Dolar 18,5039
Euro 18,1433
Altın 988,22
BİST 3.179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Açık
İstanbul
23°C
Açık
Pts 20°C
Sal 20°C
Çar 20°C
Per 20°C

Bahçeli: Asker ve sivil şahsiyetlere ‘Devlet Şeref Madalyası’ verilmesi önerisinde bulundu

Bahçeli: Asker ve sivil şahsiyetlere ‘Devlet Şeref Madalyası’ verilmesi önerisinde bulundu
A+
A-
17/08/2022 18:14

Bahçeli: Fedakârlık gösteren asker ve sivil şahsiyetlere ‘Devlet Şeref Madalyası’ verilmesi önerisinde bulundu

MHP Lideri Bahçeli: 2023 tarihi bir eşik olacaktır… Bu melanetten kurtulma zamanı gelip çatmıştır!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, terörle mücadelede feragat ve fedakârlık gösteren asker ve sivil şahsiyetlere ‘Devlet Şeref Madalyası’ verilmesi önerisinde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bahçeli, “Bu hunhar musibet ve melanetten kurtulma zamanı gelip çatmıştır. 2023 yılı bu çerçevede tarihi bir eşik olacaktır.” ifadeleriyle 2023’e dikkat çekerken “Devletimizin her kademesinde görev yapan asker ve sivil şahsiyetler tam bir uyum ve eşgüdüm halinde mücadelenin akıl, azim ve ahlakıyla bilenmiş haldedir.” dedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuya dair yaptığı açıklama şöyle;
EN ÖNEMLİ GÜÇ KAYNAĞI İNANÇ VE MORAL DÜZEYİNİN YÜKSEKLİĞİDİR
“Terör sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın ortak düşmanı, ortak sorunudur.
Nitekim Türkiye terörden çok çekmiş, bu ağır külfet ve ihanetin çok boyutlu sonuçlarına her alanda maruz kalmıştır.
Terörle huzur, terörle güvenlik, terörle gelecek arasında üçüncü bir seçenek, bir başka çıkış ve çözüm yolu aransa dahi bulunamayacaktır.
Türkiye terörle imrenilecek bir şuurun refakati eşliğinde mücadele etmektedir.
Teröristler tutundukları ve yuvalandıkları her sahadan sökülüp atılmaktadır.
Geldiğimiz bu aşamada terörün beli kırılmış, caniler yurt içinde ve yurt dışında köşeye sıkışmıştır.
Vatan ve millet bekası için şehit olup kara toprağa düşen kahramanlarımız yüreklerimizi kavursa da haklı ve meşru mücadelede en küçük taviz veya tavsama görülmemektedir.
Gazilerimiz ve şehitlerimiz manevi övüncümüz olarak milli gönüllerde bayraklaşmaktadır.
Hepsine şükran borçlu olduğumuz tartışmasızdır.
Terörle mücadelede en önemli güç kaynağı inanç ve moral düzeyinin yüksekliğidir.
2023 YILI TARİHİ BİR EŞİK OLACAKTIR..!
Çok şükür kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız bu inanç ve moral gücüne ziyadesiyle sahip olmakla birlikte, muazzam bir cesaret ve dirayetle hainlerin üzerine yürümektedir.
Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti terörle mücadele sürecini milletimizin haysiyet, hissiyat ve hedeflerine müzahir şekilde sevk ve icra etmektedir.
Son dört yıllık zaman diliminde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin resmen uygulamaya geçmesiyle terörle mücadelede çok etkili sonuçlar alınmıştır.
Bu hunhar musibet ve melanetten kurtulma zamanı gelip çatmıştır.
2023 yılı bu çerçevede tarihi bir eşik olacaktır.
Devletimizin her kademesinde görev yapan asker ve sivil şahsiyetler tam bir uyum ve eşgüdüm halinde mücadelenin akıl, azim ve ahlakıyla bilenmiş haldedir.
KANAATİMCE ÇOK YARARLI VE YERİNDE BİR KARAR OLACAKTIR
Cumhurbaşkanımızdan en alt rütbe veya mevkide görev yapan kahramanlarımıza varıncaya kadar milli birlik ve dayanışma ruhu devleşerek iç ve dış işgal cephesine darbe üstüne darbe vurulmaktadır.
Malazgirt Zaferi’mizin 951’inci yıl dönümünün yaklaştığı şu günlerde, terörle mücadelede eşsiz feragat ve fedakarlığı bulunan bazı isimlerin taltif ve takdir edilmesi kanaatimce çok yararlı ve yerinde bir karar olacaktır.
Bu konuda makul, mantıklı ve akla yatkın en yakın yol ve yöntem de asıl sorumluluğu uhdesinde taşıyan Sayın Cumhurbaşkanımızın alicenap bir tasarrufta bulunmasıdır.
Nihayetinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesinde devir teslimlerin yaşanacağı ve zaferlerimizin yıl dönümlerinin ardı ardına kutlanacağı günlerde “2933 Sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu”nun 2’inci maddesinin a) fıkrasında bahsedilen “Devlet Şeref Madalyası”nın belirlenecek siyasi ve asker şahsiyetlere Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensibiyle verilmesi düşünülebilecektir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın kararı ve tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzuru, birlik ve beraberliği için yurt içinde veya yurt dışında üstün feragat, fedakarlık, başarı ve yararlık gösteren muhterem isimlere “Devlet Şeref Madalyası”nın layık görülmesi terörle mücadelenin şevk ve iradesini hem destekleyecek hem de mükafatlandıracaktır.
Elbette takdir ve yetki Sayın Cumhurbaşkanımızındır.”

 

 

Kaynak: Türkgün –