DOLAR 16,7832
EURO 17,4971
ALTIN 974,661
BIST 2443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Cumhurbaşkanlığı Makamını Konu Mankeni Yapmak İsteyen “Z” İttifakı

23.05.2021
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Makamını Konu Mankeni Yapmak İsteyen “Z” İttifakı

Türk Milletinin Düşmanı İç ve Diş mihrakları bu kadar çıldırtan Türk Devletinin milli bir yönetim ile her alanda tek başlı karar mekanizması ile MiLLiLEŞMESiDiR .

Cumhurbaşkanlığı makamı Türk devletini temsil eden bir makam olacaktır açıklaması bile Millet ittifakı denen zilletin eskiye neden dönmek istediğinin ve niyetinin ne olduğunun yeniden çift başlı yönetim şekline dönmeyi istemesi açık ve net bir göstergesidir.

Ne deniyor?

Cumhurbaşkanının sisyasi bir bağı olmamalı imiş!

Parlementer sistem nedir?

Denenmiş hantal yapının bu kadar hırsla geri getirme çabaları nedendir?

Bu sözde Millet gerçekte Türk ismini duyduklarında çıldıran bu Zillet ittifakı neyi hedeflemektedir?

Birde kendi aralarında çelişen bu ittifak da İp diyorki, bizim hdpkk ile bir bağımız yok biz CHP ile ittifakız. Chp ne diyor biz herkezle demokrasi çerçevesinde ittifak kurarız, Hdpkk ne diyor? Biz CHP ile aynı fikirdryiz. HDP ve pkk katilleri varken ve ip’in müdüresi Hdpkk eşş başkanı içerdeki terörist için özgür kalmalı diyerek kahvaltı hayalleri kuran bir zikrin… Bizim HDPkk ile bir ilişkimiz yok demesi sizce ne kadar inandırıcıdır. Hatta geçmiş seçimlerde yanlış hatırlamıyorsam Belediye başkan adayı yada vekil adayıda olabilir seçim sıtandlarında beraber halay çekmemişlermiydi? Geçmişden bir çok örnek verilebilir ama konumuz bu değil konumuz seçim hayali kuranlarda değil.

Konumuz son 5 yılda ülkede Cumhubaşkanlığı hükümet siteminin bu ülkede neler yaptığı Korona pandemi hastalığına rağmen ve bu gelişmelerin kimleri rahatsız ettiğidir. Şahsi kızgınlıkların, nefislerin bir kenara bırakılıp gövdesini taşın altına koyan MHP Lideri BAŞKURTUMUN öncülüğünde önce vatan düsturu ile çıkılan yolda Türk milleti ve devletinin yeniden diriliş yolunda ihanete, düşmanlara, iç ve dış mihraklarla günümüz haçlı torunu kılıç artıklarına karşı hızlı,çevik ve çabuk karar alama yapısı ile geçmişten atiye yani geleceğe tecrübelerle tarih içindeki devlet yapılarını yoğurup ortaya çıkan milli bir fikrin Cumurbaşkanlığı Hükümet yapısında vücüt bulması ve son beş yılda icraatları ile Türk milletinin gücünün farkına varması ile Devletin hantal yapısından kurtulması bu Z ittifakını nasıl telaşlandırdığıdır.

Bu Z ittifakı Parlementer sitemi bu kadar ısrarla neden istiyor?

Çünkü beyinleri kiralanmışlar, kiralayanlar tarafından bu şekilde yönlendiriliyor ve söyletiliyor. Malum Biden diye biri bir zaman muhalefete Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan kurtulmak için Muhalefeti destekleyeceğiz demişti. Şimdi o Biden ABD’nin başkanı oldu. Gerisini siz düşünün ki Fetö’de abd’de koruma altında ve Türk devletinin içinde bulunan Gravatlı siyasi teröristleride düşünürsek hala var olma çabasında olduğu gerçeğide gözardı etmemek lazım.

