Dolar 18,1062
Euro 18,4427
Altın 1.030,36
BİST 2.990,44
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Cum 31°C
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 29°C

ABD’nin Ermeni lobisi Trump’ı Terörist ilan etti

A+
A-
08/01/2021 04:26

Başbuğumun sözleri Abd olaylarına ışık tutacaktır. Bir olayda suçluyu bulmak için o olaydan kimin karlı çıktığına bakmalı.

Biz bu olayları çok yaşadık yaşıyoruz…. Haklıyken büyük oyunlarla haksız duruma düşürüp ırkçılıkla, Faşistlikle suçlandık… Bugün Abd olayları bunu gösteriyor. ABD meclisinin içine girene kadar hiç bir kayda değer güvenlik direniş göstermedi bu normalmidir. Trump ters köşe gol yedi meclise çağırdığı destekcilerini güvenlik güçlerinin buyurun içeri girin yıkın dökün diyeceklerini düşünemedi sanırım. BU OLAY ŞUNU GÖSTERMİŞTİRKİ ABD DÜNYADA OYNADIĞI OYUNU KENDİ İÇİNDE OYNADI TRUMP’I KÖTÜ IRKÇI FAŞİST İLAN ETTİ. Traump’çı değilim ancak haksızlığa uğradığını söyleyen biri demokratik tepkisini göstermek adına karar içn toplananlara sesini duyurmak adına meclise tepkinizi gösterin diyen Trump sizce kendisini mağdur edildiğini anlatmak isterken böyle bir duruma düşürmek ister mi?

Dünya üzerinde Milliyetçiliğin ön saflara çıktığı bir dönemde faşizanlık ve ırkçılık olarak algılanmasın Milliyetçilik vurgum… ABD çıkar odakları Ermeni lobileri ki “Biden’nin Kıbrıs’daki Ermeni tutumu biliniyor”, bu durumun kendi çıkarlarını engellediği için çirkin oyununu bu defa kendi ülkesinde oynadı… Trump ortadoğudan çekiliyoruz dediğinde herkes şaşırmıştı hatırlayın Suriye’de sınırlarımızda 30 km kabul eden Trump yönetimi her ne olduysa herzamanki abd durşu ile sözünden dönmüştü… aslında bu olay Trump’ın ülkeyi yönetme kudreti ABD içindeki gizli gücü yenemediği ortaya çıkmış görünmekte… ABD Dünya’ya hakim olma arzusu içinde olan zengin haçli lobilerinin güdümünde olduğu konuşulan bilinen bir gerçektir. Dünyanın neresinde zulum, kaus, işkence varsa orada mutlaka ABD vardır. Vardır da ABD halkının evlatlarıdır asker polis dünyaya silah zoruyla hakim olmak adına gönderdiği her asker ceset torbaları ile Ülkesine döndüğünde abd’li bir ailenin bağrına ateş düşüyor. Hani bizde var ya Türkiyenin orada ne işi var, burada ne işi var diye Türk devletinin güçlenmesini istemeyenler gibi konuşanlara pek tanık olmadık ama paralı askerlik yapan ABD askerlerinin aileleri mutlaka bunları söylüyordur. Türk devleti okyanus ötesine gidip savaş çıkarmıyor sınırlarını korumak için kendi bölgesinde savunma refkleksi oluşturuyor ve Güçlenip TÜRKÜN adaletini kendi bölgesinde dünyada yeniden dizayn etmek istiyor.. Açıklayım dedim… Biz ABD gibi 11 eylülü sebep gösterip haksız yere ırak’a girip halkını öldürüp esirlere akla gelmeyen işkenceler ile tecavüz etmiyoruz etmeyiz.

Biden, Trump ve destekcileri için TERÖRİSTTİR dedi…

Akla gelen soru şu Trump görevi teslim etmedi Başkan kendisi polisi, pentagonu kendi ayarlamıştır. Biden bu olayın neresinde diyebilirsiniz.

