DOLAR 7,2603
EURO 8,5167
ALTIN 440,416
BIST 1110,05
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Devlet Beyi,Seviyorum. Var mı Diyeceğiniz..!

30.08.2019
A+
A-

Aklı Türkiye,yüreği vatan Devletin milletin menfaatlerini her şeyden üstün tutan Vatan ve millet aşkı zirvelerde olan Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri sayın Devlet Bahçeli’ye aşığım .Var mı diyeceğiniz..!.

Devlet Beyi,Seviyorum. Var mı Diyeceğiniz..!


1. Bölüm
Bu yazımda Devlet Bahçeli’den,Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ye, oradan Ükücü Milliyetçi Hareketin ve Türk Dünyasının bilge lideri Dr Devlet Bahçeli’ye ve şimdilerde Türk Milleti’nin Devlet Bey’ine giden yolda Devlet Beyi neden sevdiğimi okuyacaksınız..
Ergenekon’dan Çıkış Hareketinden Günümüz Türkiyesine gelene kadar geçen süre içinde,Türklük bayrağını inatla ve inançla taşımayı şiâr edinmiş olan Türk Milliyetçileri’nin uzun serüvenleri vardır
Bu uzun serüven içinde, ne hakanlar, ne liderler ne Başbuğlar geldi geçti ve sonunda Türklüğün kaderi Sayın Devlet BAHÇELİ’ye kadar geldi ve dayandı.


Milliyetçi Hareket Partisi’nin başına geçerek bayrağı omuzlayan Devlet BAHÇELİ oldu


Devlet BAHÇELİ, MHP’nin en umutsuz, en bunalımlı ve kargaşa dolu bir zamanında, umudunu hiç kaybetmemiş, inançlı, azimli, kararlı ve heyecanlı bir önder olarak sahneye çıktı .


MHP’nin buhranlı ve umutsuzluk dolu ortamında herkesin plan yaptığı sağa sola kaçıştığı yılgınlık gösterdiği Türkeş’le olmuyor ,MHP bitmiştir dediği günlerde Başbuğ Türkeş’in yanından ilkelerinden hiç ayrılmayışını ‘’ülkümüz vardı ülkücü olduk’’ deyişini zenginken ülkücü oluşunu sevdim. Var mı diyeceğiniz.


Herkesin “Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ölmüş, artık bu parti artık bitmiştir. Bu parti bir daha ayağa kalkamaz” dediği bir zamanda, tam aksine güçlü bir inanç ve umutla, hareketin başına geçmiş, kitleleri ateşlemesini. Önce açık ve net bir hedef belirlemesini.

Bu hedef, MHP’nin yeniden şahlandırılması ve iktidara getirmesindeki Liderlik özelliğini Ve Milliyetçi Ülkücü Harekete Lider oluşunu seviyorum .Var mı diyeceğiniz..!


Sonra yorgun ve umutsuz insanlara ve teşkilatlara; bu hedefe öncelikle kendisinin inandığını göstererek onları motive etmesini ve canlandırmasını
Vatanın bütün köylerine, beldelerine, kasabalarına ve illerine ulaşılarak, milletin bütün fertleriyle ve katmanlarıyla kucaklaşılarak kapı kapı, kahve kahve, dükkân dükkân ve meydan meydan dolaşılarak MHP projelerini ve hedeflerini anlatması …

Nitekim aradan geçen zaman içinde bu gayretler olumlu sonuç vermeye başlamıştır.

Devlet BAHÇELİ, Başbuğ’un kaybıyla gelen şaşkınlık ve ümitsizlik ikliminin dezavantajlarını bertaraf ederek hareketi ve kitleyi toparlayarak fetrete son vermiş, olumsuz koşulları partinin lehine çevirmesini Üç Hilalin daha yüksek burçlara çekilmesini büyük hedefleri göstermesini
büyük dava adamı akıl kutbu oluşunu seviyorum .

Var mı diyeceğiniz..!
Türk siyaseti artık son derece nazik, namuslu ve dürüst bir devlet adamını tanımıştır artık Adab-ı muaşerete,salon kurallarına, görgüye, terbiyeye çok önem veren… Pasaklı, pespaye kılıklılardan,bakımsız,dağınık,yalak yaltak, geveze, cıvık ve yavşak tiplerden sonra önce adam sonra siyasetçi adam gibi adam görmüştür .


Adam gibi adamı seviyorum var mı diyeceğiniz.
Mütevazılık sade yaşamanın örneği Ciddiyetin ete kemiğe bürünüşünü erdem edep adabın sabrın abideleştiğini onda görmenin hazzını yaşıyorum..


Hayırseverliliği İslamın imanı gereği ‘’bir elin verdiğini diğer elin görmediği’’ şekilde yapan, Alnı açık yüzü ak sözü senet bu ülkeyi karşılıksız seven
İbadetini başkaları için değil ALLAH için yapan bir şahsiyeti seviyorum .Var mı diyeceğiniz..!


Asla yalan söylemeyen… Ar, haya ve hicap sahibi, ağırbaşlı bir kişilik
Çizgisine çok sadık,en küçük bir kırıklık olmayan düzgün çalışkan, titiz, kuralcı, namuslu bir devlet adamıdır.Fırıldak ,fırsatçı gel getleri olmayan bir politikacı oluşunu seviyorum .Var mı diyeceğiniz.
Lider Devlet Bahçeli :’’

Ömrümü verdiğim 50 yılın her zerresinde bulunmaktan şeref ve onur duyduğum davamı dünyevi hiçbir menfaate değişmem, değişmedim.


Çünkü ben merhum başbuğumuzun hayat boyu yanında durmuş, şeklini Türk İslam ruhundan alan kapı kapı siyasi gezintiye çıkmaktansa paşa paşa ölmeyi göze alacak inanmış bir Ülkücüyüm.
Kim nasılsa kendisini öyle görür.


Dünya başıma yıkılsa, aç kalıp muhtaç düşsem, namerde el açmam, yine de davamdan dönmem, bu emanete leke sürdürmem.


Allah’tan korkar, Yusuf yüzlülerden utanırım. Benim Genel Başkan olarak sadece bu zamana değil gelmişe ve geçmişe karşı ihmal edemeyeceğim sorumluluklarım vardır.’’


21. Yüzyılın firavunlarının ezberini bozan, ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM; SONRA PARTİM VE BEN diyerek “siyah ve beyaz” kadar net bir tavır sergileyen
Ükücü Milliyetçi Hareketin ve Türk Dünyasının bilge lideri Dr Devlet Bahçeli’ye
Allah; bu millet için gücünüzü, ömrünüzü, şevkinizi artırsın diyerek
Allah için seviyorum.

Var mı diyeceğiniz
Aklı Türkiye,yüreği vatan Devletin milletin menfaatlerini her şeyden üstün tutan Vatan ve millet aşkı zirvelerde olan Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri sayın Devlet Bahçeli’ye aşığım .Var mı diyeceğiniz..!.

İhsan Akan
30 Ağustos 2019-Erzurum

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.