Dolar 17,9730
Euro 18,2942
Altın 1.022,28
BİST 2.988,96
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

ANA DİLDE SAVUNMA, GERDİ GEÇTİ SÖZDE AKP VE BDP KAPIŞTI!

A+
A-
25/01/2013 21:24

14

Ana dilde savunma ülkeyi gerdi ancak, haberlerde gerilenler  nedense AKP ile BDP’lilermiş gibi gösterildi.

Peki bu yasa neydi; Tercümanlar, il adli yargı adalet komisyonlarınca her yıl düzenlenen listede yer alan kişiler arasından seçilecek. Savcılar ve hakimler, bulundukları illerdeki listelerden değil, diğer illerdeki listelerden de tercüman seçebilecek. Adalet Bakanlığı, buna ilişkin yönetmeliği, düzenlemenin kanunlaşıp yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir ay içinde çıkaracak. Yönetmelik uyarınca tercüman listeleri oluşturuluncaya kadar, sanık mahkemeye kendi tercümanını getirecek.

Burada ne var her şey olağan gibi görünmekte peki neden böyle bir yasa  düzenlemesine gidildi bu bir muamma, neden mi? Çünkü eskisi de aynı şeyleri söylüyor tercuman verilir diyor. Peki neden böyle bir yasa çıkarıldı anlamakta zorlana bilirsiniz. Amaç nedir SULANDIRMAK MI kamuoyunu?

Bir kaşık suda fırtına koparmak buna deniyor sanırım, olan bir yasanın sanki yokmuş yeni bir yasa düzenleniyormuş gibi yaygara koparılmasına ve meydanında bunu gündeme oturtmaya çalışmasına anlam vermekte güçlük çektim. Bu akşam televizyon kanallarını seyrederken bir şey fark ettim mecliste sanki bu yasaya karşı BDP, ve BDP’ye rağmen AKP’de yasayı geçirmeye çalışıyormuş gibi bir hava estirmeye ve sadece onların bağırmalarını ve sözlü tartışmalarını gündeme getiriyorlar, görüntülüyorlar çok şaşırtıcı bir durum.

Asıl gerçek medyaya düşmeyen ve facebook sayfalarından görüntülenen resimler  o resimlere geçmeden önce bir soru sormak istiyorum. SORU: ANA DİLDE SAVUNMA HAKKI  KİMİN İŞİNE YARIYOR pkk’nın DOLAYSIYLA bdp’NİN, YASAYI KİM ÇIKARIYOR AKP, PEKİ KAVGA EDİYOR OLMALARI TEZATLIK DEGİL mi?

Video’yu izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151363868404631

Şimdi resimlere iyi bakın sizce burada AKP ve BDP kavgası mı vardır! yandaş medya hedef şaşırtmak için elinden geleni yapmaktadır. MHP BU ÜLKEDE SESZİS ÇIGLIK GİBİ VAR GÜCÜYLE MÜCADE VERİRKEN MECLİSDE, maalesef medya kahraman akp ve haklarını arayan BDP sanki ülkemde hak alamıyorlarmış gibi bir ortam yalan bir kamuoyu yaratılmak istenmekte ve başarmaktadırlar.

FACEBOOK VE GOOGLE ÇIKTI DA MERT’LERE DE GÜN DOĞDU MEDYANIN YALANLARI FACEBOOK VE GOOGLE SAYESİNDE GÜN YÜZÜNE ÇIKAR OLDU 🙂

 

“”TBMM Genel Kurulu’nda, ana dilde savunma hakkı getiren yasa tasarısının görüşmeleri sırasında BDP ve AK Parti’li
milletvekilleri MHP sıralarına yürüdü.

TBMM Genel Kurulu’nda, ana dilde savunma hakkı getiren, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’da Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı görüşülüyor.

MHP Grup Başakvnekili Oktay Vural, tasarının, Oslo görüşmelerinde varılan mutabakat ve terör örgütünün dayatması sonucu getirildiğini savundu.