Sonuç olarak Cumhurbaşkanlığı Hükmet sitemini istemeyen Z ittifakı neden eskiye rağbet ediyor? Ama Bit pazrına NUR yağmayacak bunu bilmiyorlar. Yazımın başında dediğim gibi…

Sanki Atatürk Atamızın hak dünyaya göçtüğünden bu güne gelen Cumhurbaşkanlarının hepsinin bir şekilde siyasi bir partiye yakınlığı yada bir partinin genel başkanlığını yapmamış gibi konuşuyorlar. Atatürk atayı neden ayrı tutuyorum? Çünkü Atatürk hakim olduğu kendi kurduğu Türkiye Cumhuriyetin meclisinde her istediği, emir telakki ediliyor ve meclisten geçiyordu. Yani 2016 sonrası geçilen resmiyete kavuşan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gibi. Aslında Z ittifakı Atatürk’ü de, siyasi bağı olmayacak diyerek Atamızıda inkar ediyor. Ha… derlerki şimdide Atatürk demekten aciz olanlar, Atatürk kurucu ne alakası var. derler…

Örnekleri çoğaltabiliriz…

Onlarda iyi biliyor istediklerinin maksatlı olduğunu ülkemizin önünü kesmek için saçmaladıklarını. Cumhurbaşkanlığı Makamı Atatürk zamanında temsili bir makammıydı resmi olarak tartışılır ancak Atatürk’ün her emri mecliste yerine getirilmiyormuydu? O zaman Başbakanın Atatürk’den habersiz bir yasa çıkarması yada teklif vermesi mümkünmüydü?.

Örnek mi?

Ayrık otları hikayesini hatırlatırım. İsmet paşa azınlıklar için teklif sunmak ister Atatürk’e söyler….

Başbakan İsmet İnönü Saat 18 Sularında Florya Köşkü’nde ATATÜRK’ü Ziyaret Eder:

– Hayırdır… İsmet Habersiz Geldin.

– Paşam, Azınlıklar Meselesi…Konuyu Meclis’e Getireceğiz… Ne Diyorsunuz?

– İsmet Bugün Geç Oldu..Yarın Sabah Erken Gel, Konuşalım.

İnönü Çıkınca ATATÜRK ” Bütün Görevlileri ” Toplar:

– Sadece Laleler Kalsın…Bahçedeki diğer bütün Çiçekleri sökün, Atın… Derhal.

İsmet Paşa Sabah Gelir Bahçenin ” Halini ” Görünce ”Görevlilere” Sorar:

– Ne Oldu Böyle ?

– Gazi Paşa Hazretleri Emrettiler, Söktük.

Başbakan İnönü, Cumhurbaşkanı ATATÜRK’ün Odasına Girince Sorar:

– Paşam Bahçenin Durumu Nedir ?

– Azınlıkları Söküp Attım İsmet.

İnönü ” Anladım ” Dercesine Başını Önüne Eğer:

ATATÜRK:

– İsmet Ben,” NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ”

Sözünü Boş Yere Söylemedim…KENDİNİ TÜRK HİSSEDEN HERKES BU VATANIN ÖZ EVLADI…

Ben Hayatta Olduğum Sürece Bu Böyle Bilinsin…Ve Sakın Azınlıklar İle İlgili Bir Kanun Çıkarılmasın.” der.

Delik deşik olan Bir Anayasa var…

Ve ATAM ATATÜRK yüz yıl sonra yönetimin ve meclisin bu hale geleceğini bilseydi zaten Başbakan makamını kaldırır ve tek başlı sisteme yani öz Türk yönetim şekline tek başlı ve üst düzey aksaçlıların olduğu bir karar mekanizmasına çevirir. Ve ülke şimdiye kadar çektiği bir çok çileyi darbeyi görmezdi.

Parlementer sitem bizim ülkemizde hep dış mihrakların güdümünde olmuş meclis ülke menfaatine olan hayati kararları alamamıştır. Aynı Osmanlı mebusunda olduğu gibi Türk olmayan Türk milletine bağlılığını hissetmeyenlerin meclisden, millet ve ülke namına yasa çıkarttırmadığı gibi…

UNUTMAYIN BU ÜLKEDE HÜKÜMETLER KURULMADIĞI CUMHURBAŞKANI SEÇİLEMEDİĞİ İÇİN DARBELER OLMUŞ ! UÇAK FABRİKALARI KAPATILIP YERLİ ARABA ÜRETİMİ YAPTIRILMAMIŞTIR.

KARACA Hasan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.