Dolar 18,1020
Euro 18,2635
Altın 1.020,27
BİST 3.020,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cts 32°C
Paz 30°C
Pts 29°C
Sal 29°C

‘’Ben yeminli bir Türk düşmanıydım!..’’

A+
A-
21/07/2022 23:14

Zahok olayı,Hendek filminin yeni bir versiyonudur.
Burdaki amaç Suriye’nin kuzeyine yapılacak operasyonun önünü kesmektir.
Ancak hiçbir oyun ve güç bunun önüne geçemeyecektir
O gün itibariyle de açılım saçılım saçmalığına son verilmişti.
Milli devlet yapısında karar kılınmış, Federe devlet hayali kuranlar bir kez daha hüsrana uğramış bir daha açılmamak üzere o defter kapanmış, çöpe atılmıştı.
Terör örgütü PKK bunun acısını ,çıkarmak için 7 Temmuz 2015-27 Mart 2016 tarihlerini kapsayan 265 gündeki ‘’hendek eylemleriyle çıkarmak istedi .Halkı İsyana çağırdı. KCK Rojava yapılanmasının özerk bir yönetim oluşturmak amacıyla örgütlenme faaliyetlerine ağırlık verdi PYD’nin bölgesel ve uluslar arası alanda sözde meşru bir otorite izlenimi vermeye çalıştı böylelikle süreç içerisinde özerk bir yönetimin siyasi ve diplomatik zemininin tesis edilmesini amaçlandı
Devlet Aklı bu oyunu gördü ve hemen devreye girdi
Türk Devleti isteseydi bu isyanı 265 günde,355 güvenlik güçleri şehit vererek değil ,26 günde o bölgeyi yerle bir ederek önleme gücü ve kudretine sahipti. Ancak bu da tam olarak PKK terör örgütünün istediği bir stratejiydi.
Konuyu birleşmiş milletlere götürmek soykırım yapılıyor yaygarasını koparmak ve böylece o bölgeye birleşmiş milletler barış gücü getirmek ve Kürt Devleti kurma yolunda mesafe alacak haklılık kazanacaktı.Plan proje oyun buydu..
Yine tam bu noktada Devlet aklı devreye girdi. , tüm bölgeye yayılan hendek savaşları sonunda PKK açık bir askeri yenilgiye uğratıldı PKK bu süreçte ne yeni mevzi kazanabildi ne de devletin eziyeti karşısında halk desteğini alabildi..
Devlet Aklı hiçbir sivilin burnunu kanatmadan tereyağından kıl çeker gibi sabırla akılla metanetle bu oyunu bozdu.
Devlet de çok ağır operasyonlardan sonra halk nezdinde güven ve destek gördü bölge halkından…
Şimdi bu konu ile ilgili Türk Düşmanlığında yeminli Barzani’inin önemli Peşmergelerinden birinin anlattıklarına kulak verelim..
O gün yeminimi bozdum…!
‘’Ben yeminli bir Türk düşmanıydım…Türklere duyduğum düşmanlığı hiçbir millete duymazdım.
Hendek eylemlerinin kararını alan komitenin içindeydim.Aldığımız karar gereğinde Türk Devleti halk isyanını bastırmak için bölge insanının üzerine bombalar yağdıracak ,biz de hemen Avrupa’ ki Amerika’da ki dostlarımızla basın yayın yoluyla bölgede soy kırımı uygulanıyor yaygarasını yapacak konuyu Birleşmiş Milletler konseyine götürecektik.
Birleşmiş milletler bölgeye askeri güç gönderecek biz de hayalimizdeki devletimizi kuracaktık.
Ancak Türk Devleti bizim oyunumuzu bozdu birkaç saat içerisinde hendek olaylarını bitirecekken sivillerin burnunu kanatmadan 265 günde 355 şehit vererek bitirdi.
Bittiği gün de ben yeminimi bozdum tövbe ettim .
Allah’a affetmesi için çok yalvardım.Tarih şahittir ki Türk Milleti’ne düşman olanlar hiç iflah olmamıştır.’’
İhsan Akan