DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Haçlının (ABD) hilal (Türkiye) karşısındaki haçlı (Rusya) tercihi

Çoğumuzun zafer olarak anlandırdığı sınırlarımızda verdiğimiz bu mücadalede benim kanatim kısmi bir zaferdir. Bu durum bir kayıpmıdır hayır kazanımdır. Ancak Türk devletinin Dünyaya karşı verdiği bu terörist görünen aslında Dünya ülkelerinin arkasında durduğu gruplardır. Ve bu gruplara Maalesef kendini müslüman olarak lanse eden ülkelerinde uşaklık ettiği görülmektedir.

Haçlının (ABD) hilal (Türkiye) karşısındaki haçlı (Rusya) tercihi

Haçlı (ABD) Haçlıyı (RUSYA) Suriye’de buldu…

Bu söz size bizim meşhur hacı hacıyı tekkede bulurmuş sözğnü anımsattmıştır. Asırlara gem vuran Haçlı seferlerinin günümüze yansımasıdır, Türkiye’nin, Suriye’de Önce ABD sonra ise Rusya ile olan mutabakatları…

Çoğumuzun zafer olarak anlandırdığı sınırlarımızda verdiğimiz bu mücadalede benim kanatim kısmi bir zaferdir. Bu durum bir kayıpmıdır hayır kazanımdır. Ancak Türk devletinin Dünyaya karşı verdiği bu terörist görünen aslında Dünya ülkelerinin arkasında durduğu gruplara karşı verdiği mücadele.. Ve bu gruplara Maalesef kendini müslüman olarak lanse eden ülkelerinde uşaklık ettiği görülmektedir.

Tabi bu bize tarihde Türk milletinin Haçlılarla verdiği mücadelenin devamı olduğunu göstermektedir. Böyle bir oluşum içinde Türk devletinin, dünya siz hepiniz biz TÜRK dediğimiz bir mücadelede alınan en büyük zafer olarak görülmelidir. Fakat Türk devleti ve Türk milleti gözüyle bakınca yani bu kazanım bizim istediğimiz şekliyle olmadığı görülmektedir. Bizim çıkış noktamız üç sac ayağı olarak tasarladığımız terör temizliği Zeytindalı, Fırat kalkanı ve Pınar barış harekatı olarak düşünülmüş ve hedeflediğimiz tam manası ile TÜRK askerinin hakim olduğu boydan boya genişlikte 30-35 km derinlikde bir güvenli bölge idi.

Ata sözüdür evde ki hesap çarşıya uymadı. Nedenleri yukarda belirttiğim gibi haçlı neslinin günümüzdeki ülkelerinin tercihleri ile alakalıdır. Hiçbir haçlı bir HİLALİN güç unusuru olmasını istemez bayrak olarakda dalgalanmasını tercih etmez. Bunun en belirgin örneği Suriyede yaşadıklarımızdır. Ve tarihsel bir yaşanmışlık olarak hafızalarımıza yer etmiş ders niteliğinde tarih sayfalarına yazılmıştır.

ABD’nin Sınır bölgemizde iki yüzlü siyaseti ve Türk devletimizi oyalama taktikleri gözümüzün içine baka baka terörle düşüp kalması Türk devlet ve askeri gücünü hor görüp İYİ NİYETLİ devlet duruşumuzu bizi becereksiz olarak düşünmeleri ve alan hakimiyetini tek başımıza kuramayacağımızı düşünmesinden kaynaklı biz çekiliyoruz demesi bunun bir yansıması olmuştur. Haçlıların unuttuğu Bir şey vardı Türk genleri itibari ile askerliği sonradan öğrenmez Asker doğar ve bunu geliştirir. Tarih aslında Haçlı zaferlerimizle bilinmekte ama torunları bizim uzun zamandır sırnırlarımız içinde olan mücadelmzden savaşı unuttuğumuzu düşünmüş olacaklar ki hadi meydan sizin diyerek yüzlerce tır dolusu silah desteği verdiği teröristlerden medet ummuştur.

Bozkurt soyu Türk askeri öyle bir operasyon yaptı ki teröristleri halka zarar vermeden tereyağından kıl çeker gibi leş haline getirdi… ve 8-9 gün içinde 32 km derinliğe ulaşması ve Suriye halkınında desteğini alması ile Türkiye’nin amaçladığı Güvenli bölgeye ulaşacağını ve bölgede sınırlarını çizdiği alanda tek başına hakim olacağını gören Türk devleti ile savaşı göze alamayan ABD tarihsel bir hamle yaparak alandan komle çıkacağını açıklayarak TEK BAŞINA HİLALİN HAKİM OLDUĞU BİR GÜVENLİ BÖLGE OLACAĞINA HAÇLI BİR BAYRAĞIN OLMASINI TERCİH ETMİŞTİR ve BİZİ RUSYA İLE BAŞBAŞA BIRAKTI. Aslında Suriye’de olan budur.

Sonuç olarak Türkiyenin Askeri güç kullanarak terörü sınırda bertaraf etmiş ve ayak bastığı topraklarda kalacağını açıklaması bir kazanımdır. Bunun yanında ABD’nin Türk ordusu bölgeye hakim olmasın diye Rusya yı tercih edip Türk Devletinin güvenli bölgede tek başına hakimiyetinin önüne geçmek istemiştir. 150 saat lik bir zaman ile Rusya’nın PKK PYD yani ABD ile nasıl anlaşma yaptığınıda zaman içinde görmüş olacağız. Aslında Türk devletinin ilerleyişini, ABD ve Rusya perde arkasında anlaşarak durdurmuştur. Devletler çıkarları doğrultusunda anlaşır düsturunu görmek gerek.

Dostlar sözün özü dünyada bir yığın birlik var. Türk milleti kendi birliğini TURAN’I kurmadan gerçek manada haçlıya karşı güçlü olamayacaktır. Arap birliği var. TÜRK’ü sevmez! AB birliği var. TÜRK’ü sevmez!. Nato var ASKER olarak güçlü olduğumuz için içindeyiz. Ancak Bize karşı olan her saldırıya duyarsız kalmıştır. Hepsinin tarihde bir kuyruk acısı var. Bize kalan nedir? Dünya TÜRKLÜĞÜNÜ tek çatıda birleştirmekten başka yol yoktur. Ticari değil siyasi resmi bir Türk birliği Bakanlık kurulmalıdır.

Türk’ün Türk’den başka dostu yok bunu anlamalıdır iktidar.

Karaca Hasan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.