BDP Grup Başkavnekili İdris Baluken ise Vural’ın propaganda yaptığını ileri sürerek, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’a ”Siz de buna göz yumuyorsunuz. Bir an önce bu yasanın görüşülmesiyle ilgili hassasiyetimiz var” dedi. Yakut, görüşmelerde grup başkanvekillerine söz verdiklerini belirterek, ”O zaman bundan sonra hiçbir grup başkanvekiline söz vermeyeceğim. Dayanabilecek misiniz?” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, tasarının resmi dil ve yargı diliyle ilgili bir sakıncasının olmadığını ifade ederek, ”Milletimizin hassasiyetlerini kaşıyarak, nifak sokmak doğru bir şey olmasa gerek” diye konuştu.

MHP milletvekilleri, Aydın’ın, ”nifak” ifadesine tepki gösterdi. MHP Adana Milletvekili Seyfetin Yılmaz ile Ahmet Aydın arasında sözlü sataşma yaşandı.

Bu arada BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, MHP Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk’ün üzerine yürüdü. Araya giren milletvekilleri, her iki milletvekilini sakinleştirmeye çalışırken tartışma büyüdü. Aynı anda AKP’li Ahmet Aydın da MHP’li Seyfettin Yılmaz’ın üzerine yürüdü. Diğer milletvekillerinin de tartışmaya katılması üzerine Genel Kurul’daki gerginlik arttı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, birleşime ara verdi.

Aranın ardından söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, insanların ana dilini kullanmalarına itiraz etmediklerini, ancak bu ana dilin hukuk dili haline getirilmesine karşı olduklarını söyledi. Şandır, Ahmet Aydın’a yönelik olarak, ”Konuşmalarımızı nifak olarak değerlendiremezsiniz” dedi.

Ahmet Aydın ise kimsenin şahsına yönelik olarak ”nifak’ değerlendirmesi yapmadığını söyledi. Aydın, ”Biz ’milli birlik ve kardeşlik’ diyoruz. İnsana kendini savunma hakkını vermek gerekiyor. Uygulamadaki sıkıntıyı kaldırıyoruz. Herkesin özgürlükçü davranması lazım” diye konuştu.

MHP’li Öztürk, tasarının, Sevr’de amaçlarına ulaşamayanların ruhlarındaki ıstırabı dindirmekten başka hiçbir amaca hizmet etmeyeceğini savundu. Savunma
hakkının kutsal olduğunu belirten Öztürk, ancak başka bir dilde sözlü savunma imkanı tanımanın, devletin yargı yetkisini sulandıracağını kaydetti.””

 

 

Yani sözün özü TÜRK MİLLETİ kandırılıyor ve yanıltılıyoruz. Aynı idam yasasındaki yalanlar gibi, ve maalesef hepsi sözde diyoloğ sözde hak,sözde halkalrın kardeşliği gibi sözlerle bu ülkeyi iki’ye  bölmeye çalışıyorlar. Oyunu oynatanları yani büyük fotoğrafı iyi görün hep aynı senaryo teröristleri mazlum gibi göstermeye çalışıyorlar sanki ellerinde toprakları hakları alınmış gibi göstermeye çalışıyorlar bin yıllık kardeşliği Vatan bütümlüğünü bozmaya çalışıyorlar. O büyük fotoğraf’da benim gördüğüm Haçlı zihniyetinin Türk Milleti’nin ve Ejdadına duydukları kinin ve binlerce yıldır yok etmek için oynan oyunların devamını göreceksiniz ve maalesef bu oyunun şimdiki has adamı AKP ve ikin Has adamı CHP ve BDP’dir.

AVRUPANIN TERÖRLE NASIL MÜCADE ETTİĞİNİ CEZAYİR DEKİ REHİNE OPARESYONUNDA GÖRDÜK PAZARLIK MI YAPTILAR ?REHİNELERİ KAYBETMEYİ GÖZE ALARAK İNFAZ YAPILMIŞTIR VE NETİCESİNDE REHİNELER DE ÖLMÜŞTÜR.

ARTIK YETER DEMEK VE TİTREYİP KENDİMİZE GELEMEK GEREKİR. GÖZÜNÜZDEKİ PERDEYİ KALDIRIN YARIN SİZİN DE CANINIZ YANABİLİR.

EYY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN

KARACA Hasan

www.sehrisiyaset.com