DOLAR 8,8841
EURO 10,3844
ALTIN 497,225
BIST 1380,68
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Sağanak Yağışlı

Ataklı, yorum yapmaya kabil en son insan bile değildir

Ataklı, yorum yapmaya kabil en son insan bile değildir
18.08.2021
A+
A-

MHP’li Özdemir: Can Ataklı, emperyalistlere teslimiyetini göstermiştir

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Can Ataklı’nın Korkusuz gazetesindeki yazısı üzerine açıklamalarda bulundu. Özdemir, zillet anlayışının medya ayağındaki temsilcilerinden olduğunu söylediği Ataklı’nın MHP Lideri hakkındaki tüm sözleri bühtandır dedi. Özdemir ayrıca, Can Ataklı’nın emperyalistlere teslimiyetini gösterdiğini söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afganistan’da yaşanan gelişmeler hakkındaki açıklamalarda bulunmuş Afganistan politikası üzerine beklenti ve önerilerini sıralamıştı.

Korkusuz Gazetesi köşe yazarı Can Ataklı, konuyla ilgili yazısı üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir açıklamalarda bulundu.

Öncelerde, “FETÖ terör örgütü değil, FETÖ diye bir örgüt yok, 15 Temmuz darbe marbe değil” söylemlerinde bulunan Can Ataklı’nın kim olduğu, nereye hizmet ettiği belli olduğunu söyleyen Özdemir; MHP’nin Türkiye’nin milli güvenlik hassasiyetlerini sıraladığını, barış ve istikrarın tesisi için makul olan girişimleri açıkladığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir’in Can Ataklı’nın Türkiye’ye zarar getirecek girişimlerin tamamında takındığı halini burada da sürdürdüğünü söylediği açıklamaları şöyle;

KALEMİNDEN DAMLAYAN KİRİ, BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞTİR

“Türkiye’nin mahvından medet umacak kadar aciz, sefil ve kötü olan zillet anlayışının medya ayağındaki temsilcilerinden Can Ataklı, bugün Korkusuz gazetesindeki köşesinden bilindik rezilliğini bir başka yazısıyla sunmuş, kaleminden damlayan kiri bir kez daha göstermiştir.

“Erdoğan’ın gitmesi için büyük bir doğal afet, büyük bir deprem,büyük bir başka doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar olması lazım” diyebilecek kadar Türkiye düşmanı olan bu insanlıktan nasibini almamış şahsın Sayın Genel Başkanımızla ilgili tüm sözleri bühtandır.

NEREYE HİZMET ETME AMACI TAŞIDIĞI BELLİDİR

Geçmişte “FETÖ terör örgütü değil, FETÖ diye bir örgüt yok, 15 Temmuz darbe marbe değil” diyebilecek kadar fütursuzlaşarak, karanlık ve hakiki suretini gözler önüne seren Can Ataklı gibi birinin kim olduğu, nereye hizmet etme amacı taşıdığı zaten bellidir.

Karabağ savaşı yaşanırken, “Türkiye’nin bugünkü ortamda Azerbaycan-Ermenistan sürtüşmesine aktif olarak girmemesi gerekir.” beyanıyla işgal, soykırım ve hukuksuzluğu savunarak Türklüğün varlık mücadelesinde düşman siperinde yer aldığını bir başka yönden daha göstermiştir.

YORUM YAPMAYA KABİL EN SON İNSAN BİLE DEĞİLDİR

Cumhur İttifakı karşıtlığında akıl, şuur ve vicdani melekelerini kaybettiğini her haliyle gözler önüne seren Can Ataklı, Afganistan’da yaşananlar, ülkemize etkileri ve Türkiye’nin izleyebileceği yol konusunda yorum yapmaya kabil en son insan bile değildir.

Sorsanız haritadan yerini bile bilmediği bir ülke hakkında ahkâm kesen, şimdiye kadarki haliyle Türkiye’ye yönelen tehdit ve tehlikeler karşısında daima hasım saflarda yer aldığı gözlemlenen Ataklı ve türevlerinin tutumu artık katlanılabilir seviyede değildir.

MHP, TÜRKİYE’NİN MİLLİ GÜVENLİK HASSASİYETLERİNİ SIRALAMIŞTIR

Afganistan’da yaşanan güncel gelişmelerle ilgili Sayın Genel Başkanımız 5 maddeden oluşan MHP’nin görüş ve önerilerini sıralamıştır. Bu önerilerin hepsi akıl ve vicdan sahibi, Türkiye kaygısı ve sevdası taşıyanlar tarafından ilk günden beri dikkatle takip edilmektedir.

İlave olarak çoğu uluslararası çevrelerin dahi ne yapılacağına dair karar veremediği bir ortamda MHP, Türkiye’nin milli güvenlik hassasiyetlerini sıralamış, insani değerler ile bölgesel barış ve istikrarın tesisi için makul olan girişimleri açıklamıştır.

CAN ATAKLI, EMPERYALİSTLERE TESLİMİYETİNİ GÖSTERMİŞTİR

Can Ataklı fitne yuvalarında Türkiye’ye zarar getirecek girişimlerin tamamında takındığı hastalıklı ve kötürüm halini burada da sürdürmüş, bilgisi olmadığı, herhangi bir hassasiyet taşımadığı bu meseleyle ilgili emperyalistlere teslimiyetini göstermiştir.

Bu tiplemeler Türkiye’nin etken bir ülke olmasından rahatsızdır. Kraldan çok kralcıdır, Amerikalılardan daha fazla Amerikancıdır. Ne hazindir ki tipik zillet tayfası gibi bu vahim hallerini de Atatürkçülük kılıfına gizleme gayretindedirler.

TÜRKİYE’NİN ALEYHİNDEKİ TUTUMLARA MÜSAADE EDİLEMEZ

Türkiye’ye karşı hemen her yönden yönelen tehdit ve tehlikeler münasebetiyle milli bir duruş sergilemek yerine daima Türkiye’nin aleyhine olacak gündemlerin peşine takılma gayreti sarfeden tüm medya organlarının tutumu da aynı kapsamdadır.

Ataklı ve benzerleriyle birlikte kendilerini zillet mensubu olarak tanımlayan medya kuruluşlarının milli bekamızı doğrudan ilgilendiren meselelerde Türkiye aleyhinde tutum takınmaları kabul edilebilir olmaktan çıkmıştır. Buna müsaade edilemez.

CAN ATAKLI GİBİ FETÖ’YÜ SAVUNANLARA KARŞI HUKUK GEREĞİNİ YAPMALIDIR

Aksi yönde istikamete girme niyeti taşıyanların, tutum takınanların ve bilhassa fonlanan kurum ve kişilerin milli vicdanda yeri olmamakla beraber, medya faaliyetlerinin fikir özgürlüğü kisvesi altında değerlendirilmesi de mümkün değildir, olamayacaktır.

Can Ataklı gibi FETÖ’yü savunan, milli çıkarlarımız, değerlerimiz ve hassasiyetlerimiz karşısında hemen her fırsatta yasalara aykırı tutum takınanlara karşı hukukun gereğini yapması en tabi beklentidir.”

Türkgün

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.