Yukarıda vurguladığım gibi…

Haksızlığa uğradığını vurgulayan bir başkan karar verileceği gün demokratik gücünü göstermek adına destekcilerini sokağa çağırıyor. Meclisin önüne çağırıyor ve kendince haklı olduğuna inanan biri neden yakıp yıkmaya kırmaya kalksın. İşte tamda burda 80 öncesi vatan sevdalısı ülkücülere yapılan suçlamalar karalamalar haksız yere idam sehpaları ile cezalandırıldık. 15 temmuz olayları içimize sızan terörist FETÖ’nün askerin polisin içine nasıl sızım hükmettiğini yüzlerce şehidimizle tecrübe ettik. Yani gücü elinde tutan ABD arka pilandaki güçleri Trump’ın Millileşme ve askerlerini ortadoğudan çekme fikri işlerine gelmemiş petrolden vaz geçmemiştir.

Aslında bu olaya abd li bir bakanın sözü ışık tutacaktır.

“Biz Amerika olarak neden güçlüyüz, biliyor musunuz?” ABD eski Dışişleri Bakanı söylüyor,”çünkü…” der; “bizler Amerika olarak içimizdeki vatan hainlerini çabuk öldürürüz. Dünyanın birçok memleketinde vatan hainlerini ise kahraman yapar, ülkelerinde önemli yerlere getiririz.”

Abd dışa dönük bu zihniyeti ilk defa kendi içinde açık ve net olarak göstermiş diyemiycem bu ikinci bence, sözde abd güçlerince şahsi çıkarlarına ters düşen bir ABD başkanını gözden düşürmüş ve ipini çekerek abd anyasaasının hiç uygulamadığı 25, maddesini ihraç cezası ile cezalandırmayı dillendiriyorlar. Abd 1800 lü yıllarda ingiliz saldırısından sonra ilk defa meclis basıldı diyor… Ama ABD Kendi başkanına bu linçi ilk defa yapmıyor, doğru adalet duygusu olan dünyaca da sevilen bir başkanı John Fitzgerald Kennedy suikastını hatırlayın, ABD’nin otuz beşinci başkanı John Fitzgerald Kennedy, 22 Kasım 1963 Cuma günü saat 12.30’da Dallas’ta öldürülmesi olayı.

Kennedy, 1964 seçimlerindeki rakibinin Arizona’nın cumhuriyetçi senatörü Barry Goldwater olacağına ve onu ezici bir yenilgiye uğratırsa istediği reform yasalarını Kongre’den geçirecek gücü elde edeceğine inanıyordu. Bu planını gerçekleştirmesini engelleyecek en önemli sorun, yardımcısı Johnson’ın eyaleti Texas’ta her ikisi de Demokrat olan Vali John B. Conally ile Senatör Ralph Yarborough arasında süren çekişmeydi. Kennedy seçmenlere karşı bir birlik görünümü yaratmak amacıyla iki siyasetçiyi yanına alarak eyalette bir gezi düzenlemeyi kararlaştırdı.

22 Kasım 1963 Cuma günü, yerel saat ile 12.30’da eşiyle birlikte açık bir araba içinde Dallas’ta bir konvoyun arasında ilerlerken ateş açıldı. Ensesinden, boğazından ve başından üç kurşun alan Kennedy, Parkland Hastanesi’ne götürülürken yolda öldü. Vali Connally ağır yaralanmasına karşın kurtarıldı. Başkan Yardımcısı Johnson aynı gün yemin ederek başkanlığı üstlendi.

Aynı gün cinayetin sorumlusu olarak yakalanan 24 yaşındaki Dallaslı Lee Harvey Oswald, iki gün sonra bir gece kulübünün sahibi olan Jack Ruby tarafından Dallas polis müdürlüğünün önünde öldürüldü.

Bu suikast olayı bugün yaşananlarada ışık tutuyor bence, ABD gizli elleri dünyada huzur istemiyor ve bunun içinde kendilerine uygun başkanlara destek veriyorlar. ABD tarihi bunu gösteriyor bize…

İşte tam bu noktada Başbuğum Alparslan Türkeşin sözleri aklıma geliyor…. Bu olaylardan kim karlı çıkmıştır Ermeni lobisi ve Trump’da Terörist ilan ederek önünü kesmek istemiştir.

Karaca Hasan