hızlı kararlar alınabilirmiydi bir düşünün hayal edin.

Ve unutmayalım ki,

Ülkemde Cumhurbaşkanı seçişlemediği, parlamenter sitemde meclisde kualisyonlar kurulamadığı meclisden kararlar çıkmadığı için sokak harekentlerinin çoğaldığı, ipi dışa bağlı kominist ve kapitalist uşakların kan döktüğü ve bu sebeple şartlar olgunlaştı diyerek DARBE yapıldığı, adalet gözetmeksizin idam sehbalarında adaleti unutup suçlu suçsuz diye bakmaksızın bir onlardan bir öbürlerinden asın diyen mezarında yatamayasıcalar gördük.

Şimdi prangalarından kurtulmuş ülkemde Millet iradesi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçilmiş hatalar düzeltilmeye çalışılıyorken Milli seferberlik ilan edilmiş herşeye rağmen milli savunma yerli üretim, Milli çiftçicilik, akla gelebilecek her noktatda yerli olsun bizim olsun biz bize yeteriz hiç bir Devlete muhtaç olmadan bağımlılığı ortadan kaldırıp Uzaya insan gönderelim denen bir ortamda bir kısım ise eski Parlamenter sisteme geçmenin hayallerini kurarken milletide sokaklara dökmenin fırsatlarını kollamaktadırlar. Üniversitelerde fitne çıkarma derdindeler. Uzaya insan göndereceğiz denildiğinde bu haberleri ti ye alanlar küçümseyenler var… Bu akıl milli bir akıl iyi niyetli bir ruh hali değildir. Ülkemde doğruyu desteklemek milliyetçi bir duruş göstermek Türk vatandaşı olan herkesin üstüne düşen bir sorumluluktur. Daha düne kadar pkk’lı kişilerler kahvaltı hayali kuranlar bugün pkk bağlantılıdır ama hukuken uzatmamak lazım çok uzun içerde tutulmamalıdır demek Kahvaltıya bekliyorum hayalinin farklı bir yoludur kanatimce…

Böylesi zor şartlarda Parlamenter sistemi geri getirme hayali kuranların ortak siyaseti açlık ve yoksulluk üzerine kurgulu ve ülkenin milli çıkışını açlık ve yoksulluk ile üstünü örtüp Milleti açlıkla korkutmaktır. Ama bilmiyorlar ki, RISKI VEREN ALLAH’dır. Bu sözlerim Allaha olan teslimiyetim ama bir körlük değildir. Bizler Türk milleti olarak bir olur iri olursak eknomik kalkınma mutlak gelecektir. Unutmaki, Allah sabreden ve doğruda direterek yolundan dönmeyenlerle beraberdir. Bizler önce Allah diyeceğiz sonra ülekmi kendine yeten bir ülke haline getirecek kararlar alacağız ki sonra kendi içimizde adaletli ekonmik haklarımızı aracağız. DEVLET olmazsa MİLLET olmaz. Devlet olmazsa adalet arayacak bir baş olmaz, baş olmaz ise yarın bir suriye bir Irak, Flilistin, Afganistan, Afrika ülkeleri oluruz ve birileri gelir ülkemde katliyam yapar kadınlarımıza,bacılarımıza, kızlarımıza dünya örneklerinde olduğuğu gibi namusumuza dokunurlar… Bununlada kalmaz Türk’e düşman olan dünya kökümüzü, ırkımız kurutana kadar hepimizi eski tabirle kılıçtan geçirirler.

Sözün özü Parlamenter sistemi isteyenler kim?

Kimlerle temasdalar?

Ve Türkiyede kimlerle İttifak yapmak istiyorlar?

Gör!

Yakın geçmişde Anayasanın İLK dört maddesini değiştirmek isteyen boydan kısalar bugün neyin edebiyatını yapıyor, daha dün neden değişmesin diyenler bugün anayasanın ilk dört maddesiyle sorunu olmayan herkesle görüşürüz edebiyatı yapıp Bebek katilinin heykelini dikeceğiz diyenlerle görüşüyorlar. Bide laf cambazlığı yapıp ilk dört maddeyle sorunu olmayan hdpkk dahil heprsiyle görüşürüz diyorlar…. Kimi kandırcaklarsa deve kuşu misali kafalarını kuma gömmüş kendi seçmenlerinide kandıracaklarını sanıyorlar… Geçmişde PKK cenazelerine katılmalarını nasıl hafızalardan silecekler….

İleri ufuklara gözünü dikmiş TÜRK milletinin ufkunu karartmak isteyenler kaos ve kargaşadan iktidar olmak isteyen dış desteklerden yardım dilenenler PARLAMENTER SİTEM İSTERİZ Cumhurbaşkanlığı Hükümet sitemini İSTEMEZUK diyorlar..

Evet bu ülkede yoksulluk vardır, maddi sıkıntı vardır, adaletsiz maddi dağılım vardır.

Bunların hepsi aşılır.

Devlet ayakta ise Millet mutlak doğru çözümler ile tercihleri ile aydınlığa çıkacaktır.

Türk devleti çökerse TÜRK DÜNYASI ÇÖKER Türk Devleti Çökerse MAZLUM DEVLETLERİN UMUTLARI çöker.

KARACA Hasan