DOLAR 16,7542
EURO 17,4901
ALTIN 963,886
BIST 2431,68
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na ‘vakıf’ iddiası tepkisi: Büyük bir sorumsuzluk!

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na ‘vakıf’ iddiası tepkisi: Büyük bir sorumsuzluk!
30.05.2022
A+
A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklama yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘vakıf’ iddiasına sert tepki gösteren Çelik, “Büyük bir sorumsuzluk!” dedi. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğiyle ilgili açıklama yapan Çelik, ” NATO’nun genişlemesi güçlenmesi manasına gelmez. Teröre karşı durmak en meşru hakkımızdır” ifadelerini kullandı. Seçim güvenliği tartışmalarına son noktayı koyan Çelik, “Sandığın namusunu koruyacağız” açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle; İçimizde kanayan bir yara. Kadın cinayetleri konusu gündemden düşmüyor. Beril Varol’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Üzerimize düşeni yaptık, yapmaya hazırız. Hep beraber çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Diyarbakır Annelerine bir kez daha selamlarımızı iletiyoruz. Bininci gününü açtı.

Terör örgütlerinin yok edilmesi için açık ve net tavır defalarca Cumhurbaşkanımız tarafından söylenmiştir. Hem yurt içi hem yurt dışı fiili kararlılık gösterilmiştir. Bundan sonra da Cumhurbaşkanımız açıkladığı gibi bu harekatlar sürdürülecektir.

AZERBAYCAN’DA TEKNOFEST HEYECANI

Azerbaycan’da Bakü’de TEKNOFEST gerçekleşti. TEKNOFEST dediğimiz gençlerin bu faaliyetlere katılması neler üretebileceğini göstermesi bakımından önemli. Nobel ödüllü bilim adamımız Aziz Sancar hocamızın ifadeleri son derece kıymetlidir. Her iki ülkenin geleceğe imza atacak bir etkinlikte buluşması, kendi alanında bir ilk olmuştur.

KILIÇDAROĞLU’NA SERT TEPKİ

Buna bir kere daha değinmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın grup konuşmasında bir harekettan bahsetmesinin hemen ertesinde Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sorumsuzluk olmuştur. Birtakım kara propaganda merkezleri sürekli olarak ifade ediyorlar. Şimdiye kadar hiçbir şekilde muhalefet genel başkanı bu şekildeki kara propaganda merkezlerinin ortaya koyduğu tavrı siyasi argüman gibi ortaya koymamıştır. Kendisini ve partisini kötü duruma düşürdü. Biz bununla mücadele ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın biz bir harekat gerçekleştireceğiz demesinden hemen bir iki gün sonra oluyor. Gizli belge falan dediği şeyler açık kaynaklar vardır dedim. Nitekim dediğim gibi çıktı. Bu derece sorumsuz, bu derece vahim yaklaşım olabilir mi? Bunu bir husumete çevirmeye kalktığınız zaman başka bir zemine geçmiş oluyorsunuz. Her seferinde gitti duvara çarptı. Şimdi burada siyaset alanını zehirlememek lazım. Nasıl korunacak demokrasi gücü? Defalarca aynı şeyi yaptılar ve duvara çarptılar. Biraz daha sağduyulu davranmalarında fayda var.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

NATO’nun açık kapı politikasını destekliyoruz. İttifak konusunda Türkiye’nin ortaya koyduğu argümanların ne kadar kıymetli olduğu görülmüştür. Bizim buradaki yaklaşımımız bütün bu gelişmelerin bir yeni konsept ortaya koyulacaksa bunun ilkeler çerçevesinde, terör konusunda ilkeli olmak çerçevesinde yürümesi gerekiyor. NATO ittifakı bir güvenlik mimarisidir. Bizim savaştığımız terör örgütüne silah veren NATO üyeleri var. Türkiye’nin ortaya koyduğu tutum katkı sağlayan tutumdur. NATO’nun genişlemesi güçlenmesi manasına gelmez. Tüm ülkelerin güvenliğinin gözetilmesi gerekiyor. Biz tavrımızı koyar koymaz, İsveç Dışişleri Bakanı, ‘Türkiye’nin güçlü ülkeleri karşısına almayacağını düşünüyorum’ dedi. Bize şantaj yapmaya çalışıyorlar. Terör örgütlerine destek veren ülkelerin üye olması, NATO’yu güçlendirmez, zayıflatır. Muhalefetin bu tavra güçlü bir desteğini görmedik. Tam tersi bir şeyin olması daha da şaşırtıcı. CHP adına yazılan bir makalede Türkiye’nin bu tutumunun taktik bir hata olduğunu söylüyor. NATO Genel Sekreteri doğru yerde duruyor, biz Türkiye’ye hak veriyoruz diyor. Tabii ki mücadele edeceğiz, şartlar belli. Yapılacaklar da son derece meşru. Teröre karşı durmak en meşru hakkımız.

MİÇOTAKİS’E TEPKİ

ABD kongresinde Türkiye’yi şikayet etti. Yunan basınında da eleştiri konusu oldu, Türkiye bir müzakere devletidir. Sorunları kendi aramızda çözebiliriz. Başka ülkelerin üzerinden bize tehditler savurmaya kalkarsanız bunun sonucu olmayacaktır. AB içerisinde Yunanistan’ın şımarıklığına NATO içerisinde başka ülkelerin şımarıklığını ekleyemeyiz.

SEÇİM GÜVENLİĞİ TARTIŞMASI

İktidar değişimi ancak sandık yoluyla olur diyoruz. Bunlar şöyle yapıyorlar. Bir açıklama var, AK Parti’nin açıklamasıymış gibi ortaya koyuyorlar. Türkiye’nin seçim güvenliği konusunda müthiş bir kapasitesi var. Sandığın dışındaki her iradeyi reddediyoruz. Sandığın namusunu koruyacağız. Sandığın hukukunu koruyacağız. Siyaset milletin ihtiyaçlarının görülmesi için yürütülmeli.

SOSYAL MEDYA TEKLİFİ MECLİS’TE

Bireyleri nasıl koruyacağız mantığıyla çalışıldı.

ÇEVRE AJANSI

Dezenformasyonun tipik bir örneği. Burası sanki Hanımefendiye bağlı gibi bir şey oluştu. Çevre Bakanlığı’mıza bağlı bir kurum aslında. Hanımefendinin önderlik ettiği çevre projeleri var. Emine Erdoğan Hanımefendi, Türkiye’deki çevre bilincinin yayılması konusunda yoğun bir emek sarf ediyor. Yalanlanmasına rağmen devam ediyor. Bunların yaygınlaşmasını talep etmemiz gerekirken, iftira kampanyası olarak devam ediyor. Hanımefendinin önderlik ettiği konular devam decek, ajansla ilgili özel kuruma bağlı değil. Çevre ajansı, Çevre Bakanlığına bağlı bir kurumdur.

TÜRKİYE – İSRAİL İLİŞKİLERİ

İsrail ile konuşacağımız çok konu var. Burası sorunsuz bir alan değil. Bir milletvekili Mescid-i Aksa’ya girmeye çalışıyor. Mescid-i Aksa’nın statüsünün korunması konusundaki hassasiyetimizi iletiyoruz. Konuşmaya devam edeceğiz. Hassasiyetlerimiz ortadan kalkmış gibi konuşuluyor. Biz tüm iş birliği alanlarında ileri gitmeye hazırız, sorun alanlarında beraber çalışmamız gerektiğinin altını çiziyoruz.

FRANSA’DA PKK PROPAGANDASI

Türkiye’nin tutumunu haklılaştıran bir örnektir bu. Kandil’deki görüntülerin aynısına izin verdiler. Terör konusunda çifte standart olmaz.

YUNANİSTAN’IN AYASOFYA AÇIKLAMASI

Bu psikolojik travmadan çıkmaları lazım. Burası bizim egemenliğimizde olan bir alan. Burayı hem milli miras hem de evrensel miras olarak koruyoruz.

KONSER İPTALİ TARTIŞMASI

Yasaklanan bir sanatçıdan bahsediliyor. Ancak o sanatçımız Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde sahne alacak. ‘Kürtçe yasaklanıyor’ iddiası var böyle bir şey olamaz. Resmi dilimiz Türkçe’dir. Onun dışında milletimizin kullandığı her bir dil çeşitliliğimizdir. Bir dil ya da hayat tarzının yasaklanması söz konusu değil. TRT’nin bir kanalını tahsis eden biziz. Kültür Turizm Bakanlığımız, 2 büyük festivale başladı. Birinde 10 bin sanatçı, diğerinde 6 bin sanatçı, vatandaşlarımızla buluşacak. Ne Kürtçeye karşı bir tutum, ne de sanatçıya karşı yasaklayıcı tavır söz konusudur. Sanata baskı gibi sunulması çarpıtmadır.

SURİYE’NİN KUZEYİNE HAREKAT YAKIN MI?

Bir gece ansızın gelebiliriz. TSK’nın bu güzergahı takip ederken hangi silah unsurlarını kullanacağına dair analiz yapıyorlar. Böyle bir şey olmaz. Bir harekat planı büyük bir tecrübeye sahip. Cumhurbaşkanımız emri verdiği an gerçekleşir.

Kaynak: Türkgün

